mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > 2,5 kilometra drogi ułatwi wyjazd z Torunia

2,5 kilometra drogi ułatwi wyjazd z Torunia

W połowie lipca został oddany do ruchu około 2,5-kilometrowy fragment drogi w obrębie węzła Lubicz, pomiędzy Szosą Lubicką w Toruniu a skrzyżowaniem z drogą wojewódzką nr 552 w Lubiczu. Trasa jest nowym śladem dla drogi krajowej 10/80, czyli docelowego wyjazdu z Torunia w kierunku na Warszawę.

2,5 kilometra drogi ułatwi wyjazd z Torunia
Zgodnie z obowiązującą obecnie tymczasową organizacją ruchu, aby wyjechać ze wschodniej części Torunia na obwodnicę tego miasta, trzeba było kierować się na Grębocin. Od momentu oddania 2,5-kilometrowego odcinka drogi w Lubiczu kierowcy mogą już na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 552 skręcać w prawo, w kierunku Łodzi, co ułatwi im i znacznie usprawni wyjazd z Torunia.

W sierpniu zostaną wprowadzone kolejne zmiany w organizacji ruchu na węźle Lubicz. - Oddamy dla kierowców łącznice węzła, co sprawi, że wjazd na obwodnicę będzie się odbywał przez bramki stacji poboru opłat na autostradzie A1 – informuje firma GTC wykonawca autostrady A1.

Węzeł Lubicz jest największym z węzłów, jakie powstają na odcinku autostrady A1 między Rusocinem a Czerniewicami, realizowanym przez konsorcjum Skanska-NDI. Obszar węzła to ponad 25 hektarów.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Komentuj:

~Roman z Bydgoszczy 2011-08-21

Fajnie że wokół Torunia tyle dróg się buduje, ale czy ktoś z decydentów pamięta że część z nich (chociażby wspomniane nr 10 i 80 ) przebiegają w pobliżu lub przez centrum Bydgoszczy?. Czy ktoś przejeżdżając narzeka wtedy na bydgoszczan ,że nic ze swymi drogami nie robią?. Jak to się dzieje że tylko jedna inwestycja drogowa o większym znaczeniu (A-1) jest w trakcie budowy w województwie kujawsko-pomorskim. O planach budowy S-5 oraz dwujezdniowej S-10 między Toruniem a Bydgoszczą chyba zapomniano.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross