mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > 1 marca nie ruszy budowa A4 do granicy

1 marca nie ruszy budowa A4 do granicy

Budowa 51- kilometrowego odcinka autostrady A4 prowadzącego do granicy z Niemcami nie ruszy 1 marca jak zakładano. Wojewoda dolnośląski nie wydał bowiem pozwolenia na budowę i nakazał GDDKiA uzupełnić dokumentację. Koszt inwestycji to 245 mln euro, trasa ma powstać w ciągu 19 miesięcy od rozpoczęcia prac.

1 marca nie ruszy budowa A4 do granicy

Wojewoda dolnośląski nakazał wniesienie poprawek ponieważ w trakcie prac nad projektem zmieniły się wytyczne dotyczące ochrony środowiska – nowe wymogi Programu Natura 2000, który objął zasięgiem Bory Dolnośląskie. GDDKiA O/Wrocław zamierza jeszcze w marcu uzupełnić brakujące dokumenty, tak by nie zagrozić realizacji inwestycji. Takie są też wymogi unijne w kwestii dofinansowania - jeżeli autostrada A4 nie powstanie do końca 2008 r. grozi nam utrata dofinansowania z UE.

"W drugiej połowie marca 2007 roku zostanie wydane pozwolenie na budowę autostrady A4 ze Zgorzelca do Krzyżowej – ustalili w poniedziałek 19 lutego, wojewoda dolnośląski Krzysztof Grzelczyk oraz Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad Zbigniew Kotlarek i jego zastępca Janusz Koper. W ciągu najbliższych dni Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad uzupełni wniosek do wojewody o pozwolenie na budowę, tak by w marcu mogła się ona rozpocząć i by wykonawcy mogli wejść na plac budowy. Zarówno Urząd Wojewody jak i GDDKiA podejmą wszystkie działania w sposób natychmiastowy, tak by opóźnienie rozpoczęcia budowy nie było większe niż 3 - 4 tygodnie. Dzięki tym ustaleniom nie jest zagrożony termin zakończenia tej inwestycji – czyli z końcem 2008 roku" - zapewnia GDDKiA.

Odcinek A4 łączący węzeł Krzyżowa z polsko - niemieckim przejściem granicznym w Jędrzychowicach jest ostatnim brakującym odcinkiem autostrady w województwie dolnośląskim i zarazem w południowo – zachodniej części Polski.

Zadanie obejmuje budowę oponad 51-km odcinka autostrady i około 50 obiektów inżynierskich. Projekt zakłada wykonanie nawierzchni w technologii betonu cementowego. Odcinek autostrady podzielono na dwie części: od granicy do miejscowości Wykroty o długości 21,6 km i II część - od miejscowości Wykroty do miejscowości Krzyżowa o długości 29,7 km. Wykonawcą robót na odcinku pierwszym czyli od granicy do miejscowości Wykroty są firmy DTP TERASSEMENT / BOUYGUES TRAVAUX PUBLICS / VSL. Wykonawcą robót odcinka drugiego są firmy STRABAG Sp. z o.o. / STRABAG AG / HEILIT + WOER-NER Bau GmbH / MOTA-ENGIL, ENGENHARIA E CONSTRUCAO S.A.

Po ukończeniu budowy, autostrada stanowić będzie polski odcinek drogi międzynarodowej E40. Dzięki inwestycji autostradą A4 dotrzemy z Krakowa do granicy z Niemcami - Zgorzelec (Jędrzychowice) w kierunku Drezna. Autostrada A4 w okolicach Bolesławca (węzeł Krzyżowa) połączy się z autostradą A18 prowadząca w kierunku przejścia granicznego w Olszynie ( kierunek Berlin) oraz na węźle Nowa Wieś z A8 - autostradową obwodnicą Wrocławia.

Przeczytaj także:

Znamy wykonawców A4 Zgorzelec – Krzyżowa (2006-11-07)

Remont autostrady A4 Balice – Opatkowice (2006-10-16)

A4 - najdłuższe schody Europy po remoncie (2006-08-28)

Odblokowane inwestycje (2006-02-05)

 

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 134 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Odblokowane inwestycje

Odblokowane inwestycje

Polskie drogi 2007-02-05

Komentuj:

~lekki 2007-02-20

tzn mamy przyspieszenie w budowie autostrad......

~_ 2007-02-20

Uff, czyli wszystko w normie (polskiej normie).

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.