mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > 2012 na toruńskich drogach

2012 na toruńskich drogach

W mijającym 2012 roku toruńscy drogowcy wyremontowali prawie 9 km dróg. Nową nawierzchnię ułożono w 31 miejscach. Wszystko to za 15 mln złotych.

2012 na toruńskich drogach
Na samej Starówce nowych wygląd zyskała ulica Kopernika i Szpitalna. Obie ulice zostały odnowione za ponad 732 tysiące złotych.

W 2012 roku zrealizowano  remont  Szosy Lubickiej. Prace były prowadzone na odcinku od pl. Daszyńskiego do wjazdu do nowego osiedla, na wysokości gazowni. Dzięki remontowi nowy wygląd zyskała zarówno jezdnia południowa jak i północna. Na odcinku 460 metrów została wymieniona podbudowa i ułożona nowa nawierzchnia bitumiczna ( 6720 m2). W ramach prac zostały wykonane wjazdy i zatoka postojowa (270 m2). Remont  kosztował około 1,8 milionów złotych, z czego ponad 800 tysięcy  pochodziło ze środków rezerwy subwencji ogólnej Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej.
 
Podsumowując remonty na toruńskich ulicach, warto przywołać remont ulicy Polnej, jednej z newralgicznych ulic naszego miasta. W roku 2011 na odcinku od ul. Chrobrego do torów PKP odnowiona została jezdnia południowa, w tym roku nowy blask zyskała jezdnia północna. Na prawie 800 metrowym odcinku została wykonana nowa jezdnia i jednostronny chodnik z polbruku. Koszt remontu to 1 mln 120 tysięcy złotych.

Nowy wygląd zyskał ponad kilometrowy odcinek ulicy Dziewulskiego. Prace były prowadzone w dwóch etapach: od ul. Przybyłów do wjazdu do policji i od ul. Łyskowskiego do wjazdu do policji. N całym remontowanym odcinku została wykonana nowa jezdnia i zatoki parkingowe.

Dynamicznie postępowały roboty na ulicy Kraszewskiego.  Na odcinku 170 metrów wyremontowano dwie jezdnie. Na całej długości  została wymieniona nawierzchnia z podbudową i chodnik. Dla rowerzystów powstała bitumiczna droga rowerowa. Roboty kosztowały ponad  731 tysięcy złotych.

W 2012 roku wyremontowana została ulica Hallera. Droga  została odnowiona na odcinku 500 metrów  od ul. Kniaziewicza do ul. Łódzkiej. W ramach prac została ułożona nowa podbudowa i jezdnia bitumiczna. Zostało wykonane również odwodnienie.

Rok 2012 to remont ul. Wojska Polskiego na odcinku od Bażyńskich do Chrobrego, remont chodnika na ul. Hallera, wymiana wygrodzeń na placu Armii Krajowej i wykonanie nakładek na ul. Wschodniej i Łódzkiej.
Nowy wygląd zyskała również ulica Rolnicza. Na odcinku od torów do ul. Traktorowej drogowcy wykonali nową jezdnię z podbudową, parkingi bitumiczne i jednostronny chodnik.
Tematy w artykule: Toruń drogi miejskie

Podobne wiadomości:

Wrocław: Oto 10 najważniejszych inwestycji drogowych

Wrocław: Oto 10 najważniejszych inwestycji...

Polskie drogi 2015-01-23

Most Łazienkowski wyłączony z ruchu - jak długo?

Most Łazienkowski wyłączony z ruchu - jak...

Polskie drogi 2015-02-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.