mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > 244 mln zł na budowę kolejnego odcinka Drogowej Trasy Średnicowej

244 mln zł na budowę kolejnego odcinka Drogowej Trasy Średnicowej

Rusza budowa niemal 3-kilometrowego odcinka Drogowej Trasy Średnicowej w Gliwicach. Koszt budowy to ponad 244 mln zł. Prace wykona Skanska i potrwają one 25 miesięcy.Drogowa Trasa Średnicowa to kluczowa arteria aglomeracji śląskiej - trzypasmowa droga szybkiego ruchu, łącząca pięć miast Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego: Katowice, Chorzów, Świętochłowice, Rudę Śląską i Zabrze. Kierowcy mogą obecnie korzystać z liczącego ok. 20 km odcinka trasy - od węzła z drogą S86 w Katowicach do centrum Zabrza.

244 mln zł na budowę kolejnego odcinka Drogowej Trasy Średnicowej
Skanska wybuduje odcinek DTŚ od granic Zabrza do ul. Kujawskiej w Gliwicach o długości 2,8 km. - Budowa tej części "średnicówki" będzie miała istotne znaczenie dla układu komunikacyjnego Górnego Śląska, znajdzie się tam bowiem połączenie trasy z autostradą A1 i pośrednio - przez pobliski węzeł "Gliwice Sośnica" - z autostradą A4 – mówi Zbigniew Hamerlik, Menadżer Projektu, Skanska. – To nie pierwszy kontrakt realizowany przez Skanska dla spółki Drogowa Trasa Średnicowa. W latach 2006 – 2008 wybudowaliśmy ponad 3-kilometrowy odcinek Drogowej Trasy Średnicowej „Zachód” na terenie Rudy Śląskiej – dodaje.

- Wybudujemy 2 800 metrów dwujezdniowej drogi wraz z infrastrukturą, dwa węzły drogowe oraz obiekty inżynieryjne, w tym cztery wiadukty oraz jeden obiekt mostowy – mówi Zbigniew Hamerlik. - Zakres prac obejmuje m.in. roboty drogowe i konstrukcyjne, rozbiórki obiektów kubaturowych, prace z zakresu branży sanitarnej, energetycznej, telekomunikacyjnej oraz kolejowej.

Cała "średnicówka" w Gliwicach ma być bezkolizyjna. Od granicy Zabrza do węzła z A1 zaprojektowano ją jako drogę dwujezdniową (trzypasmową z pasem awaryjnym) - jak niemal cały istniejący odcinek Katowice – Zabrze. W trosce o mieszkańców wzdłuż trasy zaprojektowano ekrany akustyczne, dzięki którym zostanie znacznie ograniczona emisja hałasu.

Podobne wiadomości:

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy przetarg

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy...

Polskie drogi 2017-06-19

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie realizacji

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie...

Polskie drogi 2017-07-26

Wykonawca jednego z czterech budowanych obecnie odcinków autostrady A1 Częstochowa - Pyrzowice zadeklarował zrealizowanie 50 proc. prac. Kierowcy pojadą tamtędy najwcześniej w 2019 roku.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Porsche 911 GT2 RS - nowy rekord na Nurburgring
Porsche 911 GT2 RS - nowy rekord na Nurburgring
Od kilku dni na torze Nuburgring obowiązuje nowy rekord w kategorii samochodów sportowych dopuszczonych do ruchu. Porsche 911 GT2 RS pokonało "północną pętlę" w czasie 6 minut i 47,3 sekundy.