mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > 6,70 zł za 25km

6,70 zł za 25km

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, spółka Gdańsk Transport Company wprowadziła opłaty za przejazd otwartym pod koniec grudnia ubiegłego roku, 25 km odcinkiem autostrady A-1. Najniższa stawka za pokonanie całego odcinka to 6,70 zł, czyli 27 groszy za kilometr.

6,70 zł za 25km
W nocy z wtorku na środę (20 lutego 2008 r.) uruchomiony został system poboru opłat na nowym odcinku autostrady A-1 z Rusocina do Swarożyna. Opłaty będą pobierane na końcu podróży w miejscach poboru opłat, na podstawie biletu upoważniającego do jednorazowego przejazdu, który kierowcy są zobowiązani pobrać wjeżdżając na autostradę. W razie braku ważnego biletu, kierowca jest zobowiązany do uiszczenia maksymalnej opłaty dla danej kategorii pojazdu i danego miejsca poboru.

Wysokość opłat za przejazd zależy od kategorii pojazdu oraz długości przejechanego odcinka. Najmniej zapłacą kierowcy samochodów osobowych. Koszt podróży autostradą to 6,70 zł, co daje blisko 27 groszy za kilometr, czyli więcej niż na pozostałych płatnych autostradach w Polsce. Z opłat zwolnieni są kierowcy pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 tony, którzy posiadają winiety.

Obecnie opłaty są pobierane wyłącznie w gotówce: w złotówkach, dolarach i euro, przy czym jeśli chodzi o obce waluty, akceptowane będą wyłącznie banknoty o nominale do 100 EUR i 100 USD.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.
Tematy w artykule: pomorskie autostrada autostrada A1

Podobne wiadomości:

Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec

Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz....

Polskie drogi 2018-01-04

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Komentuj:

~Casandra 2008-02-25

Kto jeszcze chce aby autostrady byly budowane w takim systemie? To jest chore nie wiem kogo bedzie stac aby korzystac z tych drog. Chcialam sie dowiedziec czy nadal obowiazuja klauzule ktore zabraniaja uleprzen drog rownoleglych w promieniu 30km, doplacania przez panstwo jezeli autostrada nie wygeneruje odpowiedniego dochodu i czy panstwo musi wyplacac odszkodowania za ciezarowki?

~pliers 2008-02-24

MAKSYMALNE STAWKI OPŁAT ZA PRZEJAZD 1 KM AUTOSTRADY Kategorie Opis kategorii Stawka za 1 km w zł Kategoria 0 Motocykle 0,11 Kategoria 1 Pojazdy samochodowe o dwóch osiach 0,24 Podstawa prawna: - art. 37a ust. 1, ust. 4 ustawy z 27 października 1994 r. o autostradach płatnych oraz o Krajowym Funduszu Drogowym (Dz.U. z 2004 r. nr 256, poz. 2571 z późn. zm.), - obwieszczenie Ministra Infrastruktury z 5 grudnia 2007 r. w sprawie wysokości maksymalnych stawek opłat za przejazd 1 km autostrady na rok 2008 (M.P. nr 94, poz. 1032).

~as 2008-02-22

Nenada, marcin, ale jesteście śmieszni. "PiS chciał unieważnić". To czemu nie unieważnił?! Dwa lata rządzili. PiS chciał wybudowac 3 mln mieszkań, ale pewnie przez SLD, PO, układ, niemieckie media i Putina się nie dało. Ale ważne, że "chcieli" i tej wersji sie trzymamy, tak?

~no--one 2008-02-22

"PiS chciał ją unieważnić i miał wg. mnie rację (nawet z wysoką karną rekompensatą dla GTC, byłoby to korzystniejsze i dla budżetu, a przede wszytkim dla kierowców)" To zes ciezko na glowe upadl!! Gdyby PiS uniewaznil umowe GTC odwywaloby sie w nieskonczonosc od tej decyzji. O ile pamietam J. Polaczek chcial ten odc. podzielic na malutki czesci by szybciej budowac ten odc. (sic!), tak ido tego oddzielne przetargi, co?? Pomysl o AOW i moscie przez Odre ekspercie...

~marcin 2008-02-22

Do Adama. Radyja nie słucham, bo jestem za granicą, a w moim poście chodzi mi raczej o tego, który podpisał umowę z GTC (SLD) i który jej później bronił (PO). PiS chciał ją unieważnić i miał wg. mnie rację (nawet z wysoką karną rekompensatą dla GTC, byłoby to korzystniejsze i dla budżetu, a przede wszytkim dla kierowców)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Audi A1 to najmniejszy model w gamie niemieckiego producenta. Samochód debiutuje w pięciodrzwiowej wersji Sportback. Producent raczej nie wprowadzi do sprzedaży wariantu trzydrzwiowego.

Zalando Zalando