mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > 642 mln za budowę S7 obwodowej Kielc

642 mln za budowę S7 obwodowej Kielc

Wybrano najtańszą ofertę w przetargu na budowę obwodnicy Kielc w ciągu drogi ekspresowej S7. Opiewa ona na niecałe 642 miliony złotych, a złożyło ją konsorcjum firm Mostostal Warszawa oraz Acciona Infraestructuras z Hiszpanii. Budowa kieleckiej obwodnicy to kolejny krok w kierunku dwujezdniowej ekspresowej „siódemki” na terenie województwa świętokrzyskiego.

642 mln za budowę S7 obwodowej Kielc
O budowę obwodnicy starało się 21 firm i konsorcjów. Oferty cenowe w drugim etapie postępowania przetargowego zostały złożone przez 10 podmiotów zainteresowanych inwestycją. Najdroższa oferta opiewała na 989 milionów złotych.

Teraz uczestnicy przetargu mają czas na wnoszenie ewentualnych uwag, ponadto przetarg podlega obligatoryjnej kontroli przez Urząd Zamówień Publicznych. Jeśli okaże się, że nie ma zastrzeżeń, będzie można podpisać umowę z wykonawcą inwestycji, co może nastąpić jeszcze w sierpniu.  

Budowa 23-kilometrowej obwodnicy Kielc będzie jak dotychczas największą do tej pory inwestycją drogową regionu świętokrzyskiego, potrwa ona 18 miesięcy z przerwami na okresy zimowe. Oddana do użytku w latach 80. ubiegłego wieku kielecka obwodnica ma co prawda tylko jedną jezdnię, ale posiada status drogi ekspresowej. W ramach nowej inwestycji droga biegnąca od węzła Kielce Północ do węzła Chęciny zyska drugą jezdnię po zachodniej stronie tej już istniejącej na odcinku 22,7 km. Przebudowane zostaną również węzły w Jaworzni, Chęcinach i Kostomłotach. Ten ostatni tzw. zespolony będzie pierwszym i jedynym w regionie świętokrzyskim węzłem na skrzyżowaniu dwóch dróg ekspresowych 7 i 74. W ramach inwestycji powstanie 18 wiaduktów, 9 mostów, 2 miejsca obsługi podróżnych, 4 przejścia dla pieszych i 3 samodzielne przejścia dla zwierząt dużych.  

Podobne wiadomości:

Moov S600 – zaawansowana nawigacja Mio

auto motor i sport 0000-00-00

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Komentuj:

~vobis 2010-08-09

S7 w swietokrzyskim to jeden wielki plac budowy. A w malopolsce... ciszaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa ;(

~gratulacje ciekawe czy zbuduja tak jak jedlińsk s7 2010-08-09

do białobrzeg...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.