mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > 115 mln na drogi wojewódzkie

115 mln na drogi wojewódzkie

Województwo Opolskie przeznaczy w tym roku prawie 115 mln zł na drogi wojewódzkie. Jest to jak do tej pory największa kwota jaką ma do dyspozycji Zarząd Dróg Wojewódzkich. Aż 92 mln zł będą wydane na inwestycje związane z modernizacją dróg i budową obwodnic.

115 mln na drogi wojewódzkie
W bieżącym roku opolski Zarząd Dróg Wojewódzkich będzie prowadzić liczne projekty drogowe związane z przebudową już istniejących dróg wojewódzkich (poprawa ich parametrów użytkowych). Powstaną także nowe obwodnice i chodniki poprawiające bezpieczeństwo pieszych. Zarząd zaplanował kilkanaście inwestycji, które wpłyną na poprawę bezpieczeństwa.

Najważniejsze inwestycje realizowane będą z wykorzystaniem środków pochodzących z Unii Europejskiej. Priorytetem dla województwa jest połączenie autostrady A-4 z siecią dróg. Prace obejmą trzy ciągi komunikacyjne: węzeł Olszowa i droga wojewódzka nr 426, węzeł Przylesie i drogi wojewódzkie nr 401 i 403 oraz droga wojewódzka nr 414 łącząca dawne przejście graniczne Trzebina - Bartultowice z autostradą.

Województwo Opolskie będzie korzystać także ze środków unijnych. Dotacje zostaną przeznaczone m.in. na budowę obwodnicy Białej. Droga zostanie oddana do użytku już w maju, a całkowity koszt jej wybudowania, to prawie 27 mln zł. Ponad 22 mln zł będzie kosztować przebudowa 7 km odcinka drogi wojewódzkiej nr 414 z Dzikowa do Smolarni. W Zalesiu Śląskim na drodze wojewódzkiej nr 426 powstanie rondo, parkingi i chodniki (koszt 10,35 mln zł). Ta sama droga przebudowana będzie także na 8 km odcinku Piotrówka -  Strzelce Opolskie (koszt to 40 mln zł). Powstaną  także m.in. dwa ronda - w Nysie na drodze wojewódzkiej nr 411 oraz w Lewinie Brzeskim na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 458 z drogą powiatową. Na odcinku Głubczyce - Sady (droga wojewódzka nr 416) wybudowana będzie w tym roku ścieżka pieszo-rowerowa i kanalizacja deszczowa oraz zostanie wzmocniona nawierzchnia na 2,5 km odcinku. Modernizowane będą także obiekty mostowe: estakada w Nysie, most w Sławicach, Półwiosku i Nowej Cerekwi oraz rozpocznie się remont mostu w Dobrej.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 132 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Elektryczne MINI we Frankfurcie
Elektryczne MINI we Frankfurcie
Już za kilka tygodni we Frankfurcie zobaczymy pierwsze MINI z napędem elektrycznym. Koncepcyjny model rozpoczyna nowy rozdział w historii brytyjskiego producenta.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic