mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > 44 mln zł zgodnie z prawem

44 mln zł zgodnie z prawem

Sąd okręgowy nie dopuścił do zablokowania wypłaty i oddalił w całości wniosek SIAC Construction Ltd. wykonawcy, który który budował m.in. A4 Tarnów - Dębica. Wykonawca chciał wstrzymania wypłat na prawie 44 mln zł z gwarancji należytego wykonania.

44 mln zł zgodnie z prawem
SIAC Construction Ltd zwrócił się do Sądu Okręgowego w Warszawie o udzielenie zabezpieczenia przez zakazanie GDDKiA przyjęcia zapłaty sumy gwarancyjnej z gwarancji ubezpieczeniowej stanowiącej zabezpieczenie należytego wykonania umowy oraz przez zakazanie ubezpieczycielowi dokonania na rzecz GDDKiA zapłaty sumy gwarancyjnej z udzielonej gwarancji. Zdaniem sądu nie było podstaw do udzielenia wnioskowanego zabezpieczenia. To już trzeci raz kiedy sąd przyznaje rację GDDKiA i odrzuca wniosek firmy SIAC.

Wcześniej analogiczny wniosek został oddalony przez Sąd Apelacyjny w Rzeszowie i Sąd Okręgowy w Warszawie, Wydział XXV Cywilny.

Z podobnym wnioskiem bezskutecznie występowali także współkonsorcjanci Hydrobudowa Polska S.A.  i PBG S.A. w upadłości układowej. W przypadku tych dwóch podmiotów zabezpieczenie dotyczyło gwarancji wystawionej przez PeKaO, a nie Allianz, tak, jak to miało miejsce w przypadku SIAC Construction Ltd. Wszystkie tego typu sprawy GDDKiA wygrywa w sądzie.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.

Zalando Zalando