mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > 1,5 roku na budowę Nowolazurowej w stolicy

1,5 roku na budowę Nowolazurowej w stolicy

W ciągu najbliższych 18 miesięcy powstanie pierwszy odcinek ulicy Nowolazurowej w Warszawie. Umowa na realizację prac budowlanych zawarta została z firmą STRABAG. Koszt budowy odcinka ulicy od węzła w Al. Jerozolimskich do ulicy ks. J. Chrościckiego wyniesie 123, 5 miliona złotych. Ulica Nowolazurowa przebiegać będzie przez dzielnice Włochy, Ursus i Bemowo. 

1,5 roku na budowę Nowolazurowej w stolicy
Przygotowany projekt zakłada budowę drogi klasę G (droga główna) o długości 6,4 km i przekroju 2x2 pasy ruchu. Założenia projektowe przewidują dwa etapy realizacji:

Etap I - od węzła z Al. Jerozolimskimi do węzła z ul. Połczyńską. Na tym odcinku powstanie nowy korytarz drogowy o szerokości około 40 m, który przebiegnie częściowo przez tereny kolejowe, a częściowo przez tereny rolne i magazynowo – składowe. Budowa pierwszego odcinka tego etapu- od Al. Jerozolimskich do ul. Chróścickiego rozpocznie się w 2011 roku.  

Etap II - od węzła z ul. Połczyńską do węzła z trasą AK. Projekt zakłada poszerzenie istniejącego korytarza ul. Lazurowej do szerokości około 40 m. Poszerzenie nastąpi na zachód w stosunku do obecnej ul. Lazurowej.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mazda 2
Mazda 2
Cena podstawowa już od: 54 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Lexus GS – w kamuflażu (wideo)

auto motor i sport 0000-00-00

Autobusy Mercedesa we Wrocławiu i w Warszawie

Autobusy Mercedesa we Wrocławiu i w Warszawie

Ciężarówki i Autobusy 2017-08-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.