mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > 23 kandydatów do budowy drugiej jezdni na S1

23 kandydatów do budowy drugiej jezdni na S1

Kilka dni temu wpłynęły aż 23 wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu przetargowym. Ma ono wyłonić wykonawcę drugiej jezdni drogi ekspresowej S1. Chodzi o odcinek od węzła "Lotnisko" do "Podwarpie".

23 kandydatów do budowy drugiej jezdni na S1
Do drugiego etapu przejdzie maksymalnie 20 wnioskodawców. Pod uwagę w selekcji będzie brana wiedza i doświadczenie, potencjał kadrowy oraz zdolność ekonomiczna i finansowa firmy. Postępowanie zakłada trzy kryteria oceny ofert - cena, termin wykonania oraz gwarancja jakości.

Oprócz budowy drugiej jezdni drogi ekspresowej S1 na odcinku "Lotnisko" - "Podwarpie" wybudowane zostaną wiadukty i mosty, urządzenia ochrony środowiska, wyposażenia  drogi  takie jak odwodnienie, oświetlenie drogowe oraz zostanie przebudowana istniejąca infrastruktura techniczna.

Droga S1 przebiega przez obszar województwa  śląskiego, jak i częściowo małopolskiego. Odcinek jednojezdniowy "Lotnisko" - "Podwarpie" został oddany do użytku w 2006 i ma długość 9,5 km. 

Podobne wiadomości:

Północna obwodnica Krakowa gotowa w 2022 roku - ruszyły prace

Północna obwodnica Krakowa gotowa w 2022 roku...

Polskie drogi 2017-01-16

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie przetargu

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie...

Polskie drogi 2017-01-16

Komentuj:

~e-lupus 2015-12-05

Dołączam się znowu brak mapki - Redaktorzy nauczcie się dodawać mapki !

~Krzycho 2015-12-03

Asasello ma rację. Ciągle jakieś tajemnicze nazwy skąd i dokąd ale ni cholery nie wiadomo gdzie to i czego dotyczy. Przynajmniej dla kogoś nie z tej okolicy a też jest ciekawy w kontekście jazdy po Polsce, na urlop czy w delegację. Dołączajcie mapkę z naniesionym odcinkiem i wszystko będzie wiadomo ! Pozdrawiam

~asasseloo 2015-12-03

gdzie jakaś sensowna mapka poglądowa dla projektowanej drogi? przecież wtedy wiadomo o czym konkretnie jest artykuł!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.