mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > 2,5 km obwodnicy Pilzna

2,5 km obwodnicy Pilzna

W środę, 9 listopada odbędzie się uroczyste otwarcie 2,5 km obwodnicy miejscowości Pilzno w województwie podkarpackim. Budowa trwała od lipca 2004 roku i kosztowała około 35 mln zł.

2,5 km obwodnicy Pilzna

W ramach projektu wykonano obwodnicę Pilzna, jak też wzmocniono istniejącą nawierzchnię drogi krajowej numer 4. Na budowanym odcinku powstały dwa wiadukty, 1 przepust i 3 skrzyżowania.

Początkowo zakładano, że obwodnica zostanie przekazana do użytku jeszcze przed początkiem listopada. Ostatnio prowadzone prace obejmowały instalowanie ekranów akustycznych o długości 300 m oraz oświetlenia ulicznego.

Wykonawcą kontraktu było konsorcjum firm Skanska/Polskie Drogi i Mosty z Tarnowa. Wartość zrealizowanych prac sięgnęła 35 mln złotych, z czego z budżetu państwa pochodzi 11 mln, ze środków samorządowych 317 tysięcy, a reszta - 23 mln zł, z Krajowego Funduszu Drogowego.

Dzięki inwestycji ciężki ruch tranzytowy zostanie przeniesiony z miasta na obwodnicę. Poprawi to komfort mieszkańców Pilzna, a także zwiększy bezpieczeństwo ruchu w mieście. Dla kierowców oznaczać to będzie zwiększony komfort i płynność jazdy.

 


Podobne wiadomości:

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Autostrada A4 - odcinek Rzeszów - Jarosław prawie gotowy

Autostrada A4 - odcinek Rzeszów - Jarosław...

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Dlaczego ceny polis OC tak bardzo się różnią?
Dlaczego ceny polis OC tak bardzo się różnią?
Kupując obowiązkowe OC kierowcy sugerują się wysokością składki. W ten sposób ryzykują jednak zakupem OC na niekorzystnych warunkach.