mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > 15 wykonawców chce budować obwodnicę Pszczyny

15 wykonawców chce budować obwodnicę Pszczyny

Trwa już budowa węzła północnej obwodnicy Pszczyny z DK 1 (woj. śląskie). Ponadto Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach otworzył oferty złożone w przetargu na budowę obwodnicy Pszczyny - nowej drogi łączącej wspomniany węzeł z DW 935 na granicy Pszczyny i gminy Suszec.

15 wykonawców chce budować obwodnicę Pszczyny
W ramach tej inwestycji wybudowane i przebudowane zostaną m.in. następujące obiekty: droga o długości ok. 4,25 km, dwa skrzyżowania - na połączeniu z drogą wojewódzką nr 935 (ulica Rybnicka w Pszczynie) oraz na połączeniu z drogą powiatową nr 4121S (ulica Batalionów Chłopskich w Pszczynie), cztery obiekty inżynierskie.

Kosztorys inwestorski przewidywał, że całość kosztować będzie nieco ponad 117,4 mln złotych brutto. Startujący w przetargu złożyli 15 ofert opiewających na kwoty od  prawie 54 mln zł (oferta z najniższą sumą) do blisko 92 mln zł (oferta najdroższa).

Teraz wszystkie oferty będą sprawdzone pod względem formalnym. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, dokumentacja przetargowa zostanie przesłana do Urzędu Zamówień Publicznych, który dokona kontroli uprzedniej, która jest wymagana w przypadku, gdy inwestycja jest dofinansowywana ze środków Unii Europejskiej.

Podobne wiadomości:

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie realizacji

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie...

Polskie drogi 2017-07-26

Wykonawca jednego z czterech budowanych obecnie odcinków autostrady A1 Częstochowa - Pyrzowice zadeklarował zrealizowanie 50 proc. prac. Kierowcy pojadą tamtędy najwcześniej w 2019 roku.

Komentuj:

~dajan55 2012-03-19

Ciekawe jaka to będzie droga za 54 mln. złotych przy kosztorysie ponad 117 mln. zł. !?. Chyba tylko taka jak budują do tej pory - na góra 2 lata a póżniej remont - oczywiście jak będą pieniądze !. Wydaje mi się że ktoś się nie zna na rachunkach !. A na pewno straci Pszczyna bo długo czekała na obwodnicę a dostanie bubel !!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia jest najchętniej kupowanym modelem w Polsce. Teraz do jej oferty dołącza wersja napędzana silnikiem 1.5 TSI.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic