mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > 373 mln na mazowieckie drogi wojewódzkie

373 mln na mazowieckie drogi wojewódzkie

Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie przedstawił plany związane z modernizacją sieci drogowej w 2009 roku. Na remonty i utrzymanie dróg wojewódzkich w tym roku zostaną przeznaczone 373 mln zł, co pozwoli na przebudowę 150 km tras.

373 mln na mazowieckie drogi wojewódzkie
W 2009 roku Samorząd Województwa Mazowieckiego wyda 373 mln zł na remonty i modernizację dróg wojewódzkich. 211 mln zł przeznaczonych zostanie na inwestycje drogowe, budowę chodników, wykupy gruntów i przygotowanie dokumentacji projektowej. Remonty i bieżące utrzymanie pochłoną z kolei 162 mln zł. Łącznie przebudowanych i zmodernizowanych zostanie blisko 150 km dróg wojewódzkich.
 
Do największych inwestycji zaplanowanych do realizacji na Mazowszu w tym roku należą:
  • przebudowa drogi wojewódzkiej nr 802 Mińsk Mazowiecki – Seroczyn (przejście przez Siennicę i Starą Wieś), o wartości 9 mln zł,
  • przebudowa drogi wojewódzkiej nr 580 Leszno – granica gminy Kampinos (dwa odcinki o długości 9 km), o łącznej wartości ponad 16 mln zł,
  • przebudowa drogi wojewódzkiej nr 719 Warszawa – Kamion (rozbudowa odcinka w Pruszkowie do przekroju dwujezdniowego), o wartości 12 mln zł,
  • budowa nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 627 Małkinia – Kosów Lacki (po śladzie nieczynnej linii kolejowej i drogi powiatowej) wraz z budową mostu przez rzekę Bug. Na to zadanie w Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie przeznaczył prawie 28 mln zł,
  • przebudowa drogi wojewódzkiej nr 724 Warszawa – Góra Kalwaria, o wartości 16 mln zł,
  • przebudowa drogi wojewódzkiej nr 617 Przasnysz – Ciechanów, wartość 10 mln zł,
  • przebudowa drogi wojewódzkiej nr 618 Gołymin – Wyszków (łącznie wykonanych zostanie 8 km drogi), o wartości 11 mln zł.
Ponadto na zlecenie Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Warszawie opracowywanych jest wiele dokumentacji projektowych koniecznych dla rozbudowy dróg wojewódzkich i budowy obwodnic większych aglomeracji miejskich, m.in. obwodnicy Mławy, Sierpca, Konstancina i Góry Kalwarii czy Grodziska Mazowieckiego.

Podobne wiadomości:

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana ruchu

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana...

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

~Kierowca 66 2009-01-26

A czy MARSZAŁ i JEGO EKIPA przewidują umycie tonących w błocie znaków drogowych na nowo przebudowanych odcinkach ? Czy musi wydarzyć się kilka -naście, -dziesiąt wypadków przez bezmyslność urzędników ? Czy do zabrania wiadra i szczoty jest potrzebny przetarg ? Może w ramach czynu społecznego towarzysze z PSL & co. ruszyli by na ulice ?

~Magnum 2009-01-26

Dobre pytanie "bart". No właśnie!!! Dlaczego? A następnego dnia po odebraniu drogi będą pisali w gazetach, że potrącono rowerzystę albo pieszego.

~bart 2009-01-26

dlaczego na takiej drodze jak ta ukazana na zdjęciu, która jest drogą o standardzie drogi wojewódzkiej, nie można w miejscu utwardzonej żwirem (?) wykonać jednak tej opaski aasfaltowej jeśli nie długość 0,5m to chociaż 0,25 celem poprawienie jednak bezpieczeństwa?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.