mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > 370 mln zł na obwodnicę Jarosławia?

370 mln zł na obwodnicę Jarosławia?

Znane są już oferty cenowe budowy obwodnicy Jarosławia w ciągu drogi krajowej nr 4. Do złożenia ofert GDDKiA zaprosiła 10 firm z Polski, Czech, Portugalii, Hiszpanii, Niemiec i Słowacji. Ostatecznie oferty złożyło 5 firm i konsorcjów. Najtańsza wynosi 370 mln zł, zaś najdroższa 413,8 mln zł.

370 mln zł na obwodnicę Jarosławia?
Inwestycja polegająca na wykonaniu obwodnicy Jarosławia zakłada budowę 11-kilometrowego odcinka drogi. Wykonawca wybuduje 5 wiaduktów, 3 mostów, 4 przejazdów gospodarczych, a także przepustów na ciekach i murów oporowych. Prace obejmą też budowę ekranów akustycznych, dróg dojazdowych, przejść dla płazów i małych zwierząt (w formie przepustów suchych lub specjalnie wykształconych półek w przepustach na ciekach) a także przebudowę urządzeń infrastruktury technicznej nie wiązanej z obsługą drogi (elektroenergetycznych, teletechnicznych, gazowych, wodociągowych, kanalizacyjnych). Termin realizacji to 24 miesiące.

Zadanie - budowa obwodnicy Jaroslawia - przewidziane jest do współfinansowania ze środków pochodzących z Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej oraz ze środków budżetowych.

Projektowana obwodnica Jaroslawia zlokalizowana jest w ciągu drogi krajowej nr 4 Jędrzychowice – Korczowa. Na krajowej czwórce występują znaczne utrudnienia w ruchu. Realizacja projektu jest konieczna w celu poprawy dramatycznej sytuacji komunikacyjnej Jarosławia, w obrębie DK nr 4. Obwodnica usprawni również połączenia komunikacyjne w ruchu międzynarodowym.

Podobne wiadomości:

BMW Z4 kontra Nissan 370Z - dżinsy czy...

auto motor i sport 0000-00-00

Mocne coupé rocznik 2009. Każdy ma dwa miejsca, ponad 300 koni i tylny napęd. Ale zza kierownicy BMW Z4 i Nissan 370Z różnią się tak jak z zewnątrz. Albo bardziej.

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

~Wojtek 2009-11-11

Chyba nie wjeżdżałeś do tego miasta z drugiej strony. tam też jest tragedia gdzie na remotowany moście trzeba czekać pół godziny. Obwodnica ta jest bardzo potrzebna temu miastu miała powstać 30 lat temu :)

~Krzysztof400 2009-11-10

Po raz kolejny zastanawiam się jaki jest sens budowy obwodnicy Jarosławia z terminem oddania w okolicach 2011-2012, skoro mniej więcej w tym czasie będzie gotowa A4 i cały tranzyt, który był problemem w Jarosławiu, pojedzie właśnie A4. Można podejrzewać, że w umysłach włodarzy Jarosławia kiełkuje ukraiński tok myślenia: najpierw zrobić potem myśleć (znam to z autopsji). Poza tym tego typu wynalazków jak chociażby droga ekspresowa jednojezdniowa trzypasmowa czy ronda dla maluchów w naszym kraju nie brakuje.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Suzuki przygotowuje w tym roku dwie ważne premiery, a jedną z nich jest zupełnie nowe Jimny. W sieci pojawiły się właśnie pierwsze zdjęcia tego modelu, a my znamy już pierwsze szczegóły na temat czwartej generacji.

Zalando Zalando