mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > 18 zainteresowanych powalczy o budowę wschodniej obwodnicy Krakowa

18 zainteresowanych powalczy o budowę wschodniej obwodnicy Krakowa

W środę 31 lipca 2013 r upłynął termin składania wniosków przez firmy zainteresowane budową S7 na odcinku węzeł Rybitwy – węzeł Igołomska w Krakowie. Już wiadomo, że jest ich 18. Większość to konsorcja, są też pojedyncze firmy z Polski i innych krajów.

18 zainteresowanych powalczy o budowę wschodniej obwodnicy Krakowa
- Teraz nastąpi okres badania wniosków, by zakwalifikować i zaprosić do drugiego etapu przetargu tylko te firmy, które spełniają warunki, bo to spośród nich wyłoniony będzie wykonawca - informuje GDDKiA.

Tzw. wschodnia obwodnica Krakowa lub „Trasa Nowohucka” czyli S 7 od ul. Christo Botewa do ul. Igołomskiej znalazła się w Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2011 – 2015. W ramach inwestycji oprócz budowy 4,5 km dwujezdniowej drogi ekspresowej i dwupoziomowych węzłów drogowych : „Węzeł Rybitwy” i Węzeł Igołomska” ma powstać most na Wiśle o długości ok. 0,7 km  a także 12 innych mostów i wiaduktów. Przebudowana zostanie droga krajowa nr 79 na odcinku 1,55 km, linia tramwajowa oraz infrastruktura techniczna.
Tematy w artykule: obwodnice

Podobne wiadomości:

Powstanie obwodnica Wałbrzycha

Powstanie obwodnica Wałbrzycha

Polskie drogi 2015-10-15

Wystartował przetarg na obwodnicę Tomaszowa Lubelskiego

Wystartował przetarg na obwodnicę Tomaszowa...

Polskie drogi 2015-10-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Lamborghini w płomieniach – akcja serwisowa
Lamborghini w płomieniach – akcja serwisowa
Samochody z Sant Agata Bolognese mają ognisty temperament. Dosłownie. Lamborghini dołącza do „ekskluzywnego” grona, gdzie do tej pory brylowało Porsche 911 GT3 RS i Ferrari 458 Italia.
Odgadnij model Odgadnij model