mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > 400-tonowe przęsło na węźle Karczemki

400-tonowe przęsło na węźle Karczemki

Na rozbudowywanym węźle Karczemki na drodze ekspresowej S6 Obwodnicy Trójmiasta zostało zainstalowane 400-tonowe przęsło jednego z wiaduktów. Dokonał tego jeden z największych dźwigów gąsienicowych w Polsce o nośności 600 ton.

400-tonowe przęsło na węźle Karczemki
Przęsło o wadze 400 ton i wymiarach 40 m x 8 m było już wcześniej podniesione i gruntownie wyremontowane, a teraz wróciło z powrotem na swoje miejsce. Sam dźwig waży 400 ton do tego należy doliczyć 250 ton przeciwwagi. Ma wymiary 10 m x 12 m z ramieniem o długości 42 m (jego możliwości są większe i można je zmontować do wysokości 168 m).

Po tym wiadukcie docelowo będzie prowadzonych ruch tzw. drogą zbiorczo-rozprowadzającą w stronę Gdyni (to droga, na którą będzie się zjeżdżało z jezdni zasadniczej Obwodnicy). Ten etap prac jest związany z rozbudową węzła Karczemki, która jest współfinansowana z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko z Funduszu Spójności. Koszt inwestycji to ok. 262 mln zł. Inwestorem jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Gdańsku.

Podobne wiadomości:

Fortwo ED, iOn, CT 200h, M35h, Octavia...

auto motor i sport 0000-00-00

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Komentuj:

~tak 2012-01-13

co obnizania?

~Zniesmaczony 2012-01-12

Czy na tej stronie jest ktokolwiek, kto robi korektę wychodzących artykułów? Albo choć jeden redaktor, który umie pisać po polsku?! Jak na ogólnopolskim serwisie można napisać "wrócić z powrotem"? Po jakiemu to jest?! Pomijając fakt przekręcania wyrazów, zmieniania ich formy, "zjadania" liter praktycznie w każdym artykule, to takie byki stylistyczne okrutnie obniżają prestiż tej strony. Coś okropnego!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.