mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > 2,7 mld zł na mazowieckie drogi

2,7 mld zł na mazowieckie drogi

Samorząd Województwa Mazowieckiego zamierza w najbliższych latach przeznaczyć na inwestycje drogowe blisko 2,7 mld zł. W związku z tymi planami odbyły się spotkania informacyjne z samorządami lokalnymi, które pomogą dobrze rozdysponować te środki.

2,7 mld zł na mazowieckie drogi
Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego poinformował o spotkaniach, które odbyły się 10 i 11 kwietnia bieżącego roku w Płocku i Radomiu. W spotkaniach informacyjnych Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich wzięli udział przedstawiciele samorządów lokalnych oraz Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Piotr Szprendałowicz.

Celem tych spotkań było dotarcie z informacją o planach finansowych dotyczących inwestycji drogowych bezpośrednio do samorządowców na szczeblu gmin i powiatów. Pozwoli to na lepsze poznanie ich potrzeb, aby odpowiednio rozdysponować pieniądze. W latach 2007 - 2013 Samorząd Województwa Mazowieckiego na inwestycje drogowe zamierza przeznaczyć prawie 2,7 mld zł, co pozwoli mocno zainwestować w infrastrukturę drogową.

Temat dróg jest bardzo ważny dla mieszkańców województwa mazowieckiego, dlatego też widać było zainteresowanie spotkaniami w Płocku i Radomiu. Do Płocka zaproszeni zostali samorządowcy, których gminy leżą na terenie działania Rejonów Drogowych Gostynin – Płock oraz Ciechanów. W tych rejonach przewidziano na inwestycje odpowiednio 34,9 mln i 9 mln zł, a na remonty 22,3 mln i 13,5 mln zł. W Radomiu zebrali się natomiast przedstawiciele samorządów, które leżą na terenia działania Rejonu Drogowego Radom. Na inwestycje przewidziano tu 46 mln zł, a na remonty blisko 20 mln zł. Spotkania wywołały dyskusje, ponieważ potrzeby w zakresie infrastruktury drogowej są bardzo duże.

Podobne wiadomości:

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana ruchu

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana...

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

~Kulczyk 2008-04-17

O pieniądze to już się nie martw. Przelali mi na konto i własnie wyjeżdżam na Hawaje... Upalnie pozdrawiam

~Rokson 2008-04-16

A ja zamierzam być królem Kazachstanu... Same zamierzenia z ogromnymi sumami, żeby tylko mydlić oczy ludziom oczekującym na normalne drogi... Ciekawe, ile tak naprawdę mają tej kasy i ile z niej pójdzie na drogi...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.