mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > 13 chętnych na A4

13 chętnych na A4

W GDDKiA w Warszawie otwarto wnioski złożone w prekwalifikacjach na budowę autostrady A4 pomiędzy Krakowem a Szarowem. Zgłosiło się aż 13 firm i konsorcjów z całej Europy, dla których budowa małopolskiej autostrady stanowi łakomy kąsek. Autostradę A4 chcą, oprócz polskich firm, budować: Niemcy, Portugalczycy, Grecy, Austriacy, Hiszpanie i Szwedzi:

13 chętnych na A4

"Wnioski będę przez najbliższe tygodnie sprawdzane przez komisję i pod koniec sierpnia powinna być gotowa lista firm, które otrzymają zaproszenia do składania ofert. Jeśli cała procedura przebiegnie bez problemów, to za kilka miesięcy podpisany zostanie kontrakt z firmą, która do końca 2008 roku wybuduje 20 km autostrady" - informuje Magdalena Chacaga z krakowskiego oddziału GDDKiA.

Odcinek autostrady A4 od Krakowa do Szarowa będzie miał 19,9 km długości. Na trasie autostrady od Krakowa do granicy dawnego województwa krakowskiego powstaną dwa węzły autostradowe: "Bieżanów" i "Szarów". Na tym odcinku autostrady zostanie wzniesionych 30 obiektów mostowych. Projekt wykonało Krakowskie Biuro Projektów Dróg i Mostów "Transprojekt" Sp. z o.o. Realizacja inwestycji będzie finansowana z budżetu państwa.

Autostrada z Krakowa do Tarnowa będzie częścią biegnącej z Europy Zachodniej na Ukrainę autostrady A4 leżącej w III Transeuropejskim Korytarzu Transportowym, który przecina Polskę od zachodniej granicy w Zgorzelcu do wschodniej granicy w Korczowej.

Przeczytaj także:

Za dwa lata A4 do Szarowa (2006-06-30)

Co z A4 na wschodzie? (2006-07-25)

Autostrada A4 - zdążyć na czas (2006-07-24)

 

 


Podobne wiadomości:

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

Polskie drogi 2017-01-16

Wszystkie autostrady w Polsce będą płatne!

Wszystkie autostrady w Polsce będą płatne!

Polskie drogi 2016-12-21

Komentuj:

~Armand 2006-08-13

Dajcie najleprzy ja proponuje niemców bo jak oni nam drogi budowali to one do dziś stoją a my ponich jeżdzimy!!!

~jerry 2006-08-11

ja też chce A4 - oczywisćie mowa o Audi A4 :-))

~greg 2006-08-10

dajcie portugalczykom - albo nie beda jej wstanie wybudowac w terminie jak zakopianki - albo zrobia tak jak autostradowa obwodnice Gliwic - nierowna i pelno usterek, od obsuwajacej sie ziemi zaczynajac

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Czym są Inteligentne Systemy Transportowe?
Czym są Inteligentne Systemy Transportowe?
Liczba samochodów ciągle rośnie. To wynik intensywnego rozwoju gospodarczego, wzrostu zamożności i coraz większej potrzeby mobilności. Konsekwencją jest niewydolność infrastruktury i rosnący poziom zanieczyszczenia. Samorządy muszą zapewnić rozwiązania, które nie tylko udrożnią ruch, ale przy okazji zadbają o czyste środowisko.