mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > 12 kilometrów "ósemki" w remoncie

12 kilometrów "ósemki" w remoncie

Ruszył remont odcinka Katrynka - Przewalanka na drodze krajowej nr 8 (kierunek Białystok-Augustów). Na razie ruch odbywa się bez większych utrudnień, w trakcie robót jest kierowany ręcznie. Prace potrwają do połowy listopada.

12 kilometrów
Frezowanie starej nawierzchni na połówce jezdni rozpoczęło się 21 sierpnia na pierwszym, kilometrowym odcinku, od strony Przewalanki. Tam też wprowadzony został ruch wahadłowy, na dojeździe - ograniczenie prędkości do 40 km/h oraz zakaz wyprzedzania. Natomiast na całym przewidzianym do remontu fragmencie "ósemki" prędkość została ograniczona do 60 km/h.

Od 27 sierpnia wykonawca planuje poszerzyć front robót o kolejny kilometrowy odcinek (gdzie też zostanie wprowadzony ruch wahadłowy i taka sama organizacja ruchu), podwajając tym samym liczbę pracowników i zestawów sprzętu.

Realizowane zadanie polega na sfrezowaniu dotychczasowej nawierzchni na całym 12-kilometrowym odcinku, a potem ułożeniu trzech nowych warstw (wyrównawczo-wzmacniającej, wiążącej i ścieralnej). Wzmocniona zostanie też konstrukcja jezdni przy pomocy tzw. geosiatki. Ponadto będą wykonane nowe pobocza z kruszywa oraz oznakowania poziome i pionowe. Całość ma być gotowa w połowie listopada.

Kontrakt wart 11,7 mln zł realizuje firma PBD TRE-DROM.

Niestety, nie przewidziano poszerzenia tej drogi. Tym samym po wyjeździe z Białegostoku w kierunku Augustowa w Katrynce droga dwupasmowa w dalszym ciągu przechodzi w drogę z jednym pasem ruchu w każdą stronę.

Przypomnijmy, że jednocześnie ruszyła budowa tzw. "łącznika", który będzie spinać budowaną obwodnicę Augustowa z drogą krajową nr 8 na wysokości jej skrzyżowania z drogą powiatową łączącą Płociczno i Poddubówek. Oddanie tej inwestycji również zostało zaplanowane na listopa.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.