mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > 190 mln zł udrożni Tychy

190 mln zł udrożni Tychy

Prawie 190 milionów złotych wyniesie przebudowa ul. Beskidzkiej ( DK1/DK86 - Katowice- Bielsko-Biała) w Tychach. Inwestycja na celu oddzielenie ruchu lokalnego od tranzytowego, a także wzrost przepustowości i poprawę bezpieczeństwa pieszych i kierowców. Przebudowa zakończy się pod koniec 2013 roku. Do tego czasu kierowcy muszą zmagać się z utrudnieniami w ruchu w tej części miasta.

190 mln zł udrożni Tychy
Po przebudowie powstaną bezkolizyjne skrzyżowania, trzy podziemne przejścia dla pieszych przy ul. Targiela, Edukacji i Przemysłowej. Najbardziej jednak zmieni się skrzyżowanie ul. Beskidzkiej z aleją Niepodległości, gdzie powstanie dwupoziomowe skrzyżowanie: ruch tranzytowy będzie się odbywał górą, dołem będziemy wjeżdżać do miasta.

Projekt „Przebudowa DK nr 1 i 86 Gdańsk – Cieszyn w granicach miasta Tychy”, współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Infrastruktury i Środowiska zakłada kompleksową przebudowę Drogi Krajowej 1 i 86 Gdańsk – Cieszyn na odcinku ok. 6,4 km. Głównym celem inwestycji jest  udrożnienie ruchu na odcinku od wyjazdu z Lasu Czułowskiego do granicy Tychów z Kobiórem. DK 1/86 to bardzo ważny punkt, w którym kumuluje się ruch lokalny, regionalny, krajowy i międzynarodowy. Trasa ta dzieli miasto na dwie części ,co powoduje liczne problemy techniczne, funkcjonale oraz ekonomiczne.

Podobne wiadomości:

VW Golf VII i CC

auto motor i sport 0000-00-00

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.