mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > 675 mln zł na budowę S8 Jeżewo - Białystok

675 mln zł na budowę S8 Jeżewo - Białystok

Rozstrzygnięto przetarg na budowę ekspresowej trasy S8 na odcinku Jeżewo – Białystok. Portugalsko - polskie konsorcjum firm: Mota - Engil Polska S.A., Strabag sp. z o.o. oraz Transprojekt Gdańsk - zaprojektuje i zbuduje 24,5 kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S 8 Jeżewo - Białystok. Kontrakt na roboty budowlane opiewa na kwotę 675 mln zł.

675 mln zł na budowę S8 Jeżewo - Białystok
O wyborze zdecydowała korzystna cena - prawie 25 mln zł niższa, niż oferty dwóch pozostałych oferentów. Protestów nie było.

Dokumentacja przetargowa trafiła już do Urzędu Zamówień Publicznych, który - zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami - sprawdzi, czy przetarg został przeprowadzony prawidłowo. Jeżeli tak, to w pierwszej połowie sierpnia, GDDKiA podpisze umowę z wykonawcą na realizację przedsięwzięcia.

Inwestycja powstaje w ramach sytemu "Projektuj i zbuduj". A to oznacza, że zwycięskie konsorcjum w pierwszym etapie musi przygotować szczegółową dokumentację techniczną oraz uzyskać pozwolenie na budowę. Ma na to nie więcej niż 12 miesięcy. W drugim etapie, wykonawca ma w okresie 24 miesięcy zbudować 24,5 kilometrowy odcinek drogi ekspresowej.

S 8 na odcinku Jeżewo-Białystok będzie miała taki sam standard jak obwodnica Wyszkowa - dwie jezdnie, po dwa pasy ruchu w każdą stronę, pasy awaryjne, i pas rozdzielający.
Na realizowanym odcinku powstanie nowy most na Narwi, cztery skrzyżowania bezkolizyjne (Jeżewo, Rzędziany, Złotoria, Dzikie), droga dla autobusów i jezdnia dla ruchu lokalnego, ścieżka rowerowa, wreszcie - przejścia dla zwierząt.

W ramach prac przygotowawczych, białostocki oddział GDDKiA przygotował koncepcje programową drogi ekspresowej, uzyskał decyzje lokalizacyjną i środowiskową, kończy już badania archeologiczne i zapłaci za wykup gruntu pod drogę ekspresową.

Inwestycja  finansowana będzie w 85 procentach przez unijny Program Infrastruktura i Środowisko. Resztę dopłaci budżet państwa.

Podobne wiadomości:

Północna obwodnica Krakowa gotowa w 2022 roku - ruszyły prace

Północna obwodnica Krakowa gotowa w 2022 roku...

Polskie drogi 2017-01-16

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie przetargu

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie...

Polskie drogi 2017-01-16

Komentuj:

~hmm 2009-07-24

ehh niby dobre i to ale pamietam jak pisano ze cala trasa b-stok-warszawa bedzie expresowa do 2012 a teraz wychodzi ze tylko 2 odcinki na podlasiu obwodnica zambrowa i b-stok -jezewo calosc to pewnie do 2015scie

~maniek 2009-07-22

Ok, budujcie, budujcie !!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota sprzedała więcej aut niż Volkswagen
Toyota sprzedała więcej aut niż Volkswagen
Wygląda na to, że afera Dieselgate nie zaszkodziła Volkswagenowi. Niemiecki koncern zajął pierwsze miejsce pod względem globalnej sprzedaży samochodów w 2016 roku, wyprzedzając największego konkurenta - Toyotę.
Nowy Citroen C3 Nowy Citroen C3