mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > 13 chętnych na A4

13 chętnych na A4

W GDDKiA w Warszawie otwarto wnioski złożone w prekwalifikacjach na budowę autostrady A4 pomiędzy Krakowem a Szarowem. Zgłosiło się aż 13 firm i konsorcjów z całej Europy, dla których budowa małopolskiej autostrady stanowi łakomy kąsek. Autostradę A4 chcą, oprócz polskich firm, budować: Niemcy, Portugalczycy, Grecy, Austriacy, Hiszpanie i Szwedzi:

13 chętnych na A4

"Wnioski będę przez najbliższe tygodnie sprawdzane przez komisję i pod koniec sierpnia powinna być gotowa lista firm, które otrzymają zaproszenia do składania ofert. Jeśli cała procedura przebiegnie bez problemów, to za kilka miesięcy podpisany zostanie kontrakt z firmą, która do końca 2008 roku wybuduje 20 km autostrady" - informuje Magdalena Chacaga z krakowskiego oddziału GDDKiA.

Odcinek autostrady A4 od Krakowa do Szarowa będzie miał 19,9 km długości. Na trasie autostrady od Krakowa do granicy dawnego województwa krakowskiego powstaną dwa węzły autostradowe: "Bieżanów" i "Szarów". Na tym odcinku autostrady zostanie wzniesionych 30 obiektów mostowych. Projekt wykonało Krakowskie Biuro Projektów Dróg i Mostów "Transprojekt" Sp. z o.o. Realizacja inwestycji będzie finansowana z budżetu państwa.

Autostrada z Krakowa do Tarnowa będzie częścią biegnącej z Europy Zachodniej na Ukrainę autostrady A4 leżącej w III Transeuropejskim Korytarzu Transportowym, który przecina Polskę od zachodniej granicy w Zgorzelcu do wschodniej granicy w Korczowej.

Przeczytaj także:

Za dwa lata A4 do Szarowa (2006-06-30)

Co z A4 na wschodzie? (2006-07-25)

Autostrada A4 - zdążyć na czas (2006-07-24)

 

 


Podobne wiadomości:

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Polskie drogi 2018-02-07

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Komentuj:

~Armand 2006-08-13

Dajcie najleprzy ja proponuje niemców bo jak oni nam drogi budowali to one do dziś stoją a my ponich jeżdzimy!!!

~jerry 2006-08-11

ja też chce A4 - oczywisćie mowa o Audi A4 :-))

~greg 2006-08-10

dajcie portugalczykom - albo nie beda jej wstanie wybudowac w terminie jak zakopianki - albo zrobia tak jak autostradowa obwodnice Gliwic - nierowna i pelno usterek, od obsuwajacej sie ziemi zaczynajac

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.