mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > 18 zainteresowanych powalczy o budowę wschodniej obwodnicy Krakowa

18 zainteresowanych powalczy o budowę wschodniej obwodnicy Krakowa

W środę 31 lipca 2013 r upłynął termin składania wniosków przez firmy zainteresowane budową S7 na odcinku węzeł Rybitwy – węzeł Igołomska w Krakowie. Już wiadomo, że jest ich 18. Większość to konsorcja, są też pojedyncze firmy z Polski i innych krajów.

18 zainteresowanych powalczy o budowę wschodniej obwodnicy Krakowa
- Teraz nastąpi okres badania wniosków, by zakwalifikować i zaprosić do drugiego etapu przetargu tylko te firmy, które spełniają warunki, bo to spośród nich wyłoniony będzie wykonawca - informuje GDDKiA.

Tzw. wschodnia obwodnica Krakowa lub „Trasa Nowohucka” czyli S 7 od ul. Christo Botewa do ul. Igołomskiej znalazła się w Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2011 – 2015. W ramach inwestycji oprócz budowy 4,5 km dwujezdniowej drogi ekspresowej i dwupoziomowych węzłów drogowych : „Węzeł Rybitwy” i Węzeł Igołomska” ma powstać most na Wiśle o długości ok. 0,7 km  a także 12 innych mostów i wiaduktów. Przebudowana zostanie droga krajowa nr 79 na odcinku 1,55 km, linia tramwajowa oraz infrastruktura techniczna.
Tematy w artykule: obwodnice

Podobne wiadomości:

Widoczny postęp prac na obwodnicy Bełchatowa

Widoczny postęp prac na obwodnicy Bełchatowa

Polskie drogi 2015-09-09

Powstanie obwodnica Wałbrzycha

Powstanie obwodnica Wałbrzycha

Polskie drogi 2015-10-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Borgward wraca na rynek europejski
Borgward wraca na rynek europejski
Już niebawem na polskim rynku motoryzacyjnym może się pojawić nowy gracz. Niemiecka marka Borgward po latach wraca do gry. Pierwszym modelem będzie duży SUV – BX7.