Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > 2,5 kilometra drogi ułatwi wyjazd z Torunia

2,5 kilometra drogi ułatwi wyjazd z Torunia

W połowie lipca został oddany do ruchu około 2,5-kilometrowy fragment drogi w obrębie węzła Lubicz, pomiędzy Szosą Lubicką w Toruniu a skrzyżowaniem z drogą wojewódzką nr 552 w Lubiczu. Trasa jest nowym śladem dla drogi krajowej 10/80, czyli docelowego wyjazdu z Torunia w kierunku na Warszawę.

2,5 kilometra drogi ułatwi wyjazd z Torunia
Zgodnie z obowiązującą obecnie tymczasową organizacją ruchu, aby wyjechać ze wschodniej części Torunia na obwodnicę tego miasta, trzeba było kierować się na Grębocin. Od momentu oddania 2,5-kilometrowego odcinka drogi w Lubiczu kierowcy mogą już na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 552 skręcać w prawo, w kierunku Łodzi, co ułatwi im i znacznie usprawni wyjazd z Torunia.

W sierpniu zostaną wprowadzone kolejne zmiany w organizacji ruchu na węźle Lubicz. - Oddamy dla kierowców łącznice węzła, co sprawi, że wjazd na obwodnicę będzie się odbywał przez bramki stacji poboru opłat na autostradzie A1 – informuje firma GTC wykonawca autostrady A1.

Węzeł Lubicz jest największym z węzłów, jakie powstają na odcinku autostrady A1 między Rusocinem a Czerniewicami, realizowanym przez konsorcjum Skanska-NDI. Obszar węzła to ponad 25 hektarów.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 77 100 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

~Roman z Bydgoszczy 2011-08-21

Fajnie że wokół Torunia tyle dróg się buduje, ale czy ktoś z decydentów pamięta że część z nich (chociażby wspomniane nr 10 i 80 ) przebiegają w pobliżu lub przez centrum Bydgoszczy?. Czy ktoś przejeżdżając narzeka wtedy na bydgoszczan ,że nic ze swymi drogami nie robią?. Jak to się dzieje że tylko jedna inwestycja drogowa o większym znaczeniu (A-1) jest w trakcie budowy w województwie kujawsko-pomorskim. O planach budowy S-5 oraz dwujezdniowej S-10 między Toruniem a Bydgoszczą chyba zapomniano.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Denza 400 - chiński
Denza 400 - chiński "elektryk" od Daimlera
Chiński rynek motoryzacyjny jest bardzo chłonny, co wykorzystują producenci. Na dodatek nie obowiązują tam restrykcyjne normy dotyczące spalania, dlatego jest to idealne miejsce do sprzedawania starszych technologii przez zachodnie koncerny. Takim przykładem jest Denza 400, produkowany przy udziale Daimlera.