mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > 20 miesięcy na obwodnicę Frampola

20 miesięcy na obwodnicę Frampola

Za dwadzieścia miesięcy kierowcy skorzystają z obwodnicy Frampola leżącej w ciągu drogi krajowej nr 74. Drogowcy podpisali umowę z wykonawcą inwestycji. Wykonawca w ciągu miesiąca rozpocznie prace na realizację których ma kolejne 18 miesięcy oraz jeden miesiąc na rozliczenie prac. Kierowcy z nowej trasy skorzystają w połowie września 2012 r. Inwestycja będzie kosztowała łącznie ok. 51 mln zł z czego dofinansowanie unijne wyniesie ok. 27,5 mln zł.

20 miesięcy na obwodnicę Frampola

Budową obwodnicy zainteresowanych było trzynastu potencjalnych wykonawców. Ofertę z najniższą ceną złożyło konsorcjum firm: HAK Construction oraz Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych FART. Budowę jednojezdniowej drogi z dwoma pasami ruchu klasy GP o długości 4,4 km, siecią dróg dojazdowych obsługujących ruch lokalny (o łącznej długości ok. 5 km), obiektami inżynierskimi i ochrony środowiska, systemem odwodnienia oraz ciągami pieszo-rowerowymi wyceniono na ok. 33 mln zł.

Trasa obwodnicy ominie po stronie północnej Frampol i jego unikatowy układ przestrzenny opracowany na podstawie renesansowych wzorów idealnego miasta. Na początku i końcu trasy powstaną skrzyżowania umożliwiające zjazd z obwodnicy w kierunku Frampola. Na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 835 zbudowane zostanie rondo. W wytypowanych miejscach ustawione zostaną ekrany przeciwhałasowe o długości 150 m, a na odcinkach w sąsiedztwie istniejącej zabudowy ułożona zostanie tzw. „cicha nawierzchnia” obniżająca hałas emitowany przez przejeżdżające pojazdy.

Nowa obwodnica przyczyni się do poprawy płynności ruchu drogowego na trasie prowadzącej z woj. świętokrzyskiego przez Lubelszczyznę do przejścia granicznego z Ukrainą w Zosinie i pośrednio do międzynarodowego przejścia w Hrebennem.


Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

~vobis 2011-01-20

kolejne rondo na drodze krajowej! żenada, aż sie prosi o fajny wezel ale widzocznie to nie w polsce takie rarytasy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport