mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > 22 mln zł na budowę drogi do A4

22 mln zł na budowę drogi do A4

W marcu zostanie ogłoszony przetarg na generalnego wykonawcę robót przy budowie drogi dojazdowej do autostrady A4 w okolicach Złotoryi. Inwestycja ma kosztować Starostwo Powiatowe w Złotoryi 22 mln zł z czego 16,7 mln zł dofinansuje UE. Modernizowana droga powiatowa ma 20 km i biegnie wzdłuż drogi wojewódzkiej od Jeleniej Góry do A4.

22 mln zł na budowę drogi do A4

Łączy ona autostradę z ostatnią miejscowością na granicy powiatu złotoryjskiego (Janówek). W regionie odcinek ten zwany jest trasą północ-południe. Inwestycja obejmuje przebudowę dróg biegnących przez gminy Zagrodno, Pielgrzymka i Świerzawa.

Władze powiatu podpisały już umowę na wypłatę pieniędzy na projekt "Modernizacja regionalnego układu transportowego" w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego (ZPORR). Konkurs na dyrektora projektu wygrała wałbrzyska firma Inwestprojekt, która wykonawcę wyłoni w drodze przetargu ogłoszonego do końca marca.

Według władz powiatu budowa ma szanse rozpocząć się w maju. Podzielono ją na dwa etapy. Pierwszy zakłada budowę ponad 10 kilometrów drogi. Pozostały odcinek zostanie wykonany w 2007 roku.

Przeczytaj także:

Inwestycje drogowe na Dolnym Śląsku (2006-02-01)

Jak powstaje betonowa autostrada A4? (2006-01-27)

Kto zbuduje A-4? (2005-11-22)

Tematy w artykule: inwestycje drogowe dolnoslaskie

Podobne wiadomości:

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

Polskie drogi 2017-01-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross