mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > 30 mln na ostrowskich ulicach

30 mln na ostrowskich ulicach

Drogi wjazdowe (ul. Poznańska, Wrocławska, Krotoszyńska, Odolanowska) do Ostrowa Wielkopolskiego doczekały się w końcu modernizacji. Łącznie inwestycje pochłonęły 30 milionów złotych.

30 mln na ostrowskich ulicach

Za kilka tygodni zakończy się oczekiwany od kilkudziesięciu lat remont ul. Poznańskiej. Prace trwały od 2004 roku i objęły m.in.: budowę kolektora deszczowego, przebudowę sieci kanalizacyjnej i wodociągowej, budowę ronda na skrzyżowaniu ul. Radłowskiej z ul. Poznańską oraz położenie nawierzchni asfaltowej.

Na ulicy Odolanowskiej wyremontowano nawierzchnię jezdni i chodników. Od kilku miesięcy, na odcinku o długości 2,4 km, układane są krawężniki, chodniki z kostki betonowej, powstają nowe zatoki autobusowe, miejsca postojowe. Do końca listopada przebudowane będą także skrzyżowania, zainstalowane nowe sygnalizacje świetlne, oraz zostanie położona jeszcze jedna warstwa asfaltu.

Kolejne dwie drogi wlotowe do miasta czyli ul. Wrocławska i ul. Krotoszyńska zostały już zakończone. W przypadku ul. Wrocławskiej, częste wypadki wynikające z nadmiernej prędkości osiąganej przez kierowców, skłoniły GDDKiA w Poznaniu do wybudowania ronda na skrzyżowaniu ulic: Wrocławskiej i 3 Maja oraz przekształcenia ulicy z czteropasmowej w dwupasmową. Inwestycję zakończono w ubiegłym roku.

Z kolei w ul. Krotoszyńskiej na skrzyżowaniu ulic: Krotoszyńskiej, Topolowej, i Wiklinowej wybudowano tzw. małe rondo. Dzięki temu poprawiło się bezpieczeństwo pieszych w rejonie Gimnazjum nr 4. Inwestycja wpłynęła również na rozładowanie ruchu we wszystkich kierunkach wraz z obsługą wjazdu na parking przy szkole i na stację paliw.

Przeczytaj także:

'S 11 na 2011' (2006-08-08)

Europejskie inwestycje w Legnicy (2006-08-10)

"Łódzka obwodnica" w remoncie (2006-07-05)

 

Tematy w artykule: wielkopolskie drogi miejskie

Podobne wiadomości:

S5 Leszno Południe-Kaczkowo - podpisano umowę

S5 Leszno Południe-Kaczkowo - podpisano umowę

Polskie drogi 2016-05-10

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?