mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > 30 mln na modernizację trasy Ostrowiec Św. - Ożarów

30 mln na modernizację trasy Ostrowiec Św. - Ożarów

30 milionów złotych będzie kosztował pierwszy etap modernizacji drogi wojewódzkiej Ostrowiec Świętokrzyski – Ożarów. Inwestycja, którą zrealizuje Świętokrzyski Zarząd dróg Wojewódzkich otrzyma 18 mln złotych dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego.

30 mln na modernizację trasy Ostrowiec Św. - Ożarów
Zarząd Województwa wybrał do dofinansowania z RPO dwa przedsięwzięcia drogowe: projekt Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich pn. "Rozbudowa drogi wojewódzkiej Nr 755 Ostrowiec Św. - Ożarów na odcinku Ostrowiec Św. - Ćmielów - I etap” i Powiatu Starachowickiego pn. "Rozbudowa głównego układu komunikacyjnego dróg powiatowych na terenie miasta Starachowice w nawiązaniu do istniejącej sieci dróg krajowych i wojewódzkich oraz połączeń z Gminami Powiatu".

Pierwsza inwestycja, o wartości 30 mln zł, otrzyma 18 mln zł dofinansowania (reszta pieniędzy pochodzić będzie ze środków własnych województwa), natomiast całkowita wartość projektu przygotowanego przez Powiat Starachowicki to 18,3 mln zł, w tym dofinansowanie z RPO – 11 mln zł. W obu przypadkach dotacja wynosi 60 proc. kosztów przedsięwzięcia

Władze województwa planują rozbudowę całego, ok. 21 km odcinka drogi wojewódzkiej nr 755 od Ostrowca do Ożarowa wraz przebudową obiektów mostowych i koncepcją budowy obwodnicy Ćmielowa. Zadanie to podzielone zostało na trzy etapy. Pierwszy zakłada przebudowę ok. 6 km odcinka drogi Ostrowiec – Ożarów. W drugim etapie wykonane będzie przejścia przez Ćmielów, czyli przebudowy drogi przebiegającej przez tą miejscowość wraz z wykonaniem kanalizacji deszczowej. Początek i koniec drogi ma łączyć się z przyszłą obwodnicą. Realizacja tego etapu wykonana ma być przy udziale środków gminnych w 2013 roku. W trzecim etapie wykonany zostanie remont odcinka prowadzącego do Ożarowa. Tutaj złożenie wniosku o wydanie pozwolenia na budowę planowane jest na 14 sierpnia 2013.
Tematy w artykule: drogi wojewódzkie

Podobne wiadomości:

Tour de Pologne - gdzie nas czekają utrudnienia

Tour de Pologne - gdzie nas czekają...

Polskie drogi 2015-08-01

Rusza budowa kolejnego odcinka S17

Rusza budowa kolejnego odcinka S17

Polskie drogi 2015-11-10

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Borgward wraca na rynek europejski
Borgward wraca na rynek europejski
Już niebawem na polskim rynku motoryzacyjnym może się pojawić nowy gracz. Niemiecka marka Borgward po latach wraca do gry. Pierwszym modelem będzie duży SUV – BX7.