mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > 25 firm chętnych do budowy obwodnicy Marek

25 firm chętnych do budowy obwodnicy Marek

W styczniu 2014r. planowane jest podpisanie umowy z wykonawcą na budowę obwodnicy Marek w ciagu drogi ekspresowej S8. Zakończenie prac przewiduje się w drugiej połowie 2016 roku. Szacowany koszt inwestycji (wraz z dokumentacją i wykupem gruntów) to ok. 1,1 mld zł. W pierwszym etapie przetargu zainteresowanie realizacją inwestycji zgłosiło 25 firm.

25 firm chętnych do budowy obwodnicy Marek
- Minął juz termin na składanie wniosków o dopuszczenie do udziału w przetargu ograniczonym na Projekt i budowa drogi ekspresowej S8 od węzła "Marki" (bez węzła) do węzła "Radzymin Płd." w podziale na zadania: Zadanie I - Projekt i budowa drogi ekspresowej S8 na odcinku I węzeł "Marki" (bez węzła) - węzeł "Kobyłka", Zadanie II - Projekt i budowa drogi ekspresowej S8 na odcinku II węzeł "Kobyłka" (bez węzła) - węzeł "Radzymin Płd." Wykonawcy mogli złożyć „Wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu” na jedno lub dwa zadania, natomiast ofertę będą mogli złożyć tylko na jedno zadanie. Wpłynęło 25 ofert. Wykonawcy, którzy spełnią warunki udziału w postępowaniu i uzyskają najwyższą liczbę punktów zostaną zaproszeni do składania ofert w kolejnym etapie postępowania - informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.
 
Droga ekspresowa S8 na odcinku Marki - Radzymin będzie posiadała dwie jezdnie po trzy pasy ruchu oraz obustronny pas awaryjny. Dostęp do drogi będzie możliwy poprzez 4 węzły drogowe: Zielonka, Kobyłka, Wołomin i Radzymin Płd. W ciągu obwodnicy wybudowane zostaną obiekty inżynierskie, chodniki i ścieżki rowerowe, elementy bezpieczeństwa ruchu oraz obwód utrzymania drogi. W celu ochrony środowiska zrealizowane zostaną m.in. zabezpieczenia akustyczne, przejścia dla zwierząt, nasadzenia zieleni, system odprowadzania i oczyszczania wód opadowych, zbiorniki retencyjne.

Inwestycja będzie realizowana w dwóch częściach. Pierwsza - od węzła Marki (bez węzła) do węzła Kobyłka - zostanie zrealizowana w 32 miesiące od dnia podpisania umowy. Druga –od węzła Kobyłka (bez węzła) do węzła Radzymin Płd. - zostanie zrealizowana w ciągu 36 miesięcy od dnia zawarcia umowy, przy czym w ciągu 32 miesięcy zostanie oddany do ruchu nowy ciąg drogi S8, a 4 m-ce przeznaczone są na remont fragmentu starej DK nr 8.
Tematy w artykule: mazowieckie obwodnice

Podobne wiadomości:

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana ruchu

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana...

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

~warszawiak 2013-05-30

Przy przetargach "zaprojektuj i zbuduj" wniosek o ZnRID składa wykonawca po przedłożeniu i zatwierdzeniu projektu. I to on bierze na siebie ryzyko wykonania w terminie dobrego projektu i otrzymania zezwolenia. Dalej nic nie tłumaczy takiej przewlekłości całego przetargu.

~astrolog 2013-05-29

To chyba zaprojektuj i buduj, wiec musza miec czas na przygotowanie dokumentacji. A moze brakuje jeszcze jakichs zezwolen?

~warszawiak 2013-05-29

Jeżeli będą tak robić jak wiele odcinków dotychczas, to drogę tę otworzą może pod koniec obecnej dekady. Można od biedy zrozumieć opóźnienie przy wykonaniu, bankructwo jakiejś firmy, chociaż na pewno nie wtedy, gdy występuje to obecnie nagminnie w całym kraju, ale jak dlugo może się ciągnąć do diabła przetarg?

~nikt 2013-05-29

cierpliwosci w koncu zrobia trzeba przygotowac porzadnie zleci raz dwa ani sie obejrzysz co nagle to po diable

~warszawiak 2013-05-29

Podpisanie umowy dopiero w styczniu? Mamy przecież maj. Boże, jak to się ciągnie. Oby tylko nie skończyło się tak, jak z przetargiem na S8-Most Grota, minęło ponad 1,5 roku, a jeszcze nie podpisano umowy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?