mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > 17 chętnych do budowy obwodnicy Ostródy

17 chętnych do budowy obwodnicy Ostródy

17 wykonawców złożyło wnioski o dopuszczenie do dalszego etapu przetargu na budowę S7 na odcinku Ostróda Północ – Ostróda Południe o długości 9,7 km wraz z obwodnicą Ostródy w ciągu drogi krajowej 16  o długości 8,7 km.

17 chętnych do budowy obwodnicy Ostródy
- Spośród złożonych wniosków wybierzemy do połowy listopada br. wykonawców, do których zostaną wysłane zaproszenia do składania ofert cenowych. Na złożenie ofert cenowych wybrani wykonawcy będą mieli 40 dni - zapewnia Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Budowa obwodnicy Ostródy w ciągu drogi ekspresowej S7 i drogi krajowej nr 16 to kolejny z przetargów, w którym oprócz ceny, na wybór wykonawcy będą miały wpływ termin realizacji i okres gwarancji. Tak jak w dotychczasowych postępowaniach, wykonawca będzie mógł zaproponować wykonanie zamówienia w terminie krótszym niż maksymalny – 23 miesiące, jednak nie krótszym niż 20 miesięcy. Trzecim kryterium oceny ofert jest okres gwarancji.

Inwestycja polegać będzie na budowie odcinka dwujezdniowej drogi ekspresowej S7 wraz z budową dróg serwisowych, remontem wybranych dróg lokalnych, budową obiektów inżynierskich oraz obiektów ochrony środowiska. Powstaną dwa węzły drogowe - „Ostróda  Północ” na przecięciu z drogą wojewódzką 530 (DW530) i  „Ostróda Południe” na skrzyżowaniu z DK16. Wraz z budową odcinka S7 zostanie zrealizowana w ciągu drogi krajowej nr 16 obwodnica Ostródy od skrzyżowania z DK15 w rejonie miejscowości Ornowo do węzła „Ostróda Południe”. Obwodnica Ostródy będzie miała dwie jezdnie po dwa pasy ruchu w każdym kierunku.
Tematy w artykule: obwodnice

Podobne wiadomości:

Przetargi na dwie nowe inwestycje w woj. mazowieckim

Przetargi na dwie nowe inwestycje w woj....

Polskie drogi 2015-10-05

Ogłoszony przetarg na obwodnicę Stalowej Woli i Niska

Ogłoszony przetarg na obwodnicę Stalowej Woli...

Polskie drogi 2015-10-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.