mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > 244 mln zł na budowę kolejnego odcinka Drogowej Trasy Średnicowej

244 mln zł na budowę kolejnego odcinka Drogowej Trasy Średnicowej

Rusza budowa niemal 3-kilometrowego odcinka Drogowej Trasy Średnicowej w Gliwicach. Koszt budowy to ponad 244 mln zł. Prace wykona Skanska i potrwają one 25 miesięcy.Drogowa Trasa Średnicowa to kluczowa arteria aglomeracji śląskiej - trzypasmowa droga szybkiego ruchu, łącząca pięć miast Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego: Katowice, Chorzów, Świętochłowice, Rudę Śląską i Zabrze. Kierowcy mogą obecnie korzystać z liczącego ok. 20 km odcinka trasy - od węzła z drogą S86 w Katowicach do centrum Zabrza.

244 mln zł na budowę kolejnego odcinka Drogowej Trasy Średnicowej
Skanska wybuduje odcinek DTŚ od granic Zabrza do ul. Kujawskiej w Gliwicach o długości 2,8 km. - Budowa tej części "średnicówki" będzie miała istotne znaczenie dla układu komunikacyjnego Górnego Śląska, znajdzie się tam bowiem połączenie trasy z autostradą A1 i pośrednio - przez pobliski węzeł "Gliwice Sośnica" - z autostradą A4 – mówi Zbigniew Hamerlik, Menadżer Projektu, Skanska. – To nie pierwszy kontrakt realizowany przez Skanska dla spółki Drogowa Trasa Średnicowa. W latach 2006 – 2008 wybudowaliśmy ponad 3-kilometrowy odcinek Drogowej Trasy Średnicowej „Zachód” na terenie Rudy Śląskiej – dodaje.

- Wybudujemy 2 800 metrów dwujezdniowej drogi wraz z infrastrukturą, dwa węzły drogowe oraz obiekty inżynieryjne, w tym cztery wiadukty oraz jeden obiekt mostowy – mówi Zbigniew Hamerlik. - Zakres prac obejmuje m.in. roboty drogowe i konstrukcyjne, rozbiórki obiektów kubaturowych, prace z zakresu branży sanitarnej, energetycznej, telekomunikacyjnej oraz kolejowej.

Cała "średnicówka" w Gliwicach ma być bezkolizyjna. Od granicy Zabrza do węzła z A1 zaprojektowano ją jako drogę dwujezdniową (trzypasmową z pasem awaryjnym) - jak niemal cały istniejący odcinek Katowice – Zabrze. W trosce o mieszkańców wzdłuż trasy zaprojektowano ekrany akustyczne, dzięki którym zostanie znacznie ograniczona emisja hałasu.

Podobne wiadomości:

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Polskie drogi 2016-12-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.