mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > 2,7 mld zł na mazowieckie drogi

2,7 mld zł na mazowieckie drogi

Samorząd Województwa Mazowieckiego zamierza w najbliższych latach przeznaczyć na inwestycje drogowe blisko 2,7 mld zł. W związku z tymi planami odbyły się spotkania informacyjne z samorządami lokalnymi, które pomogą dobrze rozdysponować te środki.

2,7 mld zł na mazowieckie drogi
Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego poinformował o spotkaniach, które odbyły się 10 i 11 kwietnia bieżącego roku w Płocku i Radomiu. W spotkaniach informacyjnych Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich wzięli udział przedstawiciele samorządów lokalnych oraz Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Piotr Szprendałowicz.

Celem tych spotkań było dotarcie z informacją o planach finansowych dotyczących inwestycji drogowych bezpośrednio do samorządowców na szczeblu gmin i powiatów. Pozwoli to na lepsze poznanie ich potrzeb, aby odpowiednio rozdysponować pieniądze. W latach 2007 - 2013 Samorząd Województwa Mazowieckiego na inwestycje drogowe zamierza przeznaczyć prawie 2,7 mld zł, co pozwoli mocno zainwestować w infrastrukturę drogową.

Temat dróg jest bardzo ważny dla mieszkańców województwa mazowieckiego, dlatego też widać było zainteresowanie spotkaniami w Płocku i Radomiu. Do Płocka zaproszeni zostali samorządowcy, których gminy leżą na terenie działania Rejonów Drogowych Gostynin – Płock oraz Ciechanów. W tych rejonach przewidziano na inwestycje odpowiednio 34,9 mln i 9 mln zł, a na remonty 22,3 mln i 13,5 mln zł. W Radomiu zebrali się natomiast przedstawiciele samorządów, które leżą na terenia działania Rejonu Drogowego Radom. Na inwestycje przewidziano tu 46 mln zł, a na remonty blisko 20 mln zł. Spotkania wywołały dyskusje, ponieważ potrzeby w zakresie infrastruktury drogowej są bardzo duże.

Podobne wiadomości:

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

Komentuj:

~Kulczyk 2008-04-17

O pieniądze to już się nie martw. Przelali mi na konto i własnie wyjeżdżam na Hawaje... Upalnie pozdrawiam

~Rokson 2008-04-16

A ja zamierzam być królem Kazachstanu... Same zamierzenia z ogromnymi sumami, żeby tylko mydlić oczy ludziom oczekującym na normalne drogi... Ciekawe, ile tak naprawdę mają tej kasy i ile z niej pójdzie na drogi...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.