mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > 100 km nowych dróg ekspresowych w podlaskim

100 km nowych dróg ekspresowych w podlaskim

Nowy projekt rozporządzenia Ministerstwa Infrastruktury zakłada, że w woj. podlaskim przybędzie 100 km dróg ekspresowych. Projekt w ramach konsultacji społecznych został przekazany do samorządów z woj. podlaskiego, organizacji ekologicznych, Polskiego Kongresu Drogowego i Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Drogownictwa.  Rząd zapowiedział, że rozporządzenie wejdzie w życie niezwłocznie po zakończeniu konsultacji.

100 km nowych dróg ekspresowych w podlaskim
Projekt rozporządzenia Ministra Infrastruktury dotyczącego przebiegu sieci dróg w Polsce zakłada, że w województwie podlaskim Via Baltica będzie biegła przez Ostrów Mazowiecką, Łomżę, Ełk, Raczki, Suwałki do Budziska. Trasa S-8 będzie biegła z Warszawy przez Ostrów Mazowiecką, Zambrów do Choroszczy, gdzie połączy się z trasą S-19 biegnącą z Barwinka przez Rzeszów, Nisko, Lublin Siemiatycze, Choroszcz, Dobrzyniewo Duże, Knyszyn, Korycin, Sokółkę do Kuźnicy Białostockiej. Zgodnie z projektem na odcinku Korycin- Augustów droga stałaby się jednozjezdniową w przekroju 2+1 drogą klasy GP, obwodnica Augustowa realizowana zaś byłaby w przekroju 2x2. Projekt ten jest zgodny z oczekiwaniami Komisji Europejskiej, gdyż wytyczone trasy omijają obszary cenne przyrodniczo.

Tymczasem jak zapewnił wojewoda podlaski Maciej Żywno budowa trasy Białystok- Warszawa w woj. podlaskim przebiega zgodnie z harmonogramem. – Kilka dni temu podpisano umowę z wykonawcą na budowę odcinka Białystok- Jeżewo, który wykona inwestycję w systemie „Projektuj-buduj” w ciągu 36 miesięcy. Trwa sporządzanie operatów szacunkowych i wypłata odszkodowań za przejęte grunty. Wkrótce pojawią się też koparki inny sprzęt na budowie obwodnicy Zambrowa i Wiśniewa. Trwają prace nad przygotowaniem inwestycji na pozostałych fragmentach trasy.

Z projektu rozporządzenia są też zadowoleni Marszałek Województwa Podlaskiego, Jarosław Dworzański i Prezydent Miasta Białegostoku, Tadeusz Truskolaski. - Nasze postulaty zostały uwzględnione – powiedział ten ostatni. – Via Carpatia będzie biegła przez Białystok, nasze miasto zostanie tez połączone ze stolicą drogą ekspresową.

Zarówno prezydent, jak i marszałek zapowiedzieli jednocześnie, że będą wnioskować do ministra o to, żeby fragment trasy od Korycina do Augustowa był drogą dwujezdniową.

Podobne wiadomości:

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Audi A8 – pierwsze zdjęcie!

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~mm 2009-09-03

Teraz tylko budować, budować !!

~Alfista 2009-09-03

I o to chodziło.

~Zyga 2009-09-02

Dwie dobre wiadomości: 1. Ekspresowa Via Baltica przechodząc przez Łomżę będzie krósza o kilkadziesiąt km; 2. Białystok bedzie miał dwujezdniową ekspresówkę do W-wy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.