mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > 18 km A4 dla kierowców

18 km A4 dla kierowców

Nadzór budowlany dopuścił do użytku 25-kilometrowy odcinek autostrady A4 Jarosław Zachód - Przemyśl. Kierowcy mają do dyspozycji 18-kilometrowy odcinek od węzła Jarosław Wschód (okolice Pawłosiowa) do węzła Przemyśl (skrzyżowanie z DK77, okolice Radymna). - Termin otwarcia autostrady od węzła Jarosław Zachód do węzła Jarosław Wschód uzależnione jest od wykonawcy sąsiedniego odcinka, w kierunku Rzeszowa, który buduje węzeł w rejonie Wierzbnej. Planowane jest to w III kwartale tego roku - informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

18 km A4 dla kierowców
Zakończyły się roboty na całym 25-kilometrowym odcinku autostrady A4 Jarosław Zachód – Przemyśl, realizowanym w  systemie projektuj-buduj i dla całego odcinka Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego (WINB) wydał decyzję zezwalającą na użytkowanie. Jako pierwszy oddany do ruchu został 18-kilometrowy odcinek od w. Jarosław Wschód (okolice Pawłosiowa) do w. Przemyśl (skrzyżowanie z DK77, okolice Radymna). Natomiast oddanie do ruchu odc. w. Jarosław Zachód – w. Jarosław Wschód uzależnione jest od zakończenia budowy węzła Jarosław Zachód realizowanego w ramach sąsiedniego kontraktu Rzeszów (w.Rzeszów Wschód) - Jarosław (w. Jarosław Zachód). Planowane jest to w III kwartale br.


Wykonawcą prac była firma Budimex S.A. Wartość umowy to 969,2 mln PLN. Odcinek ten realizowany był systemem projektuj-buduj. Systemem, który z założenia miał na celu skrócenie czasu realizacji inwestycji. Zakłada on zastąpienie dwóch odrębnych przetargów na projektowanie i realizację inwestycji tylko jednym przetargiem na projekt i wykonanie łącznie. Dzięki temu inwestycja zrealizowana została w szybszym tempie.


Oddany do ruchu odcinek A4 znacznie ułatwi i przyspieszy ruch pojazdów. Pozwoli na komfortową jazdę, usprawni ruch, poprawi bezpieczeństwo oraz zapewni oszczędność czasu, zwłaszcza dla podróżujących z Przemyśla w stronę Rzeszowa oraz do południowych, handlowych części Jarosławia.
Tematy w artykule: autostrady podkarpackie

Podobne wiadomości:

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Wszystkie autostrady w Polsce będą płatne!

Wszystkie autostrady w Polsce będą płatne!

Polskie drogi 2016-12-21

Komentuj:

~Marek 2013-05-30

Jak zwykle debilne informacje - nic z nich nie wynika. Jak wjechać i jak wyjechać jadąc Rzeszów- Korczowa ? Po długim szukaniu znalazłem mapy i jasno wynika, ze bez sensu jest szukać tej drogi - PILNIE powinni skończyć odcinek do Nr 4 na Zachód od Jarosławia - PILNE - powinni dać to jako priorytet, ale kogo to obchodzi, jak walka jest o stołki. Typowy polski debilizm - skończyć drogę w polu. Jako pierwsze odcinki powinny być robione odcinki dające na "4" obwodnice dużych miast A tak, budują od wielu lat i żadnych efektów. Odcinki w polach mogłyby poczekać a jako pierwsze powinny być obwodnicowe odcinku autostrady.

~warszawiak 2013-05-28

Nie zgodzę się, że mogli poczekać do otwarcia węzła "Wierzbna". Byłoby to czyste marnotrawstwo. Jak jakiś odcinek jest gotowy, to głupotą jest go nie otwierać. Zawsze jedna droga więcej to lepiej, a nie gorzej. Fakt, do otwarcia w/w węzła autostrada będzie wykorzystywana raczej tylko do ruchu lokalnego. Natomiast jadącym tranzytem nie będzie się opłacało w Radymnie wjeżdżać na autostradę po to, żeby po 18 km z niej zjeżdżać, przejeżdżać przez centrum Jarosławia i dodatkowo nadrabiać drogi. Pojadą po prostu starą 4-ką i bezproblemowo przejadą przez obwodnicę Jarosławia; reasumując korków z przed obwodnicy nie będzie.

~Jja i mój klekot 2013-05-28

Usprawni ruch... na razie będą korki w Jarosławiu jak z czasów z przed obwodnicy ,cały tranzyt zA4 z kierunku Przemyśla skieruje sie na drogę wojewódzką880 a pużniej przez centrum.Tak że mogli poczekać aż wybuduja wezeł Wierzbna/Jarosław zachód.

~Jja i mój klekot 2013-05-28

Usprawni ruch... na razie będą korki w Jarosławiu jak z czasów z przed obwodnicy ,cały tranzyt zA4 z kierunku Przemyśla skieruje sie na drogę wojewódzką880 a pużniej przez centrum.Tak że mogli poczekać aż wybuduja wezeł Wierzbna/Jarosław zachód.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.