mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > 303 mln na kielecki projekt komunikacyjny

303 mln na kielecki projekt komunikacyjny

Komisja Europejska zatwierdziła dofinansowanie do projektu "Rozwój systemu komunikacji publicznej w Kieleckim Obszarze Metropolitalnym". Jest to największy do tej pory projekt realizowany w Programie, który uzyskał akceptację Brukseli. Jego wartość przekracza 303 mln złotych. Kielecki projekt to pierwszy z 12 dużych projektów zapisanych na liście projektów indywidualnych Programu Rozwój Polski Wschodniej. Dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego przekracza 233 mln złotych.

303 mln na kielecki projekt komunikacyjny
Zakres inwestycji obejmuje m.in. budowę i przebudowę ponad 5 km dróg wraz z infrastrukturą techniczną oraz budowę pętli i zatok autobusowych, zakup 40 nowoczesnych autobusów. Kielczanie i mieszkańcy regionu mogą już korzystać z nowych autobusów. Wszystkie zakupione pojazdy zostały wykorzystane do obsługi 13 nowych linii komunikacji autobusowej na terenie miasta. W ubiegłym roku oddano do użytku dwa dworce autobusowe, zakończono również prace polegające na budowie pętli i zatok autobusowych, natomiast trwa budowa dróg w zachodniej części miasta, w rejonie Targów Kielce. W ramach projektu zamontowane zostaną także elektroniczne tablice informacyjne i automaty do sprzedaży biletów. W styczniu br. podpisano umowę na dostawę i montaż tych urządzeń.

Ponadto w niedługim czasie rozpocznie się realizacja największej inwestycji w ramach projektu, czyli budowa węzła drogowego Żelazna - 1-go Maja - Zagnańska wraz z przebudową ronda im. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego.

Podobne wiadomości:

MON zainwestuje w polskie drogi

MON zainwestuje w polskie drogi

Polskie drogi 2017-01-04

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

~scyzor 2011-02-07

W Metropolii Kielce wprowadzic zakaz poruszania sie pojazdami wiekszymi niz MMC Colt - od zaraz. Nawet remonty dróg nie pomoga bez tego zakazu. Na komunikacje publiczna opodatkowac dozywotnio kazdego noworodka urodzonego od dzis w promieniu 40 kilosow od Metropilii. Lub WYBUDOWAC NOWA METROPOLIE KIELCE - obok

~slim 2011-02-06

Panie bart widać dawno nie byłeś w Kielcach:). Projekty infrastrukturalne są prowadzone niemal w całych w kielcach. Pozatym 2-wie obwodnice pln-pld i wsch - zachod. remont całego starego miasta i nowoczesne autobusy. Fantastyczne parkingi wielopoziomowe i wiele remontów dróg lokalnych. Ogólnie nie mamy o czym rozmawiać:) PS. na wikipedii jest definicja metropolii;)

~hehe 2011-02-06

5 km dróg. Ostro jadą !

~bart 2011-02-04

Nie wytrzymam. Kielce metropolia??????? Ale sie usmialem

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.