mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > 20 miesięcy na obwodnicę Frampola

20 miesięcy na obwodnicę Frampola

Za dwadzieścia miesięcy kierowcy skorzystają z obwodnicy Frampola leżącej w ciągu drogi krajowej nr 74. Drogowcy podpisali umowę z wykonawcą inwestycji. Wykonawca w ciągu miesiąca rozpocznie prace na realizację których ma kolejne 18 miesięcy oraz jeden miesiąc na rozliczenie prac. Kierowcy z nowej trasy skorzystają w połowie września 2012 r. Inwestycja będzie kosztowała łącznie ok. 51 mln zł z czego dofinansowanie unijne wyniesie ok. 27,5 mln zł.

20 miesięcy na obwodnicę Frampola

Budową obwodnicy zainteresowanych było trzynastu potencjalnych wykonawców. Ofertę z najniższą ceną złożyło konsorcjum firm: HAK Construction oraz Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych FART. Budowę jednojezdniowej drogi z dwoma pasami ruchu klasy GP o długości 4,4 km, siecią dróg dojazdowych obsługujących ruch lokalny (o łącznej długości ok. 5 km), obiektami inżynierskimi i ochrony środowiska, systemem odwodnienia oraz ciągami pieszo-rowerowymi wyceniono na ok. 33 mln zł.

Trasa obwodnicy ominie po stronie północnej Frampol i jego unikatowy układ przestrzenny opracowany na podstawie renesansowych wzorów idealnego miasta. Na początku i końcu trasy powstaną skrzyżowania umożliwiające zjazd z obwodnicy w kierunku Frampola. Na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 835 zbudowane zostanie rondo. W wytypowanych miejscach ustawione zostaną ekrany przeciwhałasowe o długości 150 m, a na odcinkach w sąsiedztwie istniejącej zabudowy ułożona zostanie tzw. „cicha nawierzchnia” obniżająca hałas emitowany przez przejeżdżające pojazdy.

Nowa obwodnica przyczyni się do poprawy płynności ruchu drogowego na trasie prowadzącej z woj. świętokrzyskiego przez Lubelszczyznę do przejścia granicznego z Ukrainą w Zosinie i pośrednio do międzynarodowego przejścia w Hrebennem.


Podobne wiadomości:

MON zainwestuje w polskie drogi

MON zainwestuje w polskie drogi

Polskie drogi 2017-01-04

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

~vobis 2011-01-20

kolejne rondo na drodze krajowej! żenada, aż sie prosi o fajny wezel ale widzocznie to nie w polsce takie rarytasy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Obwodnica Kościerzyny już otwarta
Obwodnica Kościerzyny już otwarta
W niedzielę otwarto dla ruchu samochodowego obwodnicę Kościerzyny. Budowa odcinka o długości 7,6 km trwała dwa lata i kosztowała ok. 230 mln zł. Dzięki nowej trasie uda się wyprowadzić ruch tranzytowy z centrum od południowej strony.