mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > 100 milionów na A4 Katowice - Kraków

100 milionów na A4 Katowice - Kraków

100 milionów kierowców, w ciagu niespełna jedenastu lat, przejechało autostradą A4 Katowice-Kraków - najstarszym polskim odcinkiem autostradowym.

100 milionów na A4 Katowice - Kraków
Przed jedenastu laty, wyposażony w koncesję przyznaną przez Ministra Infrastruktury, Stalexport uruchomił pierwszy w Polsce system poboru opłat, by zgodnie z zamierzeniami państwa dostosować przejęty szlak do standardu autostrady za pieniądze pochodzące od podróżnych. W ciągu jedenastu lat trasę pokonano 100 milionów razy.

- Choć mierzony niecodzienną miarą, to poważny jubileusz dla pierwszej w Polsce płatnej autostrady, zarządzanej przez prywatny podmiot. W liczbie stu milionów zamykają się doświadczenia bodaj najtrudniejszego przypadku w krótkiej historii współczesnych autostrad w Polsce: autostrady wybudowanej w oparciu o istniejącą od czterech dekad drogę, bez możliwości wyłączenia jej z ruchu i bez finansowego zaangażowania państwa – podsumowuje Emil Wąsacz, Prezes Zarządu Stalexport Autostrady S.A. oraz Stalexport Autostrada Małopolska S.A.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 134 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Audi A4 – po zmianach

auto motor i sport 0000-00-00

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Polskie drogi 2018-02-07

Komentuj:

~bmpo 2012-03-01

Najstarszą autostradą jest ta poniemiecka pod Wrocławiem, no ale nie Polska. A Polską jest 16 kilometrowy odcinek od Piotrkowa w stronę Łodzi. Gierkówka jest drogą szybkiego ruchu.

~sławek 2012-03-01

I teraz widać, po co politycy idą do biznesu - nadal nie pozwalają odtajnić umowy, którą SLD-owski rząd zawarł ze Staleksportem (zarządzanym przez kolesiów jeszcze z PZPR) i w myśl której to umowy Staleksport ma do końca świata zagwarantowane płatne zajęcie przy bezustannym remoncie tego, co zbudował. To mistrzostwo świata w konstruowaniu umowy!

~oli 2012-02-28

Ten artykuł to żenada. Powinniście piętnować takie "interesy" w imieniu kierowców zamiast wrzucania tych mdłych bzdetów. Wstyd.

~Hajuej star 2012-02-28

4 dekady chlopie to ma gierkowka... pierwsze nadużycie! Bez udzialu panstwa? A kto w latach 80tych zbudowal wiekszą część tej drogi? Prywaciarz spod Łomianek? Najtrudniejszy przypadek - tu sie zgodze, ...dla klientow... Wasze biznesowe podejscie jest takie, ze obok ZUS i PKP ..moze PZPN jestescie kolejna znienawidzona "marką" w PL. 8 PLN za jednoslad??? tyle co za auto? Brak znizek w czasie remontow - HANBA! , w najlepszych momentach stanie w korku +20 minut oraz po 15 minut na bramkach, przy 30 minutowym czasie przejazdu przez to cudo ... pomijam kwestie braku tablic wyswietlajacych komunikaty, pomijam kwestie niemoznosci poradzenia sobie z systemem placenia i stworzeniem bramek do plynnej jazdy (cos a'la viatoll)... zenujacy jestes chlopie z tą Twoją gornolotną gadką

~wasacz 2012-02-27

no i mamy rasowego polityka jako prezesa autostrady :) teraz wiadomo, kto wcześniej zadbał o wpływy dla prywatnej spółki.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.

Zalando Zalando