mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > 100 mln zł na remonty podlaskich dróg

100 mln zł na remonty podlaskich dróg

Około 100 mln zł zostanie przeznaczonych z Regionalnego Programu Operacyjnego na przebudowę kolejnych ważnych odcinków dróg wojewódzkich na Podlasiu.

100 mln zł na remonty podlaskich dróg
Remont odcinka łączącego Bakałarzewo z Suwałkami, przedłużenie ulicy Wigierskiej w Suwałkach oraz przebudowa ulicy Ciołkowskiego w Białymstoku to kolejne inwestycje, które mają szansę na dofinansowanie z RPOWP. Przedsięwzięcia zostały wpisane na listę projektów kluczowych RPOWP (czyli zestawienie najważniejszych, strategicznych inwestycji w regionie). Oznacza to, że po przygotowaniu dokumentacji i spełnieniu wymogów formalnych inwestycje otrzymają dotacje z Regionalnego Programu Operacyjnego - informuje Urząd Marszałkowski Woj. Podlaskiego.

Łączna wartość tych trzech projektów szacowana jest na prawie 127 mln zł. Dofinansowanie z RPO przekroczy 97 mln zł. Pieniądze pojawiły się dzięki przesunięciom dotyczącym budowy lotniska regionalnego na lata 2014 – 2020. Wcześniej środki te zasiliły projekt przebudowy drogi wojewódzkiej nr 671 między Janowem i Korycinem oraz budowy obwodnicy Księżyna w ciągu DW 678.

Ponadto podjęto decyzję o sfinansowaniu budowy drogi wojewódzkiej łączącej granicę województwa z Nowogrodem z programu Rozwój Polski Wschodniej. Wartość inwestycji wynosi 110 mln zł, z czego 77 mln zł stanowi dofinansowanie z funduszy europejskich.

Podobne wiadomości:

MON zainwestuje w polskie drogi

MON zainwestuje w polskie drogi

Polskie drogi 2017-01-04

Droga ekspresowa S61 – duże zainteresowanie budową

Droga ekspresowa S61 – duże zainteresowanie...

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.