mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > 370 mln zł na obwodnicę Jarosławia?

370 mln zł na obwodnicę Jarosławia?

Znane są już oferty cenowe budowy obwodnicy Jarosławia w ciągu drogi krajowej nr 4. Do złożenia ofert GDDKiA zaprosiła 10 firm z Polski, Czech, Portugalii, Hiszpanii, Niemiec i Słowacji. Ostatecznie oferty złożyło 5 firm i konsorcjów. Najtańsza wynosi 370 mln zł, zaś najdroższa 413,8 mln zł.

370 mln zł na obwodnicę Jarosławia?
Inwestycja polegająca na wykonaniu obwodnicy Jarosławia zakłada budowę 11-kilometrowego odcinka drogi. Wykonawca wybuduje 5 wiaduktów, 3 mostów, 4 przejazdów gospodarczych, a także przepustów na ciekach i murów oporowych. Prace obejmą też budowę ekranów akustycznych, dróg dojazdowych, przejść dla płazów i małych zwierząt (w formie przepustów suchych lub specjalnie wykształconych półek w przepustach na ciekach) a także przebudowę urządzeń infrastruktury technicznej nie wiązanej z obsługą drogi (elektroenergetycznych, teletechnicznych, gazowych, wodociągowych, kanalizacyjnych). Termin realizacji to 24 miesiące.

Zadanie - budowa obwodnicy Jaroslawia - przewidziane jest do współfinansowania ze środków pochodzących z Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej oraz ze środków budżetowych.

Projektowana obwodnica Jaroslawia zlokalizowana jest w ciągu drogi krajowej nr 4 Jędrzychowice – Korczowa. Na krajowej czwórce występują znaczne utrudnienia w ruchu. Realizacja projektu jest konieczna w celu poprawy dramatycznej sytuacji komunikacyjnej Jarosławia, w obrębie DK nr 4. Obwodnica usprawni również połączenia komunikacyjne w ruchu międzynarodowym.

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Polskie drogi 2016-09-15

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

~Wojtek 2009-11-11

Chyba nie wjeżdżałeś do tego miasta z drugiej strony. tam też jest tragedia gdzie na remotowany moście trzeba czekać pół godziny. Obwodnica ta jest bardzo potrzebna temu miastu miała powstać 30 lat temu :)

~Krzysztof400 2009-11-10

Po raz kolejny zastanawiam się jaki jest sens budowy obwodnicy Jarosławia z terminem oddania w okolicach 2011-2012, skoro mniej więcej w tym czasie będzie gotowa A4 i cały tranzyt, który był problemem w Jarosławiu, pojedzie właśnie A4. Można podejrzewać, że w umysłach włodarzy Jarosławia kiełkuje ukraiński tok myślenia: najpierw zrobić potem myśleć (znam to z autopsji). Poza tym tego typu wynalazków jak chociażby droga ekspresowa jednojezdniowa trzypasmowa czy ronda dla maluchów w naszym kraju nie brakuje.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.