mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > 373 mln na mazowieckie drogi wojewódzkie

373 mln na mazowieckie drogi wojewódzkie

Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie przedstawił plany związane z modernizacją sieci drogowej w 2009 roku. Na remonty i utrzymanie dróg wojewódzkich w tym roku zostaną przeznaczone 373 mln zł, co pozwoli na przebudowę 150 km tras.

373 mln na mazowieckie drogi wojewódzkie
W 2009 roku Samorząd Województwa Mazowieckiego wyda 373 mln zł na remonty i modernizację dróg wojewódzkich. 211 mln zł przeznaczonych zostanie na inwestycje drogowe, budowę chodników, wykupy gruntów i przygotowanie dokumentacji projektowej. Remonty i bieżące utrzymanie pochłoną z kolei 162 mln zł. Łącznie przebudowanych i zmodernizowanych zostanie blisko 150 km dróg wojewódzkich.
 
Do największych inwestycji zaplanowanych do realizacji na Mazowszu w tym roku należą:
  • przebudowa drogi wojewódzkiej nr 802 Mińsk Mazowiecki – Seroczyn (przejście przez Siennicę i Starą Wieś), o wartości 9 mln zł,
  • przebudowa drogi wojewódzkiej nr 580 Leszno – granica gminy Kampinos (dwa odcinki o długości 9 km), o łącznej wartości ponad 16 mln zł,
  • przebudowa drogi wojewódzkiej nr 719 Warszawa – Kamion (rozbudowa odcinka w Pruszkowie do przekroju dwujezdniowego), o wartości 12 mln zł,
  • budowa nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 627 Małkinia – Kosów Lacki (po śladzie nieczynnej linii kolejowej i drogi powiatowej) wraz z budową mostu przez rzekę Bug. Na to zadanie w Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie przeznaczył prawie 28 mln zł,
  • przebudowa drogi wojewódzkiej nr 724 Warszawa – Góra Kalwaria, o wartości 16 mln zł,
  • przebudowa drogi wojewódzkiej nr 617 Przasnysz – Ciechanów, wartość 10 mln zł,
  • przebudowa drogi wojewódzkiej nr 618 Gołymin – Wyszków (łącznie wykonanych zostanie 8 km drogi), o wartości 11 mln zł.
Ponadto na zlecenie Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Warszawie opracowywanych jest wiele dokumentacji projektowych koniecznych dla rozbudowy dróg wojewódzkich i budowy obwodnic większych aglomeracji miejskich, m.in. obwodnicy Mławy, Sierpca, Konstancina i Góry Kalwarii czy Grodziska Mazowieckiego.

Podobne wiadomości:

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana ruchu

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana...

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

~Kierowca 66 2009-01-26

A czy MARSZAŁ i JEGO EKIPA przewidują umycie tonących w błocie znaków drogowych na nowo przebudowanych odcinkach ? Czy musi wydarzyć się kilka -naście, -dziesiąt wypadków przez bezmyslność urzędników ? Czy do zabrania wiadra i szczoty jest potrzebny przetarg ? Może w ramach czynu społecznego towarzysze z PSL & co. ruszyli by na ulice ?

~Magnum 2009-01-26

Dobre pytanie "bart". No właśnie!!! Dlaczego? A następnego dnia po odebraniu drogi będą pisali w gazetach, że potrącono rowerzystę albo pieszego.

~bart 2009-01-26

dlaczego na takiej drodze jak ta ukazana na zdjęciu, która jest drogą o standardzie drogi wojewódzkiej, nie można w miejscu utwardzonej żwirem (?) wykonać jednak tej opaski aasfaltowej jeśli nie długość 0,5m to chociaż 0,25 celem poprawienie jednak bezpieczeństwa?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Kodiaq – 5 gwiazdek w teście Euro NCAP
Skoda Kodiaq – 5 gwiazdek w teście Euro NCAP
Największy SUV czeskiego producenta został niedawno rozbity przez organizację Euro NCAP. Model Kodiaq został nagrodzony maksymalną notą pięciu gwiazdek. To już siódmy model Skody, który otrzymał taką ocenę.