mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > 190 mln zł udrożni Tychy

190 mln zł udrożni Tychy

Prawie 190 milionów złotych wyniesie przebudowa ul. Beskidzkiej ( DK1/DK86 - Katowice- Bielsko-Biała) w Tychach. Inwestycja na celu oddzielenie ruchu lokalnego od tranzytowego, a także wzrost przepustowości i poprawę bezpieczeństwa pieszych i kierowców. Przebudowa zakończy się pod koniec 2013 roku. Do tego czasu kierowcy muszą zmagać się z utrudnieniami w ruchu w tej części miasta.

190 mln zł udrożni Tychy
Po przebudowie powstaną bezkolizyjne skrzyżowania, trzy podziemne przejścia dla pieszych przy ul. Targiela, Edukacji i Przemysłowej. Najbardziej jednak zmieni się skrzyżowanie ul. Beskidzkiej z aleją Niepodległości, gdzie powstanie dwupoziomowe skrzyżowanie: ruch tranzytowy będzie się odbywał górą, dołem będziemy wjeżdżać do miasta.

Projekt „Przebudowa DK nr 1 i 86 Gdańsk – Cieszyn w granicach miasta Tychy”, współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Infrastruktury i Środowiska zakłada kompleksową przebudowę Drogi Krajowej 1 i 86 Gdańsk – Cieszyn na odcinku ok. 6,4 km. Głównym celem inwestycji jest  udrożnienie ruchu na odcinku od wyjazdu z Lasu Czułowskiego do granicy Tychów z Kobiórem. DK 1/86 to bardzo ważny punkt, w którym kumuluje się ruch lokalny, regionalny, krajowy i międzynarodowy. Trasa ta dzieli miasto na dwie części ,co powoduje liczne problemy techniczne, funkcjonale oraz ekonomiczne.

Podobne wiadomości:

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie realizacji

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie...

Polskie drogi 2017-07-26

Wykonawca jednego z czterech budowanych obecnie odcinków autostrady A1 Częstochowa - Pyrzowice zadeklarował zrealizowanie 50 proc. prac. Kierowcy pojadą tamtędy najwcześniej w 2019 roku.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia jest najchętniej kupowanym modelem w Polsce. Teraz do jej oferty dołącza wersja napędzana silnikiem 1.5 TSI.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic