mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > 125 mln zł na rozbudowę trasy Warszawa – Węgrów

125 mln zł na rozbudowę trasy Warszawa – Węgrów

Droga wojewódzka nr 637 na trasie Warszawa – Węgrów zostanie wreszcie rozbudowana. Prace budowlane o wartości prawie 125 mln zł potrwają do października 2013 roku.

125 mln zł na rozbudowę trasy Warszawa – Węgrów
- W ramach inwestycji wymienimy konstrukcję drogi wojewódzkiej nr 637 relacji Warszawa – Węgrów na odcinku Stanisławów – Węgrów - mówi Magdalena Ryll, Menedżer Projektu, Skanska. - Wybudujemy także drogi serwisowe i ronda na wysokości miejscowości Dobre, Liw oraz na granicy miasta Węgrów, przy skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 696.

Długość przebudowanej drogi wojewódzkiej nr 637 wyniesie 34,5 km, wyłączając niedawno remontowany 700-metrowy odcinek trasy w miejscowości Liw.

Droga wojewódzka nr 637 stanowi dogodne połączenie z Warszawą relacji wschód-zachód, we wschodniej części aglomeracji warszawskiej. Jej znaczenie jest w dużej mierze turystyczne, ponieważ w najkrótszy sposób łączy Warszawę z południowym Podlasiem. Trasą dojedziemy do Siemiatycz i Puszczy Białowieskiej oraz miejsc kultu religijnego, czyli Drohiczyna i Grabarki.

Podobne wiadomości:

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Autostrada A2 rusza na wschód

Autostrada A2 rusza na wschód

Polskie drogi 2017-07-26

Komentuj:

~nie potrzebne ronda 2011-08-16

nie potrzebne ronda! Ronda głównie są od tego, żeby spowalniać ruch, a jakoś specjalnie nie zwiększają bezpieczeństwa. Jak ktoś potrafi i tak pojedzie 50-60 na rondzie jeżeli nie musi na nim specjalnie kręcić.

~goscik 2011-07-14

Jaki zobaczę, to uwierzę. Teraz ta trasa jest jak tor przeszkód. Cała w dziurach. A jeszcze kilka lat temu była całkiem przejezdna.

~ma 2011-07-13

Jak można było dopuścić, że podczas remontu drogi 8, ze 3 lata temu, na odc. Wyszków - Ostrowia pominięto remont poboczy ?? Nie może być, że pobocza są w dziurach i nie można nawet zjechać na pobocze!! Muszą uzupełnić pobocza! Poza tym sama nawierzchnia pasa pozostawia już sporo do życzenia. Czy to oszczędności GDDKiA czy zapominanie?

~m 2011-07-09

misiek, nie czujesz, że na kilometr czuć, że twój tekst jest sponsorowany? dla kogo pracujesz? mostostal? strabag? budimex?

~Pogromca Baranów 2011-07-07

Dobre jaja, poczekamy na efekty jak wam Skanska przebuduje drogę wojewódzką, tak jak przebudowuje drogi wojewódzkie w łódzkiem - dwa lata temu jakoś szło, rok temu tempo i jakość spadła a w tym roku nie weszli nawet na niektóre odcinki drogi jako kontynuacja, a czy rozpoczną nowy wygrany przetarg w okolicy Strykowa na drodze wojewódzkiej to nawet wróźbici nie wiedzą.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.