mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > 190 mln zł udrożni Tychy

190 mln zł udrożni Tychy

Prawie 190 milionów złotych wyniesie przebudowa ul. Beskidzkiej ( DK1/DK86 - Katowice- Bielsko-Biała) w Tychach. Inwestycja na celu oddzielenie ruchu lokalnego od tranzytowego, a także wzrost przepustowości i poprawę bezpieczeństwa pieszych i kierowców. Przebudowa zakończy się pod koniec 2013 roku. Do tego czasu kierowcy muszą zmagać się z utrudnieniami w ruchu w tej części miasta.

190 mln zł udrożni Tychy
Po przebudowie powstaną bezkolizyjne skrzyżowania, trzy podziemne przejścia dla pieszych przy ul. Targiela, Edukacji i Przemysłowej. Najbardziej jednak zmieni się skrzyżowanie ul. Beskidzkiej z aleją Niepodległości, gdzie powstanie dwupoziomowe skrzyżowanie: ruch tranzytowy będzie się odbywał górą, dołem będziemy wjeżdżać do miasta.

Projekt „Przebudowa DK nr 1 i 86 Gdańsk – Cieszyn w granicach miasta Tychy”, współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Infrastruktury i Środowiska zakłada kompleksową przebudowę Drogi Krajowej 1 i 86 Gdańsk – Cieszyn na odcinku ok. 6,4 km. Głównym celem inwestycji jest  udrożnienie ruchu na odcinku od wyjazdu z Lasu Czułowskiego do granicy Tychów z Kobiórem. DK 1/86 to bardzo ważny punkt, w którym kumuluje się ruch lokalny, regionalny, krajowy i międzynarodowy. Trasa ta dzieli miasto na dwie części ,co powoduje liczne problemy techniczne, funkcjonale oraz ekonomiczne.

Podobne wiadomości:

Audi R8, BMW M3 i Porsche 911

auto motor i sport 0000-00-00

Większy i mocniejszy. Tym razem Porsche 911 różni się od poprzednika bardziej niż jakikolwiek wcześniejszy model. Jako Carrera S walczy w naszym teście z Audi R8 4.2 FSI i BMW M3 o przywództwo w klubie aut z silnikami o mocy 400 KM.

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy przetarg

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy...

Polskie drogi 2017-06-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross