mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > 22 mln zł na budowę drogi do A4

22 mln zł na budowę drogi do A4

W marcu zostanie ogłoszony przetarg na generalnego wykonawcę robót przy budowie drogi dojazdowej do autostrady A4 w okolicach Złotoryi. Inwestycja ma kosztować Starostwo Powiatowe w Złotoryi 22 mln zł z czego 16,7 mln zł dofinansuje UE. Modernizowana droga powiatowa ma 20 km i biegnie wzdłuż drogi wojewódzkiej od Jeleniej Góry do A4.

22 mln zł na budowę drogi do A4

Łączy ona autostradę z ostatnią miejscowością na granicy powiatu złotoryjskiego (Janówek). W regionie odcinek ten zwany jest trasą północ-południe. Inwestycja obejmuje przebudowę dróg biegnących przez gminy Zagrodno, Pielgrzymka i Świerzawa.

Władze powiatu podpisały już umowę na wypłatę pieniędzy na projekt "Modernizacja regionalnego układu transportowego" w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego (ZPORR). Konkurs na dyrektora projektu wygrała wałbrzyska firma Inwestprojekt, która wykonawcę wyłoni w drodze przetargu ogłoszonego do końca marca.

Według władz powiatu budowa ma szanse rozpocząć się w maju. Podzielono ją na dwa etapy. Pierwszy zakłada budowę ponad 10 kilometrów drogi. Pozostały odcinek zostanie wykonany w 2007 roku.

Przeczytaj także:

Inwestycje drogowe na Dolnym Śląsku (2006-02-01)

Jak powstaje betonowa autostrada A4? (2006-01-27)

Kto zbuduje A-4? (2005-11-22)

Tematy w artykule: inwestycje drogowe dolnoslaskie

Podobne wiadomości:

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

Polskie drogi 2016-05-18

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Polskie drogi 2017-08-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.