mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > 2,5 tys. km nowych dróg w sieci TEN-T?

2,5 tys. km nowych dróg w sieci TEN-T?

Ministerstwo Infrastruktury przygotowało projekt modyfikacji polskiej części Transeuropejskiej Sieci Transportowej (TEN-T). Według planów ta sieć drogowa mogłaby powiększyć się o 2,5 tys. dróg. Konsultacje w tej sprawie potrwają do 20 sierpnia bieżącego roku.

2,5 tys. km nowych dróg w sieci TEN-T?
Rewizja wytycznych wspólnotowych w sprawie rozwoju sieci TEN-T odbywa się co 5 lat. Ostatnia miała miejsce w 2005 roku. Najbliższa rewizja wytycznych będzie dotyczyła przede wszystkim przeglądu dotychczas realizowanych projektów priorytetowych sieci TEN-T oraz modyfikacji wytycznych w sprawie rozwoju sieci TEN-T.

Resort Infrastruktury pracuje aktualnie nad modyfikacją krajowej części Transeuropejskiej Sieci Transportowej TEN-T). Będzie ona modyfikowana z punktu widzenia potrzeb i priorytetów transportowych Unii Europejskiej. Niestety potrzeby i uwarunkowania lokalne nie mogą być w tym przypadku kryteriami. W związku z uzupełnianiem sieci na terenie Polski, do 20 sierpnia potrwają konsultacje, podczas których można będzie przekazać do Ministerstwa Infrastruktury stanowiska w tej sprawie. Po zakończeniu konsultacji, otrzymane materiały zostaną wnikliwie przeanalizowane.

Propozycje zmian dotyczących sieci drogowej TEN-T:
  1. droga ekspresowa S19, na odcinku granica państwa z Białorusią – Kuźnica Białostocka – Białystok – Lublin – Rzeszów,
  2. droga ekspresowa S7, na odcinku Warszawa – Radom – Kielce – Kraków – Bielsko-Biała,
  3. droga ekspresowa S8, na odcinku Walichnowy – Pabianice (Łódź) – autostrada A1,
  4. droga ekspresowa S10, na odcinku Szczecin – Piła – Bydgoszcz – Toruń,
  5. droga ekspresowa S6, na odcinku Szczecin – Koszalin – Słupsk - Gdynia,
  6. droga ekspresowa S16, na odcinku Grudziądz – Ostróda – Olsztyn – Augustów,
  7. droga ekspresowa S74, na odcinku Piotrków Trybunalski – Kielce – Nisko,
  8. droga ekspresowa S11, na odcinku Koszalin – Piła – Poznań – Ostrów Wlkp. – Tarnowskie Góry – Pyrzowice,
  9. droga ekspresowa S12, na odcinku Piotrków Trybunalski – Radom – Kurów.

Podobne wiadomości:

Zasłona dymna – Audi RS6 sedan na filmie

auto motor i sport 0000-00-00

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Komentuj:

~rowerzysta_lodz 2009-10-23

Pewnie, najlepiej niech Łódź tonie w korkach, a S8 prowadzi przez pola wokół Piotrkowa i wsi takich jak Bełchatów, czy Wieluń

~Jotgie 2009-03-05

S8, S11 i S74 raczej nie mają szans na wejście do sieci. Mają znaczenie w skali kraju (zatwierdzane są drogi o znaczeniu paneuropejskim). S8 jest dodatkowo dublowana przez A1 tyle, że "z drugiej" strony Łodzi.

~konsul 2008-07-25

Sam jestem Lodzianinem, uwazam jednak, ze droga S-8 powinna laczyc sie z droga S-8 w Piotrkowie. Wystarczy spojrzec na mape by pojac: Z Lodzi do Wroclawia mozna sie dwupasmowo przeprawic wjezdzajac na przyszla jedynke i dojezdzajac do Piotrkowa na S-8. Natomiast w wariancie lodzkim troszke skrocimy czas i dystans przejazdu jednak caly ruch z 8 wtloczony zostanie na A-2 Ktora z pewnoscia bedzie juz dosc zapchana. Pozdrawiam

~karllos 2008-07-22

Przecież oni nie mogą sobie poradzić z istniejącymi i planowanymi do tej pory odcinkami to ja się pytam jak k....wa mogą planować kolejne........???????Do roboty j...ne lenie.

~max 2008-07-22

jest koniecznie potrzebana droga laczaca kielce, czestochowe i opole. byc moze dalej do lublina i dalej do granicy czeskiej w kudowie. ale najwaznijszy odcinek to kielce - czwa - opole 4-5 milionow pielgrzymow przybywa do czwy co roku i czwa nie ma polaczenia "poziomego" w polsce. to jest naprawde nie do pojecia.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.

Zalando Zalando