mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > 2,5 kilometra drogi ułatwi wyjazd z Torunia

2,5 kilometra drogi ułatwi wyjazd z Torunia

W połowie lipca został oddany do ruchu około 2,5-kilometrowy fragment drogi w obrębie węzła Lubicz, pomiędzy Szosą Lubicką w Toruniu a skrzyżowaniem z drogą wojewódzką nr 552 w Lubiczu. Trasa jest nowym śladem dla drogi krajowej 10/80, czyli docelowego wyjazdu z Torunia w kierunku na Warszawę.

2,5 kilometra drogi ułatwi wyjazd z Torunia
Zgodnie z obowiązującą obecnie tymczasową organizacją ruchu, aby wyjechać ze wschodniej części Torunia na obwodnicę tego miasta, trzeba było kierować się na Grębocin. Od momentu oddania 2,5-kilometrowego odcinka drogi w Lubiczu kierowcy mogą już na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 552 skręcać w prawo, w kierunku Łodzi, co ułatwi im i znacznie usprawni wyjazd z Torunia.

W sierpniu zostaną wprowadzone kolejne zmiany w organizacji ruchu na węźle Lubicz. - Oddamy dla kierowców łącznice węzła, co sprawi, że wjazd na obwodnicę będzie się odbywał przez bramki stacji poboru opłat na autostradzie A1 – informuje firma GTC wykonawca autostrady A1.

Węzeł Lubicz jest największym z węzłów, jakie powstają na odcinku autostrady A1 między Rusocinem a Czerniewicami, realizowanym przez konsorcjum Skanska-NDI. Obszar węzła to ponad 25 hektarów.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 78 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 rusza na wschód

Autostrada A2 rusza na wschód

Polskie drogi 2017-07-26

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie realizacji

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie...

Polskie drogi 2017-07-26

Wykonawca jednego z czterech budowanych obecnie odcinków autostrady A1 Częstochowa - Pyrzowice zadeklarował zrealizowanie 50 proc. prac. Kierowcy pojadą tamtędy najwcześniej w 2019 roku.

Komentuj:

~Roman z Bydgoszczy 2011-08-21

Fajnie że wokół Torunia tyle dróg się buduje, ale czy ktoś z decydentów pamięta że część z nich (chociażby wspomniane nr 10 i 80 ) przebiegają w pobliżu lub przez centrum Bydgoszczy?. Czy ktoś przejeżdżając narzeka wtedy na bydgoszczan ,że nic ze swymi drogami nie robią?. Jak to się dzieje że tylko jedna inwestycja drogowa o większym znaczeniu (A-1) jest w trakcie budowy w województwie kujawsko-pomorskim. O planach budowy S-5 oraz dwujezdniowej S-10 między Toruniem a Bydgoszczą chyba zapomniano.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda sprzedała 15 mln aut w 25 lat
Skoda sprzedała 15 mln aut w 25 lat
Od początku współpracy z Grupą Volkswagen w 1991 roku, Skoda wyprodukowała 15 mln samochodów. Przez ten czas czeska marka zaliczyła spektakularny rozwój z producenta o zasięgu regionalnym ku uznanemu graczowi, obecnemu na ponad stu rynkach świata.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech