mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > 17 wniosków na budowę obwodnicy Kościerzyny

17 wniosków na budowę obwodnicy Kościerzyny

17 firm i konsorcjów ubiega się o kontrakt na budowę obwodnicy Kościerzyny w ciągu drogi krajowej nr 20. Do drugiego etapu zakwalifikują się te podmioty, które przejdą pomyślnie proces weryfikacji. Inwestycja będzie realizowana w systemie Projektuj i buduj.

17 wniosków na budowę obwodnicy Kościerzyny
Obwodnica Kościerzyny w ciągu DK20 będzie drogą GP (główna ruchu przyspieszonego), o przekroju 2+1 pasowym, która wyprowadzi ruchu tranzytowy z zatłoczonego centrum Kościerzyny. Ma to szczególne znaczenie w okresie wakacyjnym. Trasa o długości 7,6 km ominie miasto od południa. Powstaną także cztery węzły drogowe, łączące główną arterię z drogami niższych kategorii: "Kościerzyna Zachód", "Kościerzyna Południe", " Kościerzyna Wschód" oraz "Wieżyca". Wykonane obiekty w ramach tych węzłów będą posiadały rezerwę pod przyszłą rozbudowę obwodnicy do przekroju 2x2. W ramach inwestycji zostanie wybudowanych także szereg urządzeń ochrony środowiska. Przebudowane, bądź wybudowane zostaną również drogi lokalne i dojazdowe obsługujących tereny przyległe do nowej trasy.

Zakończenie budowy i oddanie nowego odcinka DK20 do ruchu planuje się w połowie 2017 roku.
Tematy w artykule: obwodnice

Podobne wiadomości:

Powstanie obwodnica Wałbrzycha

Powstanie obwodnica Wałbrzycha

Polskie drogi 2015-10-15

Wystartował przetarg na obwodnicę Tomaszowa Lubelskiego

Wystartował przetarg na obwodnicę Tomaszowa...

Polskie drogi 2015-10-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda wygrywa w Rajdzie Portugalii
Skoda wygrywa w Rajdzie Portugalii
Można mówić o zmiennym szczęściu załogi Skoda Motorsport podczas Rajdu Portugalii. DDuet norweskich zawodników jadących Fabią R5 przewodził stawce aż do ostatniego odcinka specjalnego. Na kilka kilometrów przed metą załoga zahaczyła o kamień i zaczęły sie problemy.