mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > 44 mln zł zgodnie z prawem

44 mln zł zgodnie z prawem

Sąd okręgowy nie dopuścił do zablokowania wypłaty i oddalił w całości wniosek SIAC Construction Ltd. wykonawcy, który który budował m.in. A4 Tarnów - Dębica. Wykonawca chciał wstrzymania wypłat na prawie 44 mln zł z gwarancji należytego wykonania.

44 mln zł zgodnie z prawem
SIAC Construction Ltd zwrócił się do Sądu Okręgowego w Warszawie o udzielenie zabezpieczenia przez zakazanie GDDKiA przyjęcia zapłaty sumy gwarancyjnej z gwarancji ubezpieczeniowej stanowiącej zabezpieczenie należytego wykonania umowy oraz przez zakazanie ubezpieczycielowi dokonania na rzecz GDDKiA zapłaty sumy gwarancyjnej z udzielonej gwarancji. Zdaniem sądu nie było podstaw do udzielenia wnioskowanego zabezpieczenia. To już trzeci raz kiedy sąd przyznaje rację GDDKiA i odrzuca wniosek firmy SIAC.

Wcześniej analogiczny wniosek został oddalony przez Sąd Apelacyjny w Rzeszowie i Sąd Okręgowy w Warszawie, Wydział XXV Cywilny.

Z podobnym wnioskiem bezskutecznie występowali także współkonsorcjanci Hydrobudowa Polska S.A.  i PBG S.A. w upadłości układowej. W przypadku tych dwóch podmiotów zabezpieczenie dotyczyło gwarancji wystawionej przez PeKaO, a nie Allianz, tak, jak to miało miejsce w przypadku SIAC Construction Ltd. Wszystkie tego typu sprawy GDDKiA wygrywa w sądzie.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.