mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > 160 mln zł na drogi w Białymstoku

160 mln zł na drogi w Białymstoku

Białystok wyda 160 mln zł na inwestycje drogowe w 2014 r. Jedna z priorytetowych inwestycji jest zakończenie przebudowy Trasy Generalskiej .

160 mln zł na drogi w Białymstoku
Na inwestycje drogowe w tym roku zarezerwowano ogółem ok. 160 mln zł. (środki zewnętrzne – ok. 60 mln) Kwota jest niższa niż ubiegłoroczna z uwagi na mniejsze dofinansowanie z Unii Europejskiej. Najważniejsze z zaplanowanych na 2014 rok inwestycji to:

  • Trasa Generalska – ul Gen Kleeberga (drogi krajowe: DK8 i DK65) zakończenie inwestycji w IV kwartale roku.
  • Przebudowa ulicy Ciołkowskiego – rozpoczęcie prac w styczniu, umowny  termin zakończenia inwestycji - 30 czerwca.
  • Przebudowa ulicy Białówny i budowa miejsc parkingowych – związane z zadaniem trudności komunikacyjne zaczną się w marcu w związku z zamknięciem ul. Malmeda, zakończenie zaplanowano na I półrocze.
  • Przebudowa ul.  42 Pułku Piechoty od ul. Gen. Sulika do Piastowskiej – zakończeni w I półroczu 2014. Dodatkowym zadaniem będzie budowa łącznika drogowego między ul. Piastowska i Gen. Sulika.
  • Zmodernizowanych zostanie także szereg małych ulic o dużym znaczeniu dla mieszkańców miasta, w tym  m.in. ul. Długa i ul. Ks. Grzybowskiego. W roku bieżącym będzie znacznie więcej modernizacji mniejszych ulic Białegostoku niż w latach ubiegłych, z uwagi na zakończenie największych inwestycji.
  • Przebudowa ul Jurowieckiej – wykonawcą będzie inwestor Galerii Jurowiecka, od ul. Sienkiewicza do ul. Ciepłej – początek prac w kwietniu, zakończenie jeszcze przed oddaniem galerii do użytku.
  • Przebudowa ul. Sitarskiej – aktualnie nanoszone  poprawki w raporcie oddziaływania na środowisko, po poprawkach wznowione zostanie postepowanie dotyczące wydania decyzji o uwarunkowaniach środowiskowych– jest to ostatnia decyzja przed uzyskaniem pozwolenia na budowę. Wg terminarza rozpoczęcie inwestycji nastąpi jeszcze w tym roku.
  • Zakończono przetarg na wykonawcę przebudowy ul. Konstytucji 3 maja – prace powinny rozpocząć się jeszcze w  styczniu.
  • Planowana jest również przebudowa ul. Wierzbowej – aktualnie w trakcie przetargu. Rozpoczęcie budowy przewidziano w marcu-kwietniu, zakończenie zgodnie z planem w tym roku.
  • Przewidziano też szereg mniejszych wydatków w związku z przygotowywaniem dokumentacji pod kolejne zadania, planowane w latach następnych.

Podobne wiadomości:

Remont autostrady A4 - ruszył drugi etap

Remont autostrady A4 - ruszył drugi etap

Polskie drogi 2016-04-15

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.