mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > 125 mln zł na rozbudowę trasy Warszawa – Węgrów

125 mln zł na rozbudowę trasy Warszawa – Węgrów

Droga wojewódzka nr 637 na trasie Warszawa – Węgrów zostanie wreszcie rozbudowana. Prace budowlane o wartości prawie 125 mln zł potrwają do października 2013 roku.

125 mln zł na rozbudowę trasy Warszawa – Węgrów
- W ramach inwestycji wymienimy konstrukcję drogi wojewódzkiej nr 637 relacji Warszawa – Węgrów na odcinku Stanisławów – Węgrów - mówi Magdalena Ryll, Menedżer Projektu, Skanska. - Wybudujemy także drogi serwisowe i ronda na wysokości miejscowości Dobre, Liw oraz na granicy miasta Węgrów, przy skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 696.

Długość przebudowanej drogi wojewódzkiej nr 637 wyniesie 34,5 km, wyłączając niedawno remontowany 700-metrowy odcinek trasy w miejscowości Liw.

Droga wojewódzka nr 637 stanowi dogodne połączenie z Warszawą relacji wschód-zachód, we wschodniej części aglomeracji warszawskiej. Jej znaczenie jest w dużej mierze turystyczne, ponieważ w najkrótszy sposób łączy Warszawę z południowym Podlasiem. Trasą dojedziemy do Siemiatycz i Puszczy Białowieskiej oraz miejsc kultu religijnego, czyli Drohiczyna i Grabarki.

Podobne wiadomości:

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Komentuj:

~nie potrzebne ronda 2011-08-16

nie potrzebne ronda! Ronda głównie są od tego, żeby spowalniać ruch, a jakoś specjalnie nie zwiększają bezpieczeństwa. Jak ktoś potrafi i tak pojedzie 50-60 na rondzie jeżeli nie musi na nim specjalnie kręcić.

~goscik 2011-07-14

Jaki zobaczę, to uwierzę. Teraz ta trasa jest jak tor przeszkód. Cała w dziurach. A jeszcze kilka lat temu była całkiem przejezdna.

~ma 2011-07-13

Jak można było dopuścić, że podczas remontu drogi 8, ze 3 lata temu, na odc. Wyszków - Ostrowia pominięto remont poboczy ?? Nie może być, że pobocza są w dziurach i nie można nawet zjechać na pobocze!! Muszą uzupełnić pobocza! Poza tym sama nawierzchnia pasa pozostawia już sporo do życzenia. Czy to oszczędności GDDKiA czy zapominanie?

~m 2011-07-09

misiek, nie czujesz, że na kilometr czuć, że twój tekst jest sponsorowany? dla kogo pracujesz? mostostal? strabag? budimex?

~Pogromca Baranów 2011-07-07

Dobre jaja, poczekamy na efekty jak wam Skanska przebuduje drogę wojewódzką, tak jak przebudowuje drogi wojewódzkie w łódzkiem - dwa lata temu jakoś szło, rok temu tempo i jakość spadła a w tym roku nie weszli nawet na niektóre odcinki drogi jako kontynuacja, a czy rozpoczną nowy wygrany przetarg w okolicy Strykowa na drodze wojewódzkiej to nawet wróźbici nie wiedzą.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.