mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > 100 mln na poprawę bezpieczeństwa na opolskich krajówkach

100 mln na poprawę bezpieczeństwa na opolskich krajówkach

Ponad 100 milionów złotych wyniosła w 2010 roku wartość działań poprawiających warunki bezpieczeństwa na drogach krajowych województwa opolskiego.

100 mln na poprawę bezpieczeństwa na opolskich krajówkach

Kierowcy i mieszkańcy Kędzierzyna - Koźla z ulgą przyjęli zakończenie etapu budowy południowej obwodnicy miasta w ciągu drogi nr 40. To najważniejsze zadanie inwestycyjne w programie budowy dróg krajowych na Opolszczyźnie.

Droga nr 41
W Nysie przebudowano sygnalizację świetlną.

Droga nr 42

W Markotowie Małym zbudowano zatoki autobusowe, wydzielono lewoskręty. Na odcinku Jaworzno- - granica województwa poprawiono warunki jazdy. W Czaplach Wolnych są nowe chodniki i zatoki autobusowe. W Bierdzanach ruch przebiega po nowym rondzie.

Droga nr 45

Bezpieczniej jeździ się m.in. przez Kluczbork, Lasowice Wielkie, Wierzbę, na skrzyżowaniu do Dębskiej Kuźni oraz na węźle Dąbrówka -Boguszyce. Położono tam nowe chodnik, wybudowano azyle dla pieszych i zatoki autobusowe.

Droga nr 46

W Trebieszynie są nowe zatoki autobusowe, wydzielony pas do skrętu w lewo na skrzyżowaniu. W Sosnówce - wyspy spowalniające wraz z aktywnymi znakami drogowymi. W Buszycach - nowe, oświetlone chodniki. Bezpieczniej jeździ się też odcinkiem Grodziec - Myślina.


Kolejne miliony złotych poszły na likwidację skutków powodzi oraz odnowy nawierzchni obiektów mostowych. Jeden z nich, w Gorzowie Śląskim, przebudowano całkowicie.


Na zdjęciu: przebudowane rondo w Skarbimierzu na obwodnicy Brzegu


Podobne wiadomości:

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.