mojeauto.pl > motogazeta > Motogazeta Menu > Michelin Pilot Sport 4 S - nowa opona o ultra wysokich osiągach

Michelin Pilot Sport 4 S - nowa opona o ultra wysokich osiągach

Francuski producent wprowadza na rynek nową oponę, która jest przeznaczona dla sportowych i super sportowych samochodów.

Michelin Pilot Sport 4 S - nowa opona o ultra wysokich osiągach
Nowa opona Michelin Pilot Sport 4 S została przygotowana dla samochód takich marek jak BMW M, Porsche, Mercedes-AMG czy Ferrari. W konstrukcji nowej opony Francuska firma korzystała z materiałów oraz rozwiązań sprawdzonych w sporcie motorowym. Przy tworzeniu ogumienia Pilot Sport 4 S Michelin bazował na doświadczeniu z takich serii jak WEC, wyścigu 24 h Le Mans, czy mistrzostw WRC.

Michelin deklaruje, że nowa opona "zapewnia przyjemność z dynamicznej jazdy i jednocześnie bezpieczeństwo na drodze." Ogumienie ma według producenta bardzo dobrą przyczepnością na suchej i na mokrej nawierzchni, przez co zapewnia stabilność i precyzję prowadzenia. Pilot Sport 4 S ma najwyższy indeks prędkości (Y), co pozwala na jazdę z prędkościami ponad 300 km/h.Nowa opona jest tak skonstruowana, że posiada ochronne ranty, które pozwolą uniknąć rys i uszkodzeń obręczy kół o krawężniki. Ma to spore znaczenie, gdyż sportowe auta często są wyposażane w felgi o dużej średnicy, a uszkodzenie ich może być kosztowne.W Pilot Sport 4 S Michelin zastosował "aksamitną technologię" Premium Touch, która zwiększa kontrast napisów na bokach opon oraz imitującą aksamit w dotyku.

W gamie opon Michelina nowa opona zastąpi model Pilot Super Sport i trafi jako fabryczne wyposażenie ponad 60 sportowych i super sportowych aut. Ogumienie jest dostępne w 34 rozmiarach na obręcze 19 i 20-calowe.
Tematy w artykule: Michelin opony Michelin

Podobne wiadomości:

Najlepsze i najgorsze opony na lato - test ADAC 2015

Najlepsze i najgorsze opony na lato - test...

Technika 2015-03-06

Tych opon nie przebijesz

Tych opon nie przebijesz

Technika 2014-11-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Jeep Wrangler zadebiutował w Los Angeles
Jeep Wrangler zadebiutował w Los Angeles
Legenda amerykańskiej motoryzacji debiutuje w nowej odsłonie. Jeep Wrangler zachował terenowe właściwości jezdne, a na jego pokładzie pojawiło się wiele nowoczesnych rozwiązań podnoszących komfort i bezpieczeństwo podróży.