mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > 2015 rok na drogach kujawsko-pomorskiego

2015 rok na drogach kujawsko-pomorskiego

Oddanie do użytku całego odcinka autostrady A1 w województwie kujawsko-pomorskim nie oznacza, że na drogach tego województwa GDDKiA nie prowadzi już żadnych istotnych prac drogowych.

2015 rok na drogach kujawsko-pomorskiego
Kierowcy nie tylko korzystają już z całej autostrady A1 od Czerniewic do Kowala, ale mają do dyspozycji na tym odcinku już wszystkie pary Miejsc Obsługi Podróżnych: Otłoczyn, Kałęczynek, Machnacz, Ludwinowo oraz wszystkie planowane obecnie na tym odcinku stacje benzynowe (dwie w Otłoczynie i jedna w Machnaczu).

Po oddaniu do ruchu w ubiegłym roku autostrady A1 w budowie są teraz obwodnice miast. Planowane są też większe remonty.

Obwodnica Brodnicy


Kontynuowane są deskowania, zbrojenia oraz betonowanie filarów wraz z podporami przyszłej estakady. Trwają też roboty na drodze krajowej nr 15 w kierunku Olsztyna, gdzie w przyszłości powstanie rondo u zbiegu ulic Kolejowej i Sikorskiego. Trwa również budowa nasypów oraz usuwane są kolizje wodociągowe, kanalizacyjne i energetyczne. Na budowie obwodnicy pracuje obecnie ok 100 osób i 30 maszyn budowlanych.

Obwodnica Inowrocławia


Wykonywane jest odhumusowanie terenu pod drogi technologiczne, rozbiórka budynków, ogrodzeń oraz usuwanie z placu budowy korzeni drzew i krzewów. Wykonanie tych prac umożliwi wkrótce znaczne poszerzenie frontu robót. W kulminacyjnym momencie, prace na budowie będą prowadzone z udziałem ok. 500 pracowników i kilkudziesięciu maszyn budowlanych. Obie inwestycje realizowane są w systemie "projektuj i buduj", co w tym przypadku oznacza m.in. konieczność dostosowania zatwierdzonego projektu budowlanego m.in. do zmienionych przepisów dotyczących dopuszczalnego poziomu hałasu (usytuowanie i parametry ekranów akustycznych).

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oprócz budowy nowych dróg krajowych, prowadzi też intensywne prace mające na celu poprawę jakości istniejących tras województwa kujawsko-pomorskiego. Naprawy nawierzchni mają przede wszystkim zapewnić płynność ruchu i bezpieczeństwo kierowców na drodze.

Wymiana nawierzchni


Nowa nawierzchnia powstanie na drodze krajowej nr 25, na odcinku Kamień Krajeński - Sępólno Krajeński (4 km) oraz na odcinku Złotniki Kujawskie – Jaksice (prawie 5 km).

Budowa chodników


Nowa ścieżka pieszo-rowerowa pojawiła się już na Szosie Bydgoskiej w Inowrocławiu na długości ponad 500 metrów. Niebawem powstanie też półtora kilometrowy chodnik z dodatkową infrastrukturą (zatokami, ścieżki rowerowe, wjazdy do posesji ) w dwóch miejscach Sępólna Krajeńskiego - na ulicach Chojnickiej i Koronowskiej.

Nowa sygnalizacja świetlna powstanie natomiast w Białym Borze ( na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 55 z drogą powiatową (gmina Grudziądz).

W tym roku wyremontowany zostanie także most przez rz. Rakutówkę, przy drodze krajowej nr 91 w m. Przyborowo (powiat włocławski). Prace przy remoncie prowadzone będą tak by zachować ciągłość ruchu.

Przetargi


Ponadto przetargi dla wszystkich odcinków, 130 km drogi ekspresowej S5, są już na drugim etapie, w którym to wykonawcy przedłożą swoje oferty cenowe. Po zakończeniu tego etapu wybrane zostaną najkorzystniejsze oferty firm, które zajmą się projektowaniem i budową przyszłej drogi. Podpisanie umów z Wykonawcami planowane jest jesienią bieżącego roku. Wykonawcy opracują Projekty Budowalne, które uszczegółowią dotychczasowe rozwiązania techniczne i pozwolą dokładnie wyznaczyć działki i tereny przewidziane do wykupu. Powyższe prace nad projektem zakończą się wydaniem przez Wojewodę decyzji o Zezwoleniu na Realizację Inwestycji Drogowej (ZRID), po której Urząd Wojewódzki rozpocznie prace związane z wyceną poszczególnych działek przewidzianych do wykupu. Nastąpi to nie wcześniej niż na przełomie roku 2016/2017.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Polskie drogi 2017-12-01

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Komentuj:

~hit 2015-05-13

Województwo kujawsko-pomorskie ma najgorsze drogi krajowe w kraju,stan DK 15, DK 25 jest na większości długości fatalny, ale pykną parę kilometrów. Mowy nie ma o rozbudowie tych dróg w najbliższych 10 latach. Cóż, jaki oddział GDDKiA takie drogi. Jak pracować, mieć pomysły i rzeczywiście coś zmieniać - po naukę np. do Olsztyna!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.

Zalando Zalando