mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > 100 milionów na A4 Katowice - Kraków

100 milionów na A4 Katowice - Kraków

100 milionów kierowców, w ciagu niespełna jedenastu lat, przejechało autostradą A4 Katowice-Kraków - najstarszym polskim odcinkiem autostradowym.

100 milionów na A4 Katowice - Kraków
Przed jedenastu laty, wyposażony w koncesję przyznaną przez Ministra Infrastruktury, Stalexport uruchomił pierwszy w Polsce system poboru opłat, by zgodnie z zamierzeniami państwa dostosować przejęty szlak do standardu autostrady za pieniądze pochodzące od podróżnych. W ciągu jedenastu lat trasę pokonano 100 milionów razy.

- Choć mierzony niecodzienną miarą, to poważny jubileusz dla pierwszej w Polsce płatnej autostrady, zarządzanej przez prywatny podmiot. W liczbie stu milionów zamykają się doświadczenia bodaj najtrudniejszego przypadku w krótkiej historii współczesnych autostrad w Polsce: autostrady wybudowanej w oparciu o istniejącą od czterech dekad drogę, bez możliwości wyłączenia jej z ruchu i bez finansowego zaangażowania państwa – podsumowuje Emil Wąsacz, Prezes Zarządu Stalexport Autostrady S.A. oraz Stalexport Autostrada Małopolska S.A.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 134 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Komentuj:

~bmpo 2012-03-01

Najstarszą autostradą jest ta poniemiecka pod Wrocławiem, no ale nie Polska. A Polską jest 16 kilometrowy odcinek od Piotrkowa w stronę Łodzi. Gierkówka jest drogą szybkiego ruchu.

~sławek 2012-03-01

I teraz widać, po co politycy idą do biznesu - nadal nie pozwalają odtajnić umowy, którą SLD-owski rząd zawarł ze Staleksportem (zarządzanym przez kolesiów jeszcze z PZPR) i w myśl której to umowy Staleksport ma do końca świata zagwarantowane płatne zajęcie przy bezustannym remoncie tego, co zbudował. To mistrzostwo świata w konstruowaniu umowy!

~oli 2012-02-28

Ten artykuł to żenada. Powinniście piętnować takie "interesy" w imieniu kierowców zamiast wrzucania tych mdłych bzdetów. Wstyd.

~Hajuej star 2012-02-28

4 dekady chlopie to ma gierkowka... pierwsze nadużycie! Bez udzialu panstwa? A kto w latach 80tych zbudowal wiekszą część tej drogi? Prywaciarz spod Łomianek? Najtrudniejszy przypadek - tu sie zgodze, ...dla klientow... Wasze biznesowe podejscie jest takie, ze obok ZUS i PKP ..moze PZPN jestescie kolejna znienawidzona "marką" w PL. 8 PLN za jednoslad??? tyle co za auto? Brak znizek w czasie remontow - HANBA! , w najlepszych momentach stanie w korku +20 minut oraz po 15 minut na bramkach, przy 30 minutowym czasie przejazdu przez to cudo ... pomijam kwestie braku tablic wyswietlajacych komunikaty, pomijam kwestie niemoznosci poradzenia sobie z systemem placenia i stworzeniem bramek do plynnej jazdy (cos a'la viatoll)... zenujacy jestes chlopie z tą Twoją gornolotną gadką

~wasacz 2012-02-27

no i mamy rasowego polityka jako prezesa autostrady :) teraz wiadomo, kto wcześniej zadbał o wpływy dla prywatnej spółki.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.