mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > 10 firm walczy o kontrakt na S7

10 firm walczy o kontrakt na S7

Do drugiego etapu przetargu na budowę drogi ekspresowej S7 Skarżysko Kamienna – Występa, ogłoszonego przez kielecki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zakwalifikowało się 10 chętnych. Realizacja projektu powinna rozpocząć się jeszcze w tym roku.

10 firm walczy o kontrakt na S7
Ruszył drugi etap przetargu na przebudowę odcinka drogi krajowej nr 7 Skarżysko Kamienna – Występa, do standardów drogi ekspresowej. O realizację największej świętokrzyskiej inwestycji na drogach krajowych, wartej około 400 mln zł, ubiegać się będzie dziesięć dużych firm i konsorcjów z kraju i zagranicy. Dwustopniowy przetarg na budowę odcinka Skarżysko – Występa ogłoszony został przez kielecki oddział GDDKiA w kwietniu bieżącego roku. W pierwszym etapie przetargu wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu przetargowym złożyło 10 firm i konsorcjów. Komisja przetargowa zakwalifikowała do drugiego etapu przetargu wszystkich oferentów, którzy mają czas na złożenie swoich ofert do 14 lipca. W tym dniu znane będą kwoty zaproponowane przez potencjalnych wykonawców.

Nowy dwujezdniowy odcinek drogi ekspresowej S7 będzie miał długość około 17 km. Połączy on istniejącą obwodnicę Skarżyska Kamiennej z budowanym aktualnie węzłem Kielce Północ. Na odcinku 3 km od Skarżyska w stronę Kielc nowa dwujezdniowa droga będzie biec po śladzie już istniejącej. Dalej poprowadzona zostanie na zachód od obecnej drogi krajowej nr 7 tworząc obwodnicę Suchedniowa, Ostojowa, Łącznej i Występy. W ramach inwestycji powstanie 28 obiektów inżynieryjnych, w tym między innymi 4 estakady, 8 wiaduktów, 12 mostów , 2 kładki dla pieszych i 2 przejścia dla zwierząt. Największą 250 m estakadę zaprojektowano nad zbiornikiem Bzin.

Realizacja rekordowo dużej świętokrzyskiej inwestycji drogowej, pod którą wykonanych zostanie 2 miliony metrów sześciennych robót ziemnych, zaplanowana została na lata 2008-2009. Wycinka drzew na terenach leśnych pod nową drogę zakończyła się w kwietniu.

Podobne wiadomości:

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

Volvo S60, V70 i XC70 - Tu zaszła zmiana

auto motor i sport 0000-00-00

Mają opinię wytrzymałych i dobrze jeżdżących. Zdaniem producenta nie wymagają większych zmian. Przygotowując na rok 2005 wersje modeli S60, V70 i XC70, Volvo skupiło się na rozwiązaniach wspomagających bezpieczeństwo jazdy.

Komentuj:

~Alfista 2008-06-25

Mam nadzieję, że kielecka gdaka działa, bo póki co tam się prawie nic nie działo... Bardzo potrzebne jest normalne połączenie Kielc z Radomiem... Jeszcze krakusy mogły by się wziąć chociaż za domknięcie obwodnicy i krótki (chociaż 15-20km) wylot S7 na Warszawę, to już będzie nieźle. Byle by wylot z Warszawy skończyli, to reszta może się wolniej budować. I tak chyba dużym optymistą jestem :)

~V 2008-06-08

no ja sie tez ciesze, z Krakowa do Gdanska przez Warzawe bedzie chyba mozna szybciej dojechac niz A1. I dodac do tego Kawalek Zakopianki (tez S7) pozdrowienia

~astrolog 2008-06-06

DK 7 jest w tej chwili najbardziej zaawansowana pod wzgledem inwestycyjnym i tu sie naprawde sporo dzieje. Wogole to brawa dla kieleckiego oddzialu GDDKiA, bo oni naprawde sie mocno wzieli za robote. S7 jest przebudowywana od Grojca az do Radomia. Za chwile zaczna sie przygotowania do pozostalych odcinkow az do Jedrzejowa - i miejmy nadzieje - do Krakowa. Teraz tylko trzeba trzymac kciuki, zeby nie bylo jaj przy przetargach i by przegrane firmy nie zaczely robic cyrkow, tak jak to bylo przy Wezle Polnoc (obwodnica Wisniowki) gdzie bylo 13 odwolan i protestow.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.