mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > 2,5 tys. znaków zniknie z ulic Gdańska

2,5 tys. znaków zniknie z ulic Gdańska

Z ulic Gdańska zniknie 2,5 tys. niepotrzebnych znaków drogowych. To efekt realizowanej przez Zarząd Dróg i Zieleni akcji „Mniej, nie znaczy gorzej”, podczas której miasto oczyszczane jest z nadmiernej ilości oznakowania pionowego.

2,5 tys. znaków zniknie z ulic Gdańska
Akcję rozpoczęto w 2009 roku, wtedy na ulicach miasta stało aż 23 tysiące znaków. Do końca 2011 roku usuniętych zostało 4,3 tysiące znaków, w tym roku z gdańskich ulic zniknie kolejnych 2,5 tysiąca. Tak więc, łącznie do końca 2012 roku na ulicach miasta będzie już o 6,5 tysiąca słupów oznakowania pionowego mniej, niż na początku akcji.

Z uwagi na wprowadzanie w mieście stref skrzyżowań równorzędnych wraz z obowiązującym na całym ich terenie ograniczeniem ruchu do 30 km/h – usuwane są znaki związane z pierwszeństwem lub brakiem pierwszeństwa przejazdu oraz dozwoloną prędkością w danym rejonie. Także – informujące o progach zwalniających w strefie - kierowca ma bowiem obowiązek stosowania się do ograniczeń prędkości (umożliwia to dostrzeżenie każdego progu oraz pokonanie go bez szkody dla pojazdu). W zamian – jedynie na wjazdach do tych stref – ustawiane są duże tablice informujące o obowiązujących w nich zasadach ruchu.

Zlikwidowano też już wiele zakazów zatrzymywania się – tam gdzie zatrzymywanie się jest dozwolone, stosowane są odpowiednie udogodnienia, tam gdzie nie ma możliwości zatrzymania pojazdu – instalowane są przeszkody uniemożliwiające zaparkowanie. Usuwa się również znaki z miejsc, w których oznakowanie dubluje przepis ogólne (np. na chodniku węższym, niż 1,5 metra, gdyż tam z definicji obowiązuje zakaz parkowania).

Usuwane są też znaki ostrzegające o zbliżaniu się do sygnalizacji świetlnej – pozostawia się je wyłącznie w miejscach, gdzie sygnalizatory są słabo widoczne. Nie są również potrzebne znaki w miejscach, gdzie nie mogą już spełnić swoich funkcji lub ich przyczyna wygasła (np. zakaz wjazdu ciągników rolniczych na al. Grunwaldzką).

Znaki, które są skorodowane i nie nadają się do ponownego użycia oddawane są na złom, a te które można po raz kolejny użyć – stanowią części zamienne (dla pozostawionych znaków).

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mazda 6
Mazda 6
Cena podstawowa już od: 89 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

~Maciej66 2012-01-17

Brawo, oby to się udało. Im dalej od centrum władzy tym mądrzej. Kiedy w Wawie rozpocznie się mądra polityka na drogach, kiedy tabuny bezmyslnych urzędasów, enżynierków i podobnych ...atołów przy pomocy organu wykonawczego- robotnika rozpoczną podobne prace !!!???? Kiedy znikną nowe znaki z koron drzew i krzewów, kiedy znikną znaki postawione 1-2 metry jeden od drugiego, kiedy zniką znaki wzajemnie sie wykluczające ? Kiedy zniknie z urzędniczej posady ...atoł d/s organizacji ruchu- facet nadający się do zbierania kamieni na polach w dawnych PGRach ??? Maciej66

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - debiut na salonie we Frankfurcie
Skoda Karoq - debiut na salonie we Frankfurcie
O następcy Skody Yeti wiemy już praktycznie wszystko, ale dopiero we Frankfurcie mieliśmy pierwszą okazję, żeby zobaczyć samochód na żywo. Pierwsze wrażenie nie pozostawia złudzeń - to będzie kolejny hit czeskiego producenta.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic