mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > 17 chętnych do budowy obwodnicy Ostródy

17 chętnych do budowy obwodnicy Ostródy

17 wykonawców złożyło wnioski o dopuszczenie do dalszego etapu przetargu na budowę S7 na odcinku Ostróda Północ – Ostróda Południe o długości 9,7 km wraz z obwodnicą Ostródy w ciągu drogi krajowej 16  o długości 8,7 km.

17 chętnych do budowy obwodnicy Ostródy
- Spośród złożonych wniosków wybierzemy do połowy listopada br. wykonawców, do których zostaną wysłane zaproszenia do składania ofert cenowych. Na złożenie ofert cenowych wybrani wykonawcy będą mieli 40 dni - zapewnia Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Budowa obwodnicy Ostródy w ciągu drogi ekspresowej S7 i drogi krajowej nr 16 to kolejny z przetargów, w którym oprócz ceny, na wybór wykonawcy będą miały wpływ termin realizacji i okres gwarancji. Tak jak w dotychczasowych postępowaniach, wykonawca będzie mógł zaproponować wykonanie zamówienia w terminie krótszym niż maksymalny – 23 miesiące, jednak nie krótszym niż 20 miesięcy. Trzecim kryterium oceny ofert jest okres gwarancji.

Inwestycja polegać będzie na budowie odcinka dwujezdniowej drogi ekspresowej S7 wraz z budową dróg serwisowych, remontem wybranych dróg lokalnych, budową obiektów inżynierskich oraz obiektów ochrony środowiska. Powstaną dwa węzły drogowe - „Ostróda  Północ” na przecięciu z drogą wojewódzką 530 (DW530) i  „Ostróda Południe” na skrzyżowaniu z DK16. Wraz z budową odcinka S7 zostanie zrealizowana w ciągu drogi krajowej nr 16 obwodnica Ostródy od skrzyżowania z DK15 w rejonie miejscowości Ornowo do węzła „Ostróda Południe”. Obwodnica Ostródy będzie miała dwie jezdnie po dwa pasy ruchu w każdym kierunku.
Tematy w artykule: obwodnice

Podobne wiadomości:

Ogłoszony przetarg na obwodnicę Stalowej Woli i Niska

Ogłoszony przetarg na obwodnicę Stalowej Woli...

Polskie drogi 2015-10-01

Widoczny postęp prac na obwodnicy Bełchatowa

Widoczny postęp prac na obwodnicy Bełchatowa

Polskie drogi 2015-09-09

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.