mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > 2,5 km obwodnicy Pilzna

2,5 km obwodnicy Pilzna

W środę, 9 listopada odbędzie się uroczyste otwarcie 2,5 km obwodnicy miejscowości Pilzno w województwie podkarpackim. Budowa trwała od lipca 2004 roku i kosztowała około 35 mln zł.

2,5 km obwodnicy Pilzna

W ramach projektu wykonano obwodnicę Pilzna, jak też wzmocniono istniejącą nawierzchnię drogi krajowej numer 4. Na budowanym odcinku powstały dwa wiadukty, 1 przepust i 3 skrzyżowania.

Początkowo zakładano, że obwodnica zostanie przekazana do użytku jeszcze przed początkiem listopada. Ostatnio prowadzone prace obejmowały instalowanie ekranów akustycznych o długości 300 m oraz oświetlenia ulicznego.

Wykonawcą kontraktu było konsorcjum firm Skanska/Polskie Drogi i Mosty z Tarnowa. Wartość zrealizowanych prac sięgnęła 35 mln złotych, z czego z budżetu państwa pochodzi 11 mln, ze środków samorządowych 317 tysięcy, a reszta - 23 mln zł, z Krajowego Funduszu Drogowego.

Dzięki inwestycji ciężki ruch tranzytowy zostanie przeniesiony z miasta na obwodnicę. Poprawi to komfort mieszkańców Pilzna, a także zwiększy bezpieczeństwo ruchu w mieście. Dla kierowców oznaczać to będzie zwiększony komfort i płynność jazdy.

 


Podobne wiadomości:

Autostrada A4 - odcinek Rzeszów - Jarosław prawie gotowy

Autostrada A4 - odcinek Rzeszów - Jarosław...

Polskie drogi 2016-07-15

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Volvo S60 zadebiutowało
Nowe Volvo S60 zadebiutowało
Kilka tygodni temu zadebiutowało nowe Volvo V60, a teraz przyszedł czas na wersję sedan. Model klasy średniej powalczy z takimi konkurentami jak Audi A4, Mercedes Klasy C czy BMW Serii 3.