mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > 51 mln zł na nową obwodnicę Sądecczyzny

51 mln zł na nową obwodnicę Sądecczyzny

Została podpisana umowa na budowę obwodnicy Podegrodzia. To dobra wiadomość dla mieszkańców Sądecczyzny. Prace kosztować będą 51 milionów złotych. Nową drogą kierowcy powinni przejechać pod koniec 2011 roku.

51 mln zł na nową obwodnicę Sądecczyzny
Budowa obwodnicy Podegrodzia pozwoli na wyprowadzenie ruchu samochodowego o wysokim natężeniu z centrum miejscowości Podegrodzie. Inwestycja stanowić będzie uzupełnienie realizowanego już zadania pn. Budowa obwodnicy Starego Sącza – obydwie inwestycje stworzą spójny system komunikacyjny umożliwiający wyprowadzenie ruchu tranzytowego z centrum Starego Sącza i swobodny przejazd z kierunku południowego na Nowy Sącz.

Zakres prac:
  • budowa drogi obwodowej (klasy technicznej G) w ciągu drogi wojewódzkiej nr 969, na odcinku od mostu na rzece Dunajec w Gołkowicach  do włączenia trasy  w przebieg obwodnicy Starego i Nowego Sącza we wsi Brzezna; w sumie zostanie wybudowana droga o długości około 6,5 km;
  • przebudowa dwóch skrzyżowań na skrzyżowanie typu rondo: (DW 969 z drogą powiatową, przy moście w Gołkowicach i DW 969 z drogą powiatową);
  • budowa dwóch skrzyżowań typu rondo;
  • budowa dwóch skrzyżowań skanalizowanych;
  • przebudowa istniejących dróg w rejonie skrzyżowań z nową drogą.

Podobne wiadomości:

DW902 najlepszą inwestycją komunalną w kraju

DW902 najlepszą inwestycją komunalną w kraju

Polskie drogi 2016-05-27

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat A4Go

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat...

Polskie drogi 2016-07-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.