mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > 400-tonowe przęsło na węźle Karczemki

400-tonowe przęsło na węźle Karczemki

Na rozbudowywanym węźle Karczemki na drodze ekspresowej S6 Obwodnicy Trójmiasta zostało zainstalowane 400-tonowe przęsło jednego z wiaduktów. Dokonał tego jeden z największych dźwigów gąsienicowych w Polsce o nośności 600 ton.

400-tonowe przęsło na węźle Karczemki
Przęsło o wadze 400 ton i wymiarach 40 m x 8 m było już wcześniej podniesione i gruntownie wyremontowane, a teraz wróciło z powrotem na swoje miejsce. Sam dźwig waży 400 ton do tego należy doliczyć 250 ton przeciwwagi. Ma wymiary 10 m x 12 m z ramieniem o długości 42 m (jego możliwości są większe i można je zmontować do wysokości 168 m).

Po tym wiadukcie docelowo będzie prowadzonych ruch tzw. drogą zbiorczo-rozprowadzającą w stronę Gdyni (to droga, na którą będzie się zjeżdżało z jezdni zasadniczej Obwodnicy). Ten etap prac jest związany z rozbudową węzła Karczemki, która jest współfinansowana z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko z Funduszu Spójności. Koszt inwestycji to ok. 262 mln zł. Inwestorem jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Gdańsku.

Podobne wiadomości:

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Obwodnica Kościerzyny już otwarta

Obwodnica Kościerzyny już otwarta

Polskie drogi 2017-10-02

Komentuj:

~tak 2012-01-13

co obnizania?

~Zniesmaczony 2012-01-12

Czy na tej stronie jest ktokolwiek, kto robi korektę wychodzących artykułów? Albo choć jeden redaktor, który umie pisać po polsku?! Jak na ogólnopolskim serwisie można napisać "wrócić z powrotem"? Po jakiemu to jest?! Pomijając fakt przekręcania wyrazów, zmieniania ich formy, "zjadania" liter praktycznie w każdym artykule, to takie byki stylistyczne okrutnie obniżają prestiż tej strony. Coś okropnego!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Lamborghini Terzo Millennio – pokaz technologii
Lamborghini Terzo Millennio – pokaz technologii
Lamborghini prezentuje rozwiązania wprost z przyszłości. Poznajcie koncepcyjne Terzo Millennio.