mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > 40 mln zł na remont DW 794

40 mln zł na remont DW 794

Województwo małopolskie we współpracy z samorządami lokalnymi wyremontuje 33 km drogi wojewódzkiej nr 794 na odcinku Zielonki - Wolbrom – granica województwa małopolskiego. Z trasy, korzysta wiele osób jeżdżących zarówno w kierunku Krakowa jak i miejscowości na Śląsku.

40 mln zł na remont DW 794
Droga wojewódzka nr 794 jest bardzo zniszczona. Ostatni remont przeprowadzono w 2002 r. Dodatkowo zimą tego roku część nawierzchni uszkodził ciężki sprzęt używany do usuwania awarii sieci energetycznej.

Remont będzie prowadzony w tym i przyszłym roku. Na to przedsięwzięcia województwo ma wydać 38 mln zł a lokalne samorządy - 2 mln zł. Przetarg na wyłonienie wykonawcy ma zostać rozpisany w najbliższych dniach.

Podobne wiadomości:

Światowe Dni Młodzieży – utrudnienia w ruchu

Światowe Dni Młodzieży – utrudnienia w ruchu

Polskie drogi 2016-07-28

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

~miro 2010-04-06

Witam, aż śmiać mi się chce jak ktoś pisze, że droga została zniszczona od ciężkiego sprzętu - ona taka jest od remontu (co zimę) - a w tym roku wyjątkowo bo mocna zima była - a pisze osoba która tą drogą jeździ codziennie

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
BMW Concept 8 – luksusowa wizja coupe
BMW Concept 8 – luksusowa wizja coupe
Już jutro rusza we Włoszech prestiżowa wystawa Villa d`Este. To właśnie tam zadebiutuje najnowszy projekt bawarskiego producenta. Koncepcyjny model nawiązuje do legendarnej „ósemki”. Czy w końcu doczekamy się następcy?