mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > 1,5 roku na budowę Nowolazurowej w stolicy

1,5 roku na budowę Nowolazurowej w stolicy

W ciągu najbliższych 18 miesięcy powstanie pierwszy odcinek ulicy Nowolazurowej w Warszawie. Umowa na realizację prac budowlanych zawarta została z firmą STRABAG. Koszt budowy odcinka ulicy od węzła w Al. Jerozolimskich do ulicy ks. J. Chrościckiego wyniesie 123, 5 miliona złotych. Ulica Nowolazurowa przebiegać będzie przez dzielnice Włochy, Ursus i Bemowo. 

1,5 roku na budowę Nowolazurowej w stolicy
Przygotowany projekt zakłada budowę drogi klasę G (droga główna) o długości 6,4 km i przekroju 2x2 pasy ruchu. Założenia projektowe przewidują dwa etapy realizacji:

Etap I - od węzła z Al. Jerozolimskimi do węzła z ul. Połczyńską. Na tym odcinku powstanie nowy korytarz drogowy o szerokości około 40 m, który przebiegnie częściowo przez tereny kolejowe, a częściowo przez tereny rolne i magazynowo – składowe. Budowa pierwszego odcinka tego etapu- od Al. Jerozolimskich do ul. Chróścickiego rozpocznie się w 2011 roku.  

Etap II - od węzła z ul. Połczyńską do węzła z trasą AK. Projekt zakłada poszerzenie istniejącego korytarza ul. Lazurowej do szerokości około 40 m. Poszerzenie nastąpi na zachód w stosunku do obecnej ul. Lazurowej.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mazda 2
Mazda 2
Cena podstawowa już od: 54 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Audi buduje nowy tor

auto motor i sport 0000-00-00

Autobusy Mercedesa we Wrocławiu i w Warszawie

Autobusy Mercedesa we Wrocławiu i w Warszawie

Ciężarówki i Autobusy 2017-08-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny
Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny
Polscy klienci mogą już składać zamówienia na nowego Mercedesa CLS. Model, który zadebiutował pod koniec listopada na salonie motoryzacyjnym w Los Angeles kosztuje od 350 500 zł.