mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > 300 mln zł dla portów Szczecin i Świnoujście

300 mln zł dla portów Szczecin i Świnoujście

Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. zgłosił wnioski o dofinansowanie 11 projektów inwestycyjnych. Minister gospodarki morskiej Rafał Wiechecki poinformował, że dofinansowanie uzyska w pierwszej kolejności 5 najpilniejszych inwestycji niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania i rozwoju portów.

300 mln zł dla portów  Szczecin i Świnoujście

Największą inwestycją będzie rozbudowa Bazy promów Morskich w Świnoujściu. Całkowity koszt inwestycji wyniesie ok. 90 mln zł. „Mamy bardzo nowoczesny terminal promowy w Świnoujściu, ale w miarę zwiększania się ruchu promowego na Bałtyku musimy dostosowywać terminal do obsługi coraz większej liczby pasażerów i ładunków. Każdego roku o kilkanaście procent rosną przeładunki w systemie ro-ro, aby wykorzystać ten wzrost niezbędna jest modernizacja terminalu” - Janusz Catewicz Prezes Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A.

Bardzo ważną sprawą jest modernizacja infrastruktury związanej z dostępnością do portów. Drogi i tory kolejowe w portach w Szczecinie i Świnoujściu są w bardzo złym stanie. Na przebudowę infrastruktury drogowej przeznaczono ok. 50 mln zł, a na modernizację infrastruktury kolejowej wydanych zostanie ok. 80 mln zł.

Środki znajdujące się w dyspozycji ministerstwa gospodarki morskiej przeznaczone będą także na rozbudowę infrastruktury portowej w północnej części Płw. Ewa w porcie w Szczecinie (ok. 40 mln zł) oraz przebudowę infrastruktury nabrzeża Węgierskiego także w porcie w Szczecinie (ok. 30 mln zł). W sumie w najbliższych latach porty w Szczecinie i Świnoujście otrzymają na modernizację ok. 300 mln zł.

Minister Wiechecki zapowiedział także, że jeśli nic nie stanie na przeszkodzie to w 2010 roku zakończona zostanie budowa tunelu pod Świną. 

Przeczytaj także:

Szansa na Trasę Sucharskiego (2007-01-02)

250 mln euro na drogi do portu (2006-11-06)

Szansa dla obwodnicy Szczecina (2006-12-13)

Lotnisko, tunel, drogi... (2006-10-30)

Plany dla ekspresowej "11" na wybrzeżu (2006-11-29)


Podobne wiadomości:

Szansa na Trasę Sucharskiego

Szansa na Trasę Sucharskiego

Polskie drogi 2007-01-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.