mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > 400-tonowe przęsło na węźle Karczemki

400-tonowe przęsło na węźle Karczemki

Na rozbudowywanym węźle Karczemki na drodze ekspresowej S6 Obwodnicy Trójmiasta zostało zainstalowane 400-tonowe przęsło jednego z wiaduktów. Dokonał tego jeden z największych dźwigów gąsienicowych w Polsce o nośności 600 ton.

400-tonowe przęsło na węźle Karczemki
Przęsło o wadze 400 ton i wymiarach 40 m x 8 m było już wcześniej podniesione i gruntownie wyremontowane, a teraz wróciło z powrotem na swoje miejsce. Sam dźwig waży 400 ton do tego należy doliczyć 250 ton przeciwwagi. Ma wymiary 10 m x 12 m z ramieniem o długości 42 m (jego możliwości są większe i można je zmontować do wysokości 168 m).

Po tym wiadukcie docelowo będzie prowadzonych ruch tzw. drogą zbiorczo-rozprowadzającą w stronę Gdyni (to droga, na którą będzie się zjeżdżało z jezdni zasadniczej Obwodnicy). Ten etap prac jest związany z rozbudową węzła Karczemki, która jest współfinansowana z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko z Funduszu Spójności. Koszt inwestycji to ok. 262 mln zł. Inwestorem jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Gdańsku.

Podobne wiadomości:

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

Komentuj:

~tak 2012-01-13

co obnizania?

~Zniesmaczony 2012-01-12

Czy na tej stronie jest ktokolwiek, kto robi korektę wychodzących artykułów? Albo choć jeden redaktor, który umie pisać po polsku?! Jak na ogólnopolskim serwisie można napisać "wrócić z powrotem"? Po jakiemu to jest?! Pomijając fakt przekręcania wyrazów, zmieniania ich formy, "zjadania" liter praktycznie w każdym artykule, to takie byki stylistyczne okrutnie obniżają prestiż tej strony. Coś okropnego!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Znamy ceny nowego Lexusa LS
Znamy ceny nowego Lexusa LS
Kilka tygodni temu poznaliśmy kolejną generację topowego Lexusa LS, a tymczasem samochód wchodzi do polskich salonów - polski importer ujawnił cenniki. Czy japońska limuzyna powinna się obawiać niemieckiej konkurencji?
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic