Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > 18 chętnych do budowy S7 od Chęcin do Jędrzejowa

18 chętnych do budowy S7 od Chęcin do Jędrzejowa

Aż 18 firm i konsorcjów złożyło wnioski o dopuszczenie do udziału w drugim etapie postępowania przetargowego na budowę odcinka Chęciny-Jędrzejów drogi ekspresowej S7.

18 chętnych do budowy S7 od Chęcin do Jędrzejowa
Dwuetapowy przetarg na budowę kolejnego odcinka drogi ekspresowej S7 został ogłoszony we wrześniu. Do dnia dzisiejszego wpłynęły wnioski o dopuszczenie do udziału w kolejnym etapie postępowania od 7 firm i 11 konsorcjów m.in. z Polski, Niemiec, Austrii, Czech, Portugalii, Turcji i Hiszpanii. Teraz wnioski będą weryfikowane. GDDKIA planuje zaproszenie wykonawców do drugiego etapu przetargu czyli do składania ofert cenowych w pierwszym kwartale przyszłego roku. Rozpoczęcie realizacji inwestycji planowane jest w 2014 roku.


Nowa dwujezdniowa droga ekspresowa od węzła Chęciny do węzła Jędrzejów będzie miała długość ok. 21,5 km i połączy wybudowaną obwodnicę Kielc z istniejącą obwodnicą wschodnią Jędrzejowa. W ramach zadania powstaną trzy dwupoziomowe węzły drogowe: „Tokarnia”, „Brzegi”, „Mnichów”, a także infrastruktura zapewniająca bezpieczeństwo podróżujących jak również związana z ich obsługą tj. dwa miejsca obsługi podróżnych: MOP „Smyków” i MOP „Podlesie”. Wybudowane zostaną także obiekty zapewniające dogodne warunki migracji zwierząt, w tym 3 samodzielne przejścia dla zwierząt dużych nad drogą ekspresową i przepusty dla zwierząt mniejszych, oraz inne urządzenia ochrony środowiska. Powstanie również sieć dróg dojazdowych umożliwiająca obsługę przyległych nieruchomości. Wykonawca w ramach robót przebuduje urządzenia techniczne kolidujące z budową drogi ekspresowej takie jak linie telekomunikacyjne, sieci i urządzeń elektroenergetyczne, gazociągi, sieci wodociągowe, kanalizację deszczową, kanalizację sanitarną, urządzenia melioracyjne, urządzenia infrastruktury kolejowej i oświetlenie. W ramach inwestycji powstanie 11 wiaduktów w ciagu drogi ekspresowej, 4 wiadukty nad drogą ekspresową, 6 mostów i tunel pieszo-rowerowy. 
Tematy w artykule: droga ekspresowa

Podobne wiadomości:

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

Polskie drogi 2016-09-21

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

~DK 7 oblatywacz 2013-11-08

Do "klekota":). Podpisuję się w 100%, że ekspresowy wylot z Krakowa przynajmniej za Słomniki jest potrzebny. Sam o tym marzę, bo mieszkam w KRK i często jeżdże DK7. Natomiast odcinek Chęciny Jędrzejów też jest b. potrzebny, bo choć droga tam jest odnowiana, to miejsc do wyprzedzania za wiele nie ma i na tym akuratnie odcinku ruch jest gęsty.

~Ja i mój klekot 2013-11-05

Jak już wspominano wielokrotnie temat budowy od d.. y strony.Zamiast wziąść się na poważnie za wylot z Krakowa, który ma średniowieczną przepustowość i szerokość miedzy,panowie z GDDKiA planują tam gdzie ruch na odc Kraków-Kielce jest najmniejszy.A co z Krakowem? ,z tymi wszystkimi którzy musza snuć sie w korkach głównym ciagiem komunikacyjnym ,u stóp 800 tysięcznego miasta po wąskiej ,wyglądającej jak rozpacz drogowca drodze

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Denza 400 - chiński
Denza 400 - chiński "elektryk" od Daimlera
Chiński rynek motoryzacyjny jest bardzo chłonny, co wykorzystują producenci. Na dodatek nie obowiązują tam restrykcyjne normy dotyczące spalania, dlatego jest to idealne miejsce do sprzedawania starszych technologii przez zachodnie koncerny. Takim przykładem jest Denza 400, produkowany przy udziale Daimlera.