mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > 17 wniosków na budowę obwodnicy Kościerzyny

17 wniosków na budowę obwodnicy Kościerzyny

17 firm i konsorcjów ubiega się o kontrakt na budowę obwodnicy Kościerzyny w ciągu drogi krajowej nr 20. Do drugiego etapu zakwalifikują się te podmioty, które przejdą pomyślnie proces weryfikacji. Inwestycja będzie realizowana w systemie Projektuj i buduj.

17 wniosków na budowę obwodnicy Kościerzyny
Obwodnica Kościerzyny w ciągu DK20 będzie drogą GP (główna ruchu przyspieszonego), o przekroju 2+1 pasowym, która wyprowadzi ruchu tranzytowy z zatłoczonego centrum Kościerzyny. Ma to szczególne znaczenie w okresie wakacyjnym. Trasa o długości 7,6 km ominie miasto od południa. Powstaną także cztery węzły drogowe, łączące główną arterię z drogami niższych kategorii: "Kościerzyna Zachód", "Kościerzyna Południe", " Kościerzyna Wschód" oraz "Wieżyca". Wykonane obiekty w ramach tych węzłów będą posiadały rezerwę pod przyszłą rozbudowę obwodnicy do przekroju 2x2. W ramach inwestycji zostanie wybudowanych także szereg urządzeń ochrony środowiska. Przebudowane, bądź wybudowane zostaną również drogi lokalne i dojazdowe obsługujących tereny przyległe do nowej trasy.

Zakończenie budowy i oddanie nowego odcinka DK20 do ruchu planuje się w połowie 2017 roku.
Tematy w artykule: obwodnice

Podobne wiadomości:

Wystartował przetarg na obwodnicę Tomaszowa Lubelskiego

Wystartował przetarg na obwodnicę Tomaszowa...

Polskie drogi 2015-10-07

Przetargi na dwie nowe inwestycje w woj. mazowieckim

Przetargi na dwie nowe inwestycje w woj....

Polskie drogi 2015-10-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.