mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > 14 października otwarcie A1 do Torunia

14 października otwarcie A1 do Torunia

Wkrótce otwarcie autostrady A1 na odcinku od Nowych Marz do Torunia. Wielkie otwarcie całego ponad 60 kilometrowego odcinka autostrady A1 z Nowych Marz do Torunia zaplanowano na 14 października w godzinach wieczornych.  Po oddaniu tego odcinka  kierowcy będą mieli do dyspozycji już ponad 150 km autostrady z Gdańska do Torunia.

14 października otwarcie A1 do Torunia
Zanim jeszcze na odcinku autostrady A1 z Nowych Marz do Torunia pojawią się samochody, niesamowitą okazję do jej wypróbowania mieli wszyscy niezmotoryzowani  i kochający zdrowy tryb życia. Na autostradę, zamiast pędzących aut, wjechały najpierw na rowerach i rolkach całe rodziny. Pojawili się spacerowicze, biegacze i fani nordic walking. Do dyspozycji uczestników chcących wypróbować nową trasę oddano ponad 20-kilometrowy fragment nowo wybudowanego odcinka A1-ki.

Autostrada A1 z Gdańska do Torunia o długości 152 kilometrów powstaje w systemie koncesyjnym. Od jesieni 2008 r. eksploatowany jest już 90-kilometrowy odcinek autostrady z Rusocina k. Gdańska do Nowych Marz k. Grudziądza. Wkrótce do ruchu zostanie oddany odcinek Grudziądz - Toruń.

62-kilometrowy odcinek autostrady z Nowych Marz do Torunia buduje konsorcjum Gdańsk Transport Company, ktorego liderem jest Skanska. Realizacja tego etapu inwestycji rozpoczęła się w sierpniu 2008 roku. W ramach projektu wybudowane zostaną 4 sekcje.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Komentuj:

~troche_polityczny_wpis 2011-09-30

Gratuluję poczucia humoru koledze, który twierdzi, że stawka za kilometr jest tak kalkulowana, żeby nie trzeba było naprawiać drogi za 3 lata. Mało co nie spadłem z krzesła, gdy to przeczytałem! Bo moim zdaniem, gdy buduje się kilometr drogi za około 40 milionów złotych, to powinien wytrzymać "trochę" dłużej niż 3 lata, bez względu na obciążenie ruchem! A poza tym chyba nie po to cały Naród robi zrzutkę na te drogi, żeby mógł sobie na nie co najwyżej popatrzyć stojąc na wiadukcie ponad autostradą...

~troche_polityczny_wpis 2011-09-30

Drodzy koledzy, przypominam że był rząd, który chciał wprowadzić niedrogie i powszechne winiety. Na dodatek bez unijnych miliardów wybudował więcej dróg niż każdy inny (oczywiście "centroAWS" zbuduje więcej kilometrów, ale gdyby odjąć kilometry zbudowane za unijne wsparcie, to statystyka wypada blado)

~equest 2011-09-29

Dołączę jeszcze jeden przykład, Austria za 10 dniową winietę płacimy 7,50? na wszystkie autostrady.

~edek 2011-09-29

Ok, to policzmy dokładnie. W Polsce 20gr/km, czyli 150km to 30 zł. Czyli za te 213 zł przejedziemy 1065 km, czyli nie 2 razy z Gdańska do Torunia i z powrotem, jak napisałem, tylko 3,5 raza. Dokładnie equest , o to mi chodziło, za te 213 zł w Czechach jeździmy CAŁY ROK ile chcemy po wszystkich autostradach, w Polsce to jest tylko 1065km. Jeden przejazd wakacyjny dla niektórych. @romek na A1 będą/są radary i to te najgorzsze, bo odcinkowe, wyliczające średnią całego odcinka. Wpisz sobie w wyszukiwarkę "A1" i "pomiar prędkości". A i z videoradarem też tam jeżdżą.

~p.s 2011-09-29

Własnie! Dlaczego u nas by winiet nie wprowadzić! Dlazcego nikt nigdy nie o tym głośno nie wspomniał??

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.