mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > 15 wykonawców chce budować obwodnicę Pszczyny

15 wykonawców chce budować obwodnicę Pszczyny

Trwa już budowa węzła północnej obwodnicy Pszczyny z DK 1 (woj. śląskie). Ponadto Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach otworzył oferty złożone w przetargu na budowę obwodnicy Pszczyny - nowej drogi łączącej wspomniany węzeł z DW 935 na granicy Pszczyny i gminy Suszec.

15 wykonawców chce budować obwodnicę Pszczyny
W ramach tej inwestycji wybudowane i przebudowane zostaną m.in. następujące obiekty: droga o długości ok. 4,25 km, dwa skrzyżowania - na połączeniu z drogą wojewódzką nr 935 (ulica Rybnicka w Pszczynie) oraz na połączeniu z drogą powiatową nr 4121S (ulica Batalionów Chłopskich w Pszczynie), cztery obiekty inżynierskie.

Kosztorys inwestorski przewidywał, że całość kosztować będzie nieco ponad 117,4 mln złotych brutto. Startujący w przetargu złożyli 15 ofert opiewających na kwoty od  prawie 54 mln zł (oferta z najniższą sumą) do blisko 92 mln zł (oferta najdroższa).

Teraz wszystkie oferty będą sprawdzone pod względem formalnym. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, dokumentacja przetargowa zostanie przesłana do Urzędu Zamówień Publicznych, który dokona kontroli uprzedniej, która jest wymagana w przypadku, gdy inwestycja jest dofinansowywana ze środków Unii Europejskiej.

Podobne wiadomości:

Skoda Citigo – cena

auto motor i sport 0000-00-00

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy przetarg

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy...

Polskie drogi 2017-06-19

Komentuj:

~dajan55 2012-03-19

Ciekawe jaka to będzie droga za 54 mln. złotych przy kosztorysie ponad 117 mln. zł. !?. Chyba tylko taka jak budują do tej pory - na góra 2 lata a póżniej remont - oczywiście jak będą pieniądze !. Wydaje mi się że ktoś się nie zna na rachunkach !. A na pewno straci Pszczyna bo długo czekała na obwodnicę a dostanie bubel !!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.