mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > 2,5 tys. km nowych dróg w sieci TEN-T?

2,5 tys. km nowych dróg w sieci TEN-T?

Ministerstwo Infrastruktury przygotowało projekt modyfikacji polskiej części Transeuropejskiej Sieci Transportowej (TEN-T). Według planów ta sieć drogowa mogłaby powiększyć się o 2,5 tys. dróg. Konsultacje w tej sprawie potrwają do 20 sierpnia bieżącego roku.

2,5 tys. km nowych dróg w sieci TEN-T?
Rewizja wytycznych wspólnotowych w sprawie rozwoju sieci TEN-T odbywa się co 5 lat. Ostatnia miała miejsce w 2005 roku. Najbliższa rewizja wytycznych będzie dotyczyła przede wszystkim przeglądu dotychczas realizowanych projektów priorytetowych sieci TEN-T oraz modyfikacji wytycznych w sprawie rozwoju sieci TEN-T.

Resort Infrastruktury pracuje aktualnie nad modyfikacją krajowej części Transeuropejskiej Sieci Transportowej TEN-T). Będzie ona modyfikowana z punktu widzenia potrzeb i priorytetów transportowych Unii Europejskiej. Niestety potrzeby i uwarunkowania lokalne nie mogą być w tym przypadku kryteriami. W związku z uzupełnianiem sieci na terenie Polski, do 20 sierpnia potrwają konsultacje, podczas których można będzie przekazać do Ministerstwa Infrastruktury stanowiska w tej sprawie. Po zakończeniu konsultacji, otrzymane materiały zostaną wnikliwie przeanalizowane.

Propozycje zmian dotyczących sieci drogowej TEN-T:
  1. droga ekspresowa S19, na odcinku granica państwa z Białorusią – Kuźnica Białostocka – Białystok – Lublin – Rzeszów,
  2. droga ekspresowa S7, na odcinku Warszawa – Radom – Kielce – Kraków – Bielsko-Biała,
  3. droga ekspresowa S8, na odcinku Walichnowy – Pabianice (Łódź) – autostrada A1,
  4. droga ekspresowa S10, na odcinku Szczecin – Piła – Bydgoszcz – Toruń,
  5. droga ekspresowa S6, na odcinku Szczecin – Koszalin – Słupsk - Gdynia,
  6. droga ekspresowa S16, na odcinku Grudziądz – Ostróda – Olsztyn – Augustów,
  7. droga ekspresowa S74, na odcinku Piotrków Trybunalski – Kielce – Nisko,
  8. droga ekspresowa S11, na odcinku Koszalin – Piła – Poznań – Ostrów Wlkp. – Tarnowskie Góry – Pyrzowice,
  9. droga ekspresowa S12, na odcinku Piotrków Trybunalski – Radom – Kurów.

Podobne wiadomości:

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Polskie drogi 2018-02-07

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Komentuj:

~rowerzysta_lodz 2009-10-23

Pewnie, najlepiej niech Łódź tonie w korkach, a S8 prowadzi przez pola wokół Piotrkowa i wsi takich jak Bełchatów, czy Wieluń

~Jotgie 2009-03-05

S8, S11 i S74 raczej nie mają szans na wejście do sieci. Mają znaczenie w skali kraju (zatwierdzane są drogi o znaczeniu paneuropejskim). S8 jest dodatkowo dublowana przez A1 tyle, że "z drugiej" strony Łodzi.

~konsul 2008-07-25

Sam jestem Lodzianinem, uwazam jednak, ze droga S-8 powinna laczyc sie z droga S-8 w Piotrkowie. Wystarczy spojrzec na mape by pojac: Z Lodzi do Wroclawia mozna sie dwupasmowo przeprawic wjezdzajac na przyszla jedynke i dojezdzajac do Piotrkowa na S-8. Natomiast w wariancie lodzkim troszke skrocimy czas i dystans przejazdu jednak caly ruch z 8 wtloczony zostanie na A-2 Ktora z pewnoscia bedzie juz dosc zapchana. Pozdrawiam

~karllos 2008-07-22

Przecież oni nie mogą sobie poradzić z istniejącymi i planowanymi do tej pory odcinkami to ja się pytam jak k....wa mogą planować kolejne........???????Do roboty j...ne lenie.

~max 2008-07-22

jest koniecznie potrzebana droga laczaca kielce, czestochowe i opole. byc moze dalej do lublina i dalej do granicy czeskiej w kudowie. ale najwaznijszy odcinek to kielce - czwa - opole 4-5 milionow pielgrzymow przybywa do czwy co roku i czwa nie ma polaczenia "poziomego" w polsce. to jest naprawde nie do pojecia.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.