mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > 16 chętnych do budowy obwodnicy Ostrowa Wlkp

16 chętnych do budowy obwodnicy Ostrowa Wlkp

16 firm ubiega się o budowę II etapu obwodnicy Ostrowa Wielkopolskiego w ciągu drogi ekspresowej S11 , spośród nich są dwie firmy które nie realizowały dotychczas zadnej inwestycji dla GDDKiA w Polsce.  Zaproszenie do II etapu przetargu – składanie ofert cenowych- otrzymają ci wykonawcy którzy przejdą pozytywnie weryfikację - poinformowała GDDKiA.

16 chętnych do budowy obwodnicy Ostrowa Wlkp
Budowa II etapu obwodnicy Ostrowa Wielkopolskiego w ciagu drogi ekspresowej S11 jest kontynuacją I etapu, który został udostępniony dla kierowców  pod  koniec 2009 roku.  Dzięki obwodnicy ruch tranzytowy przeniesie się poza miasto przez co skróci się czas przejazdu droga krajową nr 11 oraz usprawni się ruch w kierunku Poznań- Ostrów Wielkopolski- Katowice  a także Kalisz- Ostrów Wielkopolski-  Wrocław.
 
W ramach umowy  wykonawca zoptymalizuje dokumentację projektową a następnie wybuduje obwodnicę długości ok. 13 km, jeden  węzeł drogowy, 15 obiektów inżynierskich oraz sieć dróg współpracujących. Zaproszenie do drugiego etapu i złożenia ofert cenowych otrzymają wykonawcy, którzy pozytywnie przejdą proces weryfikacji. Poza ceną na wybór będą miały wpływ termin realizacji oraz okres gwarancji.

Po wyłonieniu wykonawcy zostanie podpisana umowa na realizację zadania. Jej podpisanie planowane jest na połowę 2014 roku a zakończenie budowy i oddanie drogi do ruchu ma nastąpić do końca 2016 roku - szacuje GDDKiA.
Tematy w artykule: obwodnice

Podobne wiadomości:

Powstanie obwodnica Wałbrzycha

Powstanie obwodnica Wałbrzycha

Polskie drogi 2015-10-15

Wystartował przetarg na obwodnicę Tomaszowa Lubelskiego

Wystartował przetarg na obwodnicę Tomaszowa...

Polskie drogi 2015-10-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.