mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > 12 kilometrów "ósemki" w remoncie

12 kilometrów "ósemki" w remoncie

Ruszył remont odcinka Katrynka - Przewalanka na drodze krajowej nr 8 (kierunek Białystok-Augustów). Na razie ruch odbywa się bez większych utrudnień, w trakcie robót jest kierowany ręcznie. Prace potrwają do połowy listopada.

12 kilometrów
Frezowanie starej nawierzchni na połówce jezdni rozpoczęło się 21 sierpnia na pierwszym, kilometrowym odcinku, od strony Przewalanki. Tam też wprowadzony został ruch wahadłowy, na dojeździe - ograniczenie prędkości do 40 km/h oraz zakaz wyprzedzania. Natomiast na całym przewidzianym do remontu fragmencie "ósemki" prędkość została ograniczona do 60 km/h.

Od 27 sierpnia wykonawca planuje poszerzyć front robót o kolejny kilometrowy odcinek (gdzie też zostanie wprowadzony ruch wahadłowy i taka sama organizacja ruchu), podwajając tym samym liczbę pracowników i zestawów sprzętu.

Realizowane zadanie polega na sfrezowaniu dotychczasowej nawierzchni na całym 12-kilometrowym odcinku, a potem ułożeniu trzech nowych warstw (wyrównawczo-wzmacniającej, wiążącej i ścieralnej). Wzmocniona zostanie też konstrukcja jezdni przy pomocy tzw. geosiatki. Ponadto będą wykonane nowe pobocza z kruszywa oraz oznakowania poziome i pionowe. Całość ma być gotowa w połowie listopada.

Kontrakt wart 11,7 mln zł realizuje firma PBD TRE-DROM.

Niestety, nie przewidziano poszerzenia tej drogi. Tym samym po wyjeździe z Białegostoku w kierunku Augustowa w Katrynce droga dwupasmowa w dalszym ciągu przechodzi w drogę z jednym pasem ruchu w każdą stronę.

Przypomnijmy, że jednocześnie ruszyła budowa tzw. "łącznika", który będzie spinać budowaną obwodnicę Augustowa z drogą krajową nr 8 na wysokości jej skrzyżowania z drogą powiatową łączącą Płociczno i Poddubówek. Oddanie tej inwestycji również zostało zaplanowane na listopa.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Kia Sportage, Peugeot 308 SW, Golf Sportsvan:...

auto motor i sport 0000-00-00

Zbliżone ceny wersji podstawowych, podobne cechy, identyczne przeznaczenie, ale różne rodzaje nadwozi – czyli Kia Sportage, Peugeot 308 SW i VW Golf Sportsvan w porównaniu.  

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross