mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > 12 km warstwy wiążącej w ciągu tygodnia na A1

12 km warstwy wiążącej w ciągu tygodnia na A1

1400 osób i 660 maszyn budowlanych oraz dwa podajniki pośrednie wraz z 11 metrowymi układarkami pozwoliły w ciągu tygodnia ułożyć prawie 12 km warstwy wiążącej pod przyszłą autostradę A1 Czerniewice - Kowal w województwie kujawsko-pomorskim.

12 km warstwy wiążącej w ciągu tygodnia na A1
- W minionym tygodniu na obu odcinkach powstającej autostrady A1 od Czerniewic do Kowala wykonawca ułożył prawie 12 km warstwy wiążącej i kolejne 4 km podbudowy zasadniczej. Na budowie pracują już dwa podajniki pośrednie do mieszanek mineralno-asfaltowych. Nowe maszyny współpracując z 11 metrowymi układarkami znacznie ułatwiają i przyspieszają układanie warstw konstrukcyjnych nawierzchni. W tym tygodniu na budowie prowadzone były również roboty ziemne, prace związane ze wzmacnianiem warstw nasypów a także prace na obiektach mostowych oraz roboty branżowe. Kontynuowano prace na MOP`ach Otłoczyn, Machnacz, Ludwinowo, Kałęczynek i a także SPO Czerniewice, Odolion, Brzezie i Pikutkowo - raportuje  Generalna Dyrekcja dróg Krajowych i Autostrad.

Na autostradzie pracuje obecnie 1400 osób i 660 maszyn budowlanych. W ubiegłym tygodniu na obu odcinkach budowanej autostrady od Czerniewic do Kowala zatwierdzono też kolejnych podwykonawców, usługodawców i dostawców, tym samym zwiększając mobilizację na budowie do 150 firm. Roboty na autostradzie A1 od Czerniewic do Kowala prowadzone są 7 dni w tygodniu i do późnych godzin nocnych. Wszystkie prace na budowie nadzorowane są w sposób ciągły przez laboratorium drogowe GDDKiA - zapewniają drogowcy.
Tematy w artykule: autostrady

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Polskie drogi 2016-09-15

System viaToll na kolejnych drogach w Polsce

System viaToll na kolejnych drogach w Polsce

Polskie drogi 2017-07-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.