mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > 33 km odnowionej drogi

33 km odnowionej drogi

Ponad 30 mln zl pochłonął zakończony właśnie remont 33-kilometrowego odcinka drogi nr 773 Sieniczno - Wesoła w województwie małopolskim. 22 mln zł (75%) przeznaczonych na ten cel pochodziło ze środków ZPORR.

Dwa lata trwała jedna z największych i najdroższych modernizacji dróg wojewódzkich w Małopolsce. W trakcie prac wykonano remont nawierzchni jezdni i poboczy oraz wybudowano prawie 3 km chodnika.

Odnowiona droga jest główną osią transportową dla pięciu małopolskich gmin - Sułszowej, Skały, Iwanowic, Słomnik oraz Olkusza. Łącząc się z dwoma drogami krajowymi - nr 7 i 94 - stanowi północne obejście Krakowa.

Modernizacja nie tylko podniesie bezpieczeństwo ruchu drogowego na tym odcinku, ale również poprawi dostępność komunikacyjną gmin, przez które przebiega. Ułatwi to inwestorom dostęp do tych terenów, a co za tym idzie przyczyni się do ich rozwoju. Trzeba też zaznaczyć, że nowa droga, poprzez upłynnienie ruchu i skrócenie czasu przejazdu, przyczyni się do zmniejszenia emisji szkodliwych zanieczyszczeń na odcinku Sieniczno-Wesoła.

Przeczytaj także:

Utrudnienia na drogach Małopolski (2006-07-07)

Obwodnica z nowym mostem na Dunajcu (2006-04-12)

 

 

Tematy w artykule: inwestycje drogowe malopolskie

Podobne wiadomości:

S52 i S16 - nowe drogi ekspresowe W Polsce

S52 i S16 - nowe drogi ekspresowe W Polsce

Polskie drogi 2016-05-27

Połączenie DK94 z A4 - jest porozumienie

Połączenie DK94 z A4 - jest porozumienie

Polskie drogi 2016-05-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ubezpieczenie OC przypisane do kierowcy zamiast samochodu - PiS proponuje zmiany
Ubezpieczenie OC przypisane do kierowcy zamiast samochodu - PiS proponuje zmiany
Posłowie PiS mają pomysł na rewolucję w ubezpieczeniach OC. Chcą żeby w przyszłości polisa nie była przypisana do samochodu, ale do kierowcy. Dzięki temu utrata zniżek będzie dotyczyć tylko pojazdu, którym kierowca spowodował, a nie wszystkich posiadanych przez niego aut.