mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > 15 wykonawców chce budować obwodnicę Pszczyny

15 wykonawców chce budować obwodnicę Pszczyny

Trwa już budowa węzła północnej obwodnicy Pszczyny z DK 1 (woj. śląskie). Ponadto Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach otworzył oferty złożone w przetargu na budowę obwodnicy Pszczyny - nowej drogi łączącej wspomniany węzeł z DW 935 na granicy Pszczyny i gminy Suszec.

15 wykonawców chce budować obwodnicę Pszczyny
W ramach tej inwestycji wybudowane i przebudowane zostaną m.in. następujące obiekty: droga o długości ok. 4,25 km, dwa skrzyżowania - na połączeniu z drogą wojewódzką nr 935 (ulica Rybnicka w Pszczynie) oraz na połączeniu z drogą powiatową nr 4121S (ulica Batalionów Chłopskich w Pszczynie), cztery obiekty inżynierskie.

Kosztorys inwestorski przewidywał, że całość kosztować będzie nieco ponad 117,4 mln złotych brutto. Startujący w przetargu złożyli 15 ofert opiewających na kwoty od  prawie 54 mln zł (oferta z najniższą sumą) do blisko 92 mln zł (oferta najdroższa).

Teraz wszystkie oferty będą sprawdzone pod względem formalnym. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, dokumentacja przetargowa zostanie przesłana do Urzędu Zamówień Publicznych, który dokona kontroli uprzedniej, która jest wymagana w przypadku, gdy inwestycja jest dofinansowywana ze środków Unii Europejskiej.

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Polskie drogi 2017-06-13

Mini-Opel nazywa się Adam

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~dajan55 2012-03-19

Ciekawe jaka to będzie droga za 54 mln. złotych przy kosztorysie ponad 117 mln. zł. !?. Chyba tylko taka jak budują do tej pory - na góra 2 lata a póżniej remont - oczywiście jak będą pieniądze !. Wydaje mi się że ktoś się nie zna na rachunkach !. A na pewno straci Pszczyna bo długo czekała na obwodnicę a dostanie bubel !!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.