mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > 51 mln zł na nową obwodnicę Sądecczyzny

51 mln zł na nową obwodnicę Sądecczyzny

Została podpisana umowa na budowę obwodnicy Podegrodzia. To dobra wiadomość dla mieszkańców Sądecczyzny. Prace kosztować będą 51 milionów złotych. Nową drogą kierowcy powinni przejechać pod koniec 2011 roku.

51 mln zł na nową obwodnicę Sądecczyzny
Budowa obwodnicy Podegrodzia pozwoli na wyprowadzenie ruchu samochodowego o wysokim natężeniu z centrum miejscowości Podegrodzie. Inwestycja stanowić będzie uzupełnienie realizowanego już zadania pn. Budowa obwodnicy Starego Sącza – obydwie inwestycje stworzą spójny system komunikacyjny umożliwiający wyprowadzenie ruchu tranzytowego z centrum Starego Sącza i swobodny przejazd z kierunku południowego na Nowy Sącz.

Zakres prac:
  • budowa drogi obwodowej (klasy technicznej G) w ciągu drogi wojewódzkiej nr 969, na odcinku od mostu na rzece Dunajec w Gołkowicach  do włączenia trasy  w przebieg obwodnicy Starego i Nowego Sącza we wsi Brzezna; w sumie zostanie wybudowana droga o długości około 6,5 km;
  • przebudowa dwóch skrzyżowań na skrzyżowanie typu rondo: (DW 969 z drogą powiatową, przy moście w Gołkowicach i DW 969 z drogą powiatową);
  • budowa dwóch skrzyżowań typu rondo;
  • budowa dwóch skrzyżowań skanalizowanych;
  • przebudowa istniejących dróg w rejonie skrzyżowań z nową drogą.

Podobne wiadomości:

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Polskie drogi 2018-02-07

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Polskie drogi 2017-07-31

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka
Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka
Już niebawem katowicki oddział GDDKiA ogłosi ponowny przetarg na budowę drugiej jezdni drogi ekspresowej trasy S1 do lotniska Katowice. Pierwszy przetarg trwał dwa lata i został kilka dni temu unieważniony.