mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > 190 mln zł udrożni Tychy

190 mln zł udrożni Tychy

Prawie 190 milionów złotych wyniesie przebudowa ul. Beskidzkiej ( DK1/DK86 - Katowice- Bielsko-Biała) w Tychach. Inwestycja na celu oddzielenie ruchu lokalnego od tranzytowego, a także wzrost przepustowości i poprawę bezpieczeństwa pieszych i kierowców. Przebudowa zakończy się pod koniec 2013 roku. Do tego czasu kierowcy muszą zmagać się z utrudnieniami w ruchu w tej części miasta.

190 mln zł udrożni Tychy
Po przebudowie powstaną bezkolizyjne skrzyżowania, trzy podziemne przejścia dla pieszych przy ul. Targiela, Edukacji i Przemysłowej. Najbardziej jednak zmieni się skrzyżowanie ul. Beskidzkiej z aleją Niepodległości, gdzie powstanie dwupoziomowe skrzyżowanie: ruch tranzytowy będzie się odbywał górą, dołem będziemy wjeżdżać do miasta.

Projekt „Przebudowa DK nr 1 i 86 Gdańsk – Cieszyn w granicach miasta Tychy”, współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Infrastruktury i Środowiska zakłada kompleksową przebudowę Drogi Krajowej 1 i 86 Gdańsk – Cieszyn na odcinku ok. 6,4 km. Głównym celem inwestycji jest  udrożnienie ruchu na odcinku od wyjazdu z Lasu Czułowskiego do granicy Tychów z Kobiórem. DK 1/86 to bardzo ważny punkt, w którym kumuluje się ruch lokalny, regionalny, krajowy i międzynarodowy. Trasa ta dzieli miasto na dwie części ,co powoduje liczne problemy techniczne, funkcjonale oraz ekonomiczne.

Podobne wiadomości:

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy przetarg

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy...

Polskie drogi 2017-06-19

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Polskie drogi 2017-06-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Kia Picanto X-Line już dostępna
Kia Picanto X-Line już dostępna
Najmniejszy model w gamie Kia debiutuje w polskich salonach w zupełnie nowej wersji X-Line. Auto wyposażono w podniesione zawieszenie i "terenowe" dodatki.