mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > 100 mln na poprawę bezpieczeństwa na opolskich krajówkach

100 mln na poprawę bezpieczeństwa na opolskich krajówkach

Ponad 100 milionów złotych wyniosła w 2010 roku wartość działań poprawiających warunki bezpieczeństwa na drogach krajowych województwa opolskiego.

100 mln na poprawę bezpieczeństwa na opolskich krajówkach

Kierowcy i mieszkańcy Kędzierzyna - Koźla z ulgą przyjęli zakończenie etapu budowy południowej obwodnicy miasta w ciągu drogi nr 40. To najważniejsze zadanie inwestycyjne w programie budowy dróg krajowych na Opolszczyźnie.

Droga nr 41
W Nysie przebudowano sygnalizację świetlną.

Droga nr 42

W Markotowie Małym zbudowano zatoki autobusowe, wydzielono lewoskręty. Na odcinku Jaworzno- - granica województwa poprawiono warunki jazdy. W Czaplach Wolnych są nowe chodniki i zatoki autobusowe. W Bierdzanach ruch przebiega po nowym rondzie.

Droga nr 45

Bezpieczniej jeździ się m.in. przez Kluczbork, Lasowice Wielkie, Wierzbę, na skrzyżowaniu do Dębskiej Kuźni oraz na węźle Dąbrówka -Boguszyce. Położono tam nowe chodnik, wybudowano azyle dla pieszych i zatoki autobusowe.

Droga nr 46

W Trebieszynie są nowe zatoki autobusowe, wydzielony pas do skrętu w lewo na skrzyżowaniu. W Sosnówce - wyspy spowalniające wraz z aktywnymi znakami drogowymi. W Buszycach - nowe, oświetlone chodniki. Bezpieczniej jeździ się też odcinkiem Grodziec - Myślina.


Kolejne miliony złotych poszły na likwidację skutków powodzi oraz odnowy nawierzchni obiektów mostowych. Jeden z nich, w Gorzowie Śląskim, przebudowano całkowicie.


Na zdjęciu: przebudowane rondo w Skarbimierzu na obwodnicy Brzegu


Podobne wiadomości:

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Hyundai i40 – pierwsze zdjęcia

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.