Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > 1000 km zmodernizowanych dróg lokalnych na Mazowszu

1000 km zmodernizowanych dróg lokalnych na Mazowszu

Tysięcznym kilometrem zmodernizowanym w ramach „Narodowego programu przebudowy dróg lokalnych” na Mazowszu jest przebudowany prawie kilometrowy odcinek ul. Stefana Okrzei w Wyszkowie. W ciągu 5 lat realizacji programu zrealizowanych będzie w sumie 310 zadań, na które wojewoda mazowiecki przeznaczy łącznie ponad 308 mln zł dotacji.

1000 km zmodernizowanych dróg lokalnych na Mazowszu
Województwo mazowieckie plasuje się na pierwszym miejscu w Polsce pod względem wykorzystania środków z rządowego programu przebudowy dróg lokalnych. W latach 2009 – 2012 samorządy otrzymały dofinansowanie w wysokości 260,1 mln zł. - Do końca tego roku będziemy mieli dokładnie 1013 km wyremontowanych lub zbudowanych dróg, czyli dystans dzielący nas od Kopenhagi, Helsinek czy Zagrzebia. Co ważne, nowe odcinki spełniają wymogi bezpieczeństwa i zdecydowanie poprawiają jakość lokalnej infrastruktury – powiedział Jacek Kozłowski, wojewoda mazowiecki.

Najdłuższą sieć dróg na Mazowszu zmodernizowano w regionach: ostrołęckim (221 km i 45,1 mln zł dotacji), radomskim (198 km i 51,8 mln zł) oraz warszawskim (177 km i 81,2 mln zł). Wysoko ocenione były również wnioski samorządów z regionu ciechanowskiego (125 km i 30,7 mln zł), siedleckiego (109 km i 39 mln zł) oraz płockiego (43 km i 12,3 mln zł).

Na przebudowę, budowę oraz remonty dróg w 2014 roku dla województwa mazowieckiego przeznaczona zostanie kwota 24,1 mln zł. Pieniądze zostaną rozdzielone po połowie na zadania obejmujące drogi gminne i powiatowe. Na wstępnej liście rankingowej znalazło się 55 projektów powiatowych i 128 gminnych. Obejmują one łącznie niemal 416 km dróg. 19 zadań z największą punktacją na liście rankingowej ma szansę na dofinansowanie rządowe.

Tematy w artykule: mazowieckie

Podobne wiadomości:

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana ruchu

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana...

Polskie drogi 2016-08-26

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ITD ostro kontroluje autobusy i gimbusy
ITD ostro kontroluje autobusy i gimbusy
Nie mamy dobrych wiadomości po pierwszym miesiącu nowego roku szkolnego. Inspekcja Transportu Drogowego skontrolowała we wrześniu pojazdy przewożące dzieci do szkoły. Okazało się, że co szósty jest niesprawny.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj